Skocz do zawartości
akfarium

Royal Exclusiv Bubble King Supermarines 250 czy coś innego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, stoję przed wyborem odpieniacza do solniczki i myslałęm o tym Royal Exclusiv Bubble King Supermarines 250 ale może coś innego poleciłby ktoś ? jakiś odpowiednik / tańszy zamiennik ? o takiej samej wydajności lub lepszej...akwarium z sumpem ma jakies 650 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakladasz kolejny temat, jak o to samo pytasz w swoim??

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślałeś o BK i stać Cię na niego to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony, bo... używałeś, masz porównanie z innymi czy to Twoja teoria

Używałem Delteca, Tunze, Hydora, znajomy ma DIY na Jebao, więc mam spore porównanie. Deltek z tych trzech był najlepszy ale o klase gorszy pod każdym względem od BK, tej marki już nie zamierzam zmieniać. Pobór powietrza to nie wszystko w ocenie odpieniacza, dla mnie liczy się efekt w postaci parametrów, kultura pracy, jakość wykonania i pobór prądu. Oczywiście każdy dąży do czegoś innego... Ty Gaber BK pewnie nie używałeś ale w tej tematyce już któryś raz pienisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich Twoich postach pytasz o sprzet itp , nikt nie podejmie za Ciebie decyzji , jak kazdy na forum bedzie pytal jaka pompa , jaki odpieniacz , jakie bakterie , jaka sol , itp itd to przestaje miec sens , jest kilkaset podobych baniakow jak Twoj , podpatrz rozwiazania i jak bujaja baniaki , to nic trudnego , nie ma recepty na gotowy baniak . musisz czytac co i jak a nie o kazdy sprzet pytac , rozumiem ze nie chcesz wydawac kasy na prozno ale jak wspomnialem wczesniej , poczytaj popatrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam WhiteSkima 250 od kolegi Skiby....bedziesz zadowolony.

pozdr

W.

Chyba chodziło Ci raczej o kolegę Sebastka ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Schuran tak jak kolega wcześniej wspomniał. Najlepiej używany + porządna pompka.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich Twoich postach pytasz o sprzet itp , nikt nie podejmie za Ciebie decyzji , jak kazdy na forum bedzie pytal jaka pompa , jaki odpieniacz , jakie bakterie , jaka sol , itp itd to przestaje miec sens , jest kilkaset podobych baniakow jak Twoj , podpatrz rozwiazania i jak bujaja baniaki , to nic trudnego , nie ma recepty na gotowy baniak . musisz czytac co i jak a nie o kazdy sprzet pytac , rozumiem ze nie chcesz wydawac kasy na prozno ale jak wspomnialem wczesniej , poczytaj popatrz :)

Mi zależy na OPINII któą mogę brać pod uwagę przy doborze sprzętu, wiadomo że nikt za mnie nie zdecyduje...

BK 200 mini VS12

Deltec APF 600

Deltec TC 2060

KZ Revolution S

Whiteskim 250

Aquaforest 250

świat nie zamyka się na BK, wydanie 6500 na czerwone rurki, jest dużo odpieniaczy sporo tańszych i z dobrą kulturą pracy

pozdr

ile masz kasy na odpieniacz, cyrkulację, obieg

BK w tej wersji kosztuje po rabatach 4700 zł a na odpieniacz mam ogólnie 5K, z tym że wiadomo nie muszę wszystkiego wydać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bk 300 i jestem zadowolony prędzej bawiłem się innymi ale teraz tylko bk

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, stoję przed wyborem odpieniacza do solniczki i myslałęm o tym Royal Exclusiv Bubble King Supermarines 250 ale może coś innego poleciłby ktoś ? jakiś odpowiednik / tańszy zamiennik ? o takiej samej wydajności lub lepszej...akwarium z sumpem ma jakies 650 litrów.

Za tą kasę kup sobie dwa Reef octopus 5000 int i jeszcze Ci zostanie na piwo. Używam tylko jednego w 750L i jestem mega zadowolony.


6295_6477.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "akfarium", to nie jest tak że sprzęt wykona za Ciebie całą robotę ale bardzo ułatwia sprawę.

Tak jak w fotografii dobry sprzęt to ileś tam procent sukcesu.

Pewnie przeglądałeś dzienniki różnych morszczaków i widziałeś co w zbiornikach ludzie mają.

Możesz tez odwiedzić parę osób, popatrzeć i popytać na żywo jakie mają doświadczenia z danym sprzętem.

Popatrz tez na setupy ludzi którzy maja jakieś sukcesy lub setupy zbiorników których zawartość Ci się podoba.

Zapewne wnioski nasuną Ci sie same.

Pamiętaj tez o zasadzie: że kto zbyt oszczędza - ten kupuje dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem - jak się kupi sprzęt z górnej półki - nie koniecznie będzie lepiej działał jak tańszy - ale przynajmniej ewentualnych niepowodzeń akwarysta nie będzie mógł zwalić na to że ma słaby sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4-5 rożnych odpieniaczy w tym od sebastka ,Darka dk30

obecnie mam bublle kiinga mini 200 i przy nim zostanę klasa sama w sobie

gdybym od razu go kupił trochę bym zaoszczędził nerwów i kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4-5 rożnych odpieniaczy w tym od sebastka ,Darka dk30

obecnie mam bublle kiinga mini 200 i przy nim zostanę klasa sama w sobie

gdybym od razu go kupił trochę bym zaoszczędził nerwów i kasy

A co spowodowało, że zostaniesz już przy tym sprzęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak. nie wiem jaka jest magia w bk ale wiem ze sa najlepsze, kazdy to mowi kto uzywa lub uzywal. oczywiscie mozna miec baniaki na odpieniaczach innych firm i to tanszych ale bk sa najlepsze najmniej problemowe bardzo wydajne i podobno odpieniaja gdy inne tylko miela wode. widzialem akwa na odpieniaczach bk i mi sie podobaja. na pewno to nie jest zasluga samego odpieniacza ale na pewno tez nie przeszkadzal w uzyskaniu ladnych efektow. mogly by byc droższe od zwyklych o te 30% ale niestety sa duzo wiecej wyceniane no taka polityka firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondycja zwierzaków ,w końcu niskie no3 po4

np cladiella która zaczęła zanikać po zapodoniu BK odżyła i wiele innych korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma BK supermarine i jest mega zadowolony, ja używałem schurana, tunze, grotech fm 250 (to samo co reef octopus 5000) ATI 250i, a aktualnie stoi BK500. Przed jego zakupem nigdy nawet nie patrzyłem w stronę BK, teraz nie wyobrażam sobie innego odpieniacza. Cena owszem wysoka ale pieniądze są napewno dobrze wydane.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na tym forum zauważyłem jednokierunkowe doradztwo taki pewnik na super baniak

- odpieniacz to tylko BK

- pompa obieg tylko bk

- cyrkulacja tunze

- lampa ho ho ho bez komentarza

Mój zestaw (używam lub używałem)

- obieg jebao dc 6000 550 zł

- odpieniacz whiteskim 250 1800 zł

- cyrkulacja 2 x jebao WP 40 700 zł

- lampa ati sunpower 6-8 x 54 zł świetlówki sylvania nowy komplet do 2300 zł

baza jest a wszystko za cenę BK supermarines 250

pozdr

co do odpieniaczy to na forum masz ofertę na schuran 150 i 200 w zależności od planowanej obsady

Po co kupować mercedesa skoro można jeździć maluchem. Tak odbieram ten post.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak zeszlismy z tematu, sprzet z gornej poki czy z dolnej nie gwrantuje wygladu akwarium, ani satysfakcji z niego..

Renomowane marki zaliczaja co raz wieksze wpadki, nowe tanie sa calkie przyzwoite

Zalozenie akwarium molega na tym zeby dobrze skonfigurowac sprzet, natomisat prowadzenie to juz inna para kaloszy.

Z mojego punktu widzenia, sprzet ma stworzyc warunki pod nasza obsade i byc jak najmniej awaryjny. Brand ani cena nie ma tu znaczenia.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś nie wyda na BK to ma dziadostwo,

śmiechu warte.

Lubię Twoje komentarze, bo są miejscami bardzo zabawne.

Kolega ma 5k przeznaczone na odpieniacz,więc dlaczego ma nie kupić najlepszego jaki jest na rynku. Jeżeli twierdzisz że są lepsze to podaj jaki i dlaczego a nie tylko "BK nie bo za drogi". Padaj model który bije BK w wydajności, jakości wykonania, kulturze pracy, bezawaryjności, konieczności czyszczenia pompy i poborze pradu to Ci co go też mieli może potwierdzą Twoje tezy. Cena nie jest kryterium oceny odpieniacza, to nie jest tanie hobby. Nie znaczy to że nie ma tanszych troche gorszych na których też można prowadzić akwarium z powodzeniem ale kolega zapytał o podanie modelu o takiej samej lub lepszej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś nie wyda na BK to ma dziadostwo,

śmiechu warte.

Lubię Twoje komentarze, bo są miejscami bardzo zabawne.

Widzę ze nie zakumałeś sensu wypowiedzi. Gdzie ja użyłem słowa dziadostwo? Zmieńmy wiec auto na bardzo super i popularne w pl VW Passat :) tak samo nim przywieziemy ziemniaki jak i podrzucimy tesciowa do kościoła jak w Audi R8, są jednak ludzie, którzy wymagają czegoś więcej niż tylko odwalania roboty. Akurat odradzanie takiej osobie kupno R8 na rzecz Passata jest śmieszne :)

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.