Skocz do zawartości
r.a.f.

Jak do tego podłączyć dodatkową lampę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym podłączyć do tej lampy LED dodatkową lampę 3x24 T5 ale nie wiem jak. Sterownik w lampie ma możliwość sterowania lampą T5, na zasilaczu jest zaślepiony kabel, ale czy zasilacz udźwignie taką lampę? O ile oczywiście wpina się ją w ten zasilacz..... Próbowałem się skontaktować z konstruktorem lampy, ale jakoś bez skutku. Spotkał się ktoś z takim czymś.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

post-23710-0-54184600-1403893972_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał styczności z taka lampą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc lampy jest 72 Waty, na zasilaczu jest napis 100 Wat czy to znaczy, że mogę podłączyć lampę o max mocy 28 Watów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Chcesz zasilić T5 zasilaczem od ledów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, czy się da tak zrobić. Z zasilacza wychodzi taki kabel a lampa ma sterowanie T5, więc wymyśliłem, że pewnie to tak ma działać, ale przed podłączeniem wolałem zapytać ludzi z większym doświadczeniem w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zapytać lubusika?? Wszystko Ci powie on będzie wiedział najlepiej :thumbup:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej zapytać lubusika?? Wszystko Ci powie on będzie wiedział najlepiej :thumbup:

Przeczytaj uważnie pierwszy post...

A do autora. Nie powiem Ci jak to dokładnie podłączyć Ale na pewno nie do zasilacza led.

Nie wiem jak to jest dokładnie zrealizowane. Pewnie układ ma wolny styczniki do podłączenia T5.Najprawdopodobniej trzeba prąd z sieci doprowadzić do wejsc stycznika A na wyjściu podłączyć T5.

Pozdrawiam Tornvald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znam sterowniki w/w to w układzie elektronicznym jest triak lub przekaźnik umożliwiając sterowanie np. lampą T5. Czyli z polskiego na nasze: musisz posiadać kompletną lampę t5, a jej włączanie i wyłączanie o czasie realizuje sterownik twojej ledowej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zasilacz posiada sterownik 0-10V równolegle z PWM. Oznacza to, że posiada np. wyprowadzone wyjście do sterowania przetwornicą T5. Należałoby więc najpierw zakupić odpowiednią przetwornicę zasilającą lampy T5, stosownie do ich mocy (przykładowe przetwornice do T5 ze sterowaniem napięciowym 0-10V kosztują na allegro.pl ok. 190PLN, jedna zasila 2 lampy T5).

Jeśli ów zasilacz posiada wyprowadzenie sterujące dla T5 i mamy pewność, że nie jest to żadne zasilanie wysokonapięciowe, tylko sterujące 0-10V, to podłączamy przetwornicę do tego wyjścia, a do przetwornicy lampy T5, zgodnie z załączoną instrukcją.

Podłączone tak lampy T5 mają zapewnione sterowanie jasnością, jak lampy LED, o ile te ledy mają to sterowanie na zasilaczu?

Na logikę tak to wygląda, ale nie znam dokładnie konstrukcji tej lampy. Nie wiadomo, czy wyprowadzone z zasilacza przewody dla T5, to są przewody zasilające już napięciem sieciowym 230V do zasilania przetwornicy, bądź od razu wysokonapięciowym dla T5, czy też tak jak pisałem wyżej niskie napięcie sterujące w zakresie 0-10V.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wiem, że najlepiej było by zapytać konstruktora, ale jak pisałem na poczatku to nie takie proste :dizzy: a tak swoją drogą, to nie zdawałem sobie sprawy, że to takie skomplikowane może być... lampa ma wbudowane sterowanie zarówno ledami jak i T5 ma wschody i zachody oraz wiadomo ściemnianie i rozjaśnianie. Najlepiej chyba będzie wziąć tą lampę, T5 i udać się do jakiegś specjalisty w tym zakresie, bo sam to sobie chyba rady z tym nie dam. Mam tylko prośbę, jak by ktoś miał kontakt z lubusikiem to dajcie mu proszę cynk, że jest taki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.