Skocz do zawartości
AMP

Hoplolatilus purpureus - jak dokarmiać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

http://pl.reeflex.net/tiere/41_Hoplolatilus_purpureus.htm

Jak w temacie, jak i czym dokarmiać tego żarłoka?? Karmię dosyć sporo i w/w robi dobrą burzę podczas karmienia i jest chyba najszybszy. Reszta rybek sie najada, a on chyba nie. Mam go jakieś 6 m-cy i wydaje mi się, że przez ostatni miesiąc mu się schudło :(. Chciałbym się o niego zatroszczyć, bo podobno śmierć głodowa jest jedną z najczęstszych w tym przypadku. Nie chcę zwiększać karmienia całego baniaka.

Próbowałem dać mu polowę krewetki koktailowej, niby się z nią szarpał, ale była chyba zbyt duża i sobie odpuścił.

Są jakieś patenty na karmienie jednej konkretnej rybki?


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ryba pobiera pokarm z chwytnika czy pincety? Jak złapał krewetkę, to spróbuj jeszcze mniejszym kawałkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetkę podawałem chwytnikiem, ale zrobił się dym, bo wszystkie ryby się bały. Udało mi się upuścić krewetkę przed nim i ją zobaczył. Obawiam się, że z mniejszym kawałkiem będzie trudno... Może złapać go do jakiegoś kotnika i podtuczyć? Tylko ten skubaniec pięknie skacze - do i z komina regularnie :).


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kotniku raczej się zestresuje i nie będzie chciał zreć... inne ryby niech robią dym, za jakiś czas się ogarną i będą nawet wyrywać krewetkę z chwytnika. Ja bym podawał w to samo miejsce i przede wszystkim regularnie, powinien się załapać o co kaman. Rób tak jak zrobiłeś z krewetką, tylko kombinuj z rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro bedę próbował, dam znać jaki wynik :/


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni daj znać, jutro to mogą się pochować i tyle z karmienia :p Przyzwyczaić się muszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czubek to się nie chowa, palce skubie, jak się w baniaku grzebie, a jak karmię normalnie, z kieliszka, to on czekając łepek ma z 0,5 cm nad taflą wody i tak sobie pływa w pionie :). Normalnie jak mój 12 letni dzieciak - jeden i drugi nie do wykarmienia ;).


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest trochę klopot, bo lampa zakrywa praktycznie cały baniak i podczas karmienia muszę ją jedną ręką unosić. Jak grzebię dłużej, to podnoszę calkiem, a tymi szczypcami, to jakoś się dostaję bez unoszenia :) - skomplikowana historia ;). No nic bedę próbował, bo super fajna rybcia, przyjazna, bezkonfliktowa, cały czas przy szybie (a na reeflex piszą, że shy), kolor ma MEGA i tak łatwo nie pozwolę jej odejść na wieczną rafę...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jak chwyta pokarm w pysk i coś "ciamka" ? Z Twojego opisu wynika że zjada coś tam... Może problem leży w jakichś pasożytach jelitowych ? Może spróbuj kupic Microbe Lift Garlic (czosnek w płynie) i w tym moczyć pokarm przed podaniem ? Primo działa leczniczo, secundo, ułatwia podawanie różnorodnych pokarmów innym rybom - przyzwyczajają się do zapachu/smaku potem podmieniasz bazę, a ryby dalej wcinają - ma to znaczenie jak chcesz wprowadzić coś zdrowszego czego normalnie by nie jadły z takim entuzjazmem ( jak w wypadku mojego syna - 9 lat - ketchup - z kroplą - symboliczną - ketchupu zje nawet przysłowiową brukselkę :))


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mój brat jadł tylko pomidorówkę...nawet barscz biały z keczupem był pyszną pomidorówką :D. Co do rybki, to wcina jak szalona, tylko chyba jej mało. Dzisiaj posiekałem krewetkę na mniejsze cząstki i podałem z resztą jedzonka. Wcinał krewetki, aż mu się uszy trzęsły, ale niestety nie było to selektywne karmienie. Nie zjadł wszystkich cząstek i efekt jest taki, że rybka w końcu chyba się najadla, ale przy okazji przekarmiłem cały baniak. Chciałbym takiego rozwiązania, ze podje np. 15-20 takich cząstek i tylko on je wszystkie zjada (poza zwykłym karmieniem). Generalnie rybka mało energooszczędna, spora i duużo się rusza, nawet jak nie płynie, to całym ciałem porusza jak wąż. Myślę, że tu leży problem, że potrzebuje dużo energii, a nie w pasożycie, albo chorobie. Tym bardziej, że słyszałem opinie, że są żarlokami.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.