Skocz do zawartości
Andrzej G

Pompa nie zasysa powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam problem z jedna z pomp Aquabee UP 3000 od odpieniacza H&S, a mianowicie pompa nie chce zasysać powietrza, gdzie na przykład wodę przelewa bez zastrzeżeń. Czyściłem pompę, oglądałem wirnik, który wygląda według mnie OK, wężyk nigdzie nie jest zagięty, tak więc nie wiem o co chodzi? Czy możliwe jest to, że wydajność pompa już spadła? Chodziła tylko nie cały miesiąc. Proszę o podpowiedz co można zrobić zanim będę zgłaszać na reklamację, bo może to tylko jakaś pierdoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchałeś w wężyk?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchałem i zaciąga powietrze przez pare sekund, ale potem przestaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy gdzieś się nie zatkała zwęzka venturi?Spróbuj dmuchnąć z całych sił.Dziwna sprawa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjac pompe i wymoczyc ja w occie. Dlugo ja wymocz a pozniej musisz jakims patyczkiem lub drucikiem wyczyscic kanalik w pompie ten przez ktory pompa wlasnie lapie powietrze. Tam na styku mieszania sie powietrza z woda robi sie zator wapienny....ja juz to przerabialem.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjac pompe i wymoczyc ja w occie. Dlugo ja wymocz a pozniej musisz jakims patyczkiem lub drucikiem wyczyscic kanalik w pompie ten przez ktory pompa wlasnie lapie powietrze. Tam na styku mieszania sie powietrza z woda robi sie zator wapienny....ja juz to przerabialem.

Dokłanie. Ostatnio miałem ten sam problem.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuje Wam, sprawdzę to i dam znać, bo dziwne jest dla mnie ze nowa pompa, a już taka wpadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zrobiło się osad i ocet pomógł. Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.