Skocz do zawartości
DarkPaw1ak

Power led'y - porady

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie ledy http://www.aliexpres...1214208985.html . chciał bym zbudować lampe 10 x 10w led + 3x 24w t5 . Czy te ledy się nadadzą do czegokolwiek ? Na reefcentral widziałem juz kilka tego typu lamp na tych led . Co sądzicie ? Czy do nich potrzebny jest jakiś driver i jakiego zasilacza będe potrzebował ? .Ewentualnie zastanawiam się nad tym tym zestawem http://www.aliexpress.com/item/2013-Newest-Free-Shipping-Cree-Bridgelux-Marine-Coral-Reef-72w-Led-Aquarium-Light-Dimmable-Factory-Direct/1556690710.html . Z góry dziękuje za odp i porady :)

Edytowane przez DarkPaw1ak (wyświetl historię edycji)

60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zasilacz led 120w, 10A i 12v

. Czy po zastosowaniu driverów można podpiąć 10 ledów 10w pod ten zasilacz?

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie możesz podłączyć tyle ze potrzebujesz 10 driverów, a to chyba drogo Ciebie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem drivery po 15zl szt, wiec tragedii nie ma :).. Myślisz ze cree taniej będzie dało się zrobić?

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

Robię sobie lampy tylko w oparciu o diody Chińskie.

Jeżeli na zasilaczach sałoprądowych to też Chińskich, a jak drivery to kupowane na allegro.

Układ wschodów, zachodów to produkt Polski chyba z Krakowa za parę złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś o tym układzie napisać, bo jestem zainteresowany takim tanim modułem - za dwa tygodnie zmieniam obudowy lamp t5, i tam będzie przewidziane miejsce na ledy - jako właśnie start i koniec cyklu światła. I jak to podłączasz ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ pracuje z rozdzielczością 12bitów (chyba więcej niż oferują forumowi koledzy w swoich sterownikach).

Mam ustawione wschody-zachody na 1/2 godzinie i moim zdaniem jest ekstra.

tu masz link

Na allegro też prowadzą sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) I podłączyłeś ten sterownik do driverów ? (wejście PWM) ? Czy bezpośrednio ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, że do driverów. To wyjście liniowe mam nie używane. Całość mam podłączoną do 24v więc zero problemów z dodatkowymi zasilaczami. Ten włącznik w schemacie to po prostu zegar włączasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem drivery po 15zl szt, wiec tragedii nie ma :).. Myślisz ze cree taniej będzie dało się zrobić?

Tapnięte z Szajsunga Note 3

zamiast lutować wiele driverów możesz dać MR2012V... model zależnie od ledów jakie kupisz (mA) łączysz je szeregowo i po problemie.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie możesz podłączyć tyle ze potrzebujesz 10 driverów, a to chyba drogo Ciebie wyjdzie.

Ja stosuje te diody w swoich akwariach na driverach zrobionych na lm317 plus rezystor koszt ok 1.50zł :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownik waldek2 dnia 11 lipca 2014 - 20:11 napisał

Naturalnie możesz podłączyć tyle ze potrzebujesz 10 driverów, a to chyba drogo Ciebie wyjdzie.

Ja stosuje te diody w swoich akwariach na driverach zrobionych na lm317 plus rezystor koszt ok 1.50zł :)

Napisz coś więcej o tym rozwiązaniu.

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te LM317 x ilość driverów to chyba bedzie znaczna strata mocy


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.