Skocz do zawartości
sivczenko

Ukwiał Crispa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko i zarazem problem ponieważ kupiłem białego heraktisa i jest duży za***iście sie pompuje ale nie umię go usadowić w jednym miejscu :( Zawsze jak gdzies go układam wyłączam cyrkulacje i wszystko oki a w nocy sie obaca i rano już jest do góry nogą :( Czy jest jakiś sposób żeby normalnie usiadł?? Dodam ze inne korale oki i quadri też sobie siedzi cały czas w jednym miejscu i nie wedruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest życie!Nie ma chyba zwierzaka którego mozna było by usadowowic w konkretnym miejscu w akwarium,pomijając korale nie przemieszczające sie.To tak jak byś powiedział rybce słuchaj pływaj sobie w akwarium ale tylko po prawej stronie bo po lewej będziesz straszyla ślimaki.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popróbuj ... wyłącz pompę na noc, albo skręć ją na minimum, przez dwa dni dmuchaj mniejszą mocą... jak się nie przyczepi to go w inne miejsce ale i tak nie masz gwarancji że Ci nie stwierdzi po czasie że mu źle...

Moja Macrodactyla już 4 razy zmieniła miejsce przez ostatni miesiąc a na początku nie chciała się w ogóle zakopać- teraz siedzi z nogą pod skałą i pompuje się aż miło ale i tak na wszelki wpadek osłabiam jeszcze cyrkulację na noc żeby jej na dalsze zwiedzanie nie wzięło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie niedawno pisałem o tym ukwiale że nie umiem go usadowić na jednym miejsscu :( a teraz mam chyba troche gorszy temat który już mnie tak wkurza że uhhh :(:wine: nie wiem co robić teraz już nie zależy mi na miejscu chciałbym aby gdziekolwiek se poszedł i usiadł :) kurde daje go gdzieś , w dzień siedzi w tym miejscu pompuje sie zajefajnie wszystko oki a jak gaśnie światło to sie puszcza i niese go prąd wody :( Nie przyczepia sie wogóle nogą !!! Jest jakaś metoda żeby chociaż sie przyczepił bo oj drażni mnie to :( dodam tylko że jak sie puści to siedzi do góry nogą :(

Edytowane przez sivczenko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ukwialy, siedzace na niechcianych kamieniach po delikatnym i dlugotrwalym odczepianiu, ukladam stopa do skaly, na ktorej chce zeby siedzialy i delikatnie przygniatam/zastawiam niechcianym kamieniem ,tak zeby prad ukwiala nie porwal. Na drugi dzien ukwial jest przytwierdzony tam gdzie chcialem, a niechciany kamien wyciagam z akwa.

Przesadzilem juz tak z 5 sztuk i zawsze dziala, ale to inny gatunek.

Sprobuj.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to w życiu bywa będzie wędrował aż znajdzie sobie odpowiednie dla niego miejsce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten ukwiał lubi chodzić i szukać swojego miejsca potrzeba czasu jak znajdzie swoje miejsce to tam zostanie im więcej będziesz kombinował zmieniał cyrkulację wyłączał ją tym ten proces będzie dłuższy cierpliwości trzeba do niego mieć :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki a czy nie jest to niepokojące ze znajduje sie ina polipacha a noga u góry?? Moge go zoatawić ale nie jest to nie normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś mu w wodzie nie pasuje typu PO4 lub NO3 lub inne coś, miałem podobnie, przyczepiony, a potem się odczepiał i odczepiał, leżał na polipach stopą do góry i w końcu padł, czego ci nie życzę, najlepiej podaj jakie masz parametry wody, no i jeszcze jest kwestia skąd go masz i ile był u kogoś itp,

Pozdrawiam


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojego czerwonego przyszpiliłem igłą,za brzeg stopy do skały-i siedzi w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie H. crispa dostał "kieszeń" ze sztucznej skały i tak się w niej zaczepił, że gdzie bym go nie przesuwał (z tą kieszenią) to siedział sztywno i się z niej nie ruszał. Wydaje mi się, że jeśli ma bezpieczną (osłoniętą) stopę to o ile warunki nie będą skrajnie niekorzystne to będzie siedział w takim miejscu. Dodam, że na początku mojego H. crispe przymierzyłem do tej kieszeni w sumpie gdzie siedział ze 3 dni w niej zakotwiczony i też się pięknie pompował. Po przeniesieniu do zbiornika (razem z kieszenią ) pięknie się rozwinął i było ok.

Edytowane przez MarcinM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.