Skocz do zawartości
MaciejK

Fauna Marin Ultra Life

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ten preparat w celu pozbycia się NO3 które jest na poziomie 25-50

Czy dodając do akwarium wódki warto dodać jeszcze ten preparat??

Czy ktoś go stosował czy jest skuteczny??

Aktualnie walcze z dino :(

Do filtra mam wsadzony wkład Chemi-Pure, czy mam go wyjąć??

Po4 na poziomie 0

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maćku - z całą serdecznością, jeżeli mogę dać radę jakąkolwiek to dam taką, żebyś znalazł przyczynę takiego NO3.

Przeglądnęłam tematy, które założyłeś i w akwarium coś najwyraźniej nie gra tak jak powinno.

Lanie chemii na obniżenie NO3?

Może lepiej oczyścić wodę podmianami+dobrymi bakteriami+pozwolenie zbiornikowi się ustabilizować, nie przekarmiać, nie przerybiać i problem powinien być z głowy :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie znam przyczyny.

Bakterie jakie daje to Korallen-Zucht ZEObak.

Czy przy podawaniu bakterii wyłączać odpieniacz??

Podmiany zacząłem robić po 5l raz w tygodniu.

Z NO3 miałem problem od początku. Zawsze było na takim wysokim poziomie.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam w ogóle masz w akwarium?Czego ile?Czym karmisz i ile?Po co ci chemi pure?Co dozujesz jeszcze?Takz zawsze wyłączaj odpieniacz jak dozujesz cokolwiek w innym razie wszystko w pół godziny będzie w kubku.Wymieniłeś piasek na nowy?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skąd miałeś skałę?

bober - ja nigdy nie wyłączyłam odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd miałeś skałę?

bober - ja nigdy nie wyłączyłam odpieniacza.

To chyba źle bo wszystko co lejesz idzie do kubka zanim korale to wyłapią,czytałem kiedyś nawet tu na forum chyba, że odpieniacz wypluwa wszystko w bardzo szybkim tempie.Ja wyłączam nawet jak karmie,na wielu preparatach jest nawet napisane zeby wyłączyć odpieniacz...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj każdy niech robi jak uważa.A kolega dalej nie odpowiedział na pytania...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedziami...

Piasek mam od początku ten sam.

W akwarium pływa para błazenków, 2x Pterapogon, 1x garbik, 2 krewetka, jeżowiec i kilka ślimaków.

Nic więcej nie dozuję. Wcześniej dozowałem AM AminoVit ale na razie zaprzestałem.Skały mam 50/50 żywej i martwej.

Martwa siedzi w akwarium od października a żywa była dokupiona w styczniu. Teraz tylko wódka i raz w tygodniu jodynę.

Na glony zielone rosną tylko na sale martwej. Natomiast brązowe osad i gluty pokrywają całą skalę.

Na początku czerwca odłączyłem kubełek ponieważ myślałem że to on powoduje takie wysokie NO3.

Karmiłem pół kostki mrożonki ale teraz zaczynam dawać całą kostkę.

Zastanawiam się nad wyciągnięciem Chemipure z filtra by PO4 troszkę podskoczyło aby wódka zaczęła działać bo przy PO4-0 wódką nic nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz akwarium i jaki odpieniacz,bo nigdzie nie widze tej informacji?

A najlepiej to,wypelnij stopke,zeby było wiadomo co masz za akwarium i sprzet.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja zapomniałem napisać.

Akwarium 128l. Odpieniacz Tunze Reefpack 250, cyrkulacja Tunze 6045 i WP25. Oświetlenie 6x24w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie znam przyczyny

Podmiany zacząłem robić po 5l raz w tygodniu.

Z NO3 miałem problem od początku. Zawsze było na takim wysokim poziomie.

Podmieniałbym więcej wody raz w tygodniu. Oczywiście o wzorowych parametrach . 15-20l. Przestał bawić sie chemią. I stosował biodigest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniałbym więcej wody raz w tygodniu. Oczywiście o wzorowych parametrach . 15-20l. Przestał bawić sie chemią. I stosował biodigest.

Bakterie jakie daje to Korallen-Zucht ZEObak więc po co zmieniać na inne. W czym one są lepsze??

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie jakie daje to Korallen-Zucht ZEObak więc po co zmieniać na inne. W czym one są lepsze??

Mi w walce z cjano pomogły większe podmiany wody i bakterie BD. Uważam , że stanowczo za miało wody podmieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny masz wir w baniaku przy tych pompkach, u mnie przy pompce z filtra oraz 6025+6015 xenia leży bokiem.

Na dino najlepsza jest cierpliwość, u mnie samo zeszło po ok.3 miesiącach od wystąpienia.

Teraz mam bryopsis, ale też nie panikuję, w końcu coś zżera NO3 :thumbsup:

edit: dino mi zeszło jak NO3 było jeszcze wysokie (ok.50), wnioski niech każdy sam wyciągnie.

Edytowane przez n00n (wyświetl historię edycji)

128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki są skręcone i nie dmuchają pełnią sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal z akwarium,sumpa wszystkie absorbery itd.Sprawdź kh jest pewnie wysokie to zejdź z kh do około 6/7 to pomoże bakerią robić swoją robote.Nie rób podmianek nic a nic,bo to tylko bedzie podwyższało spadające kh a No3 i tak nie zmniejszy może na 2/3 dni.Już zacznij stosować VsV,pożywkę dla bakterii, od dzisiaj a żebyś nie kombinował z odpowiednią dawką kup sobie No3Po4X od red sea tam jest wszystko ładnie opisane jak dozować i ile.Odpieniacz daj na mokro,tzn rozkręć go na maxa.Red sea zacznie działać za około 2 tyg i zobaczysz zmiany pierwsze z ustabilizowaniem No3.Nic nie rób kompletnie nic,zostaw akwarium w spokoju,karm jak karmiłeś,nic nie dolewaj nic nie kombinuj.I daj znać za miesiąc.Pamiętaj tylko żeby pilnować kh bo przy tej metodzie to jest najważniejszy parametr.

http://nano-reef.pl/topic/59119-no3-powyzej-100-co-robic/page__st__80

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kh mam niskie około 6 może ciut ponad.

PH też jest niskie miedzy 6-7 o ile dobrze pamiętam. (Testy mam zapisane w domu)

Absorber dzisiaj wyciągam z filtra i robię mieszankę VsV.

Czy dodawać bakterie Korallen-Zucht ZEObak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za bakterie nigdy ich nie stosowałem,ja przy tej metodzieVsV i pozbywania się No3 stosowałem NiteOut II.Jak masz już niskie kh to szybciej zaskoczy VsV


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za bakterie nigdy ich nie stosowałem,jaSpójż zy tej metodzieVsV i pozbywania się No3 stosowałem NiteOut II.Jak masz już niskie kh to szybciej zaskoczy VsV

Z tym, że przy jego niskim ph stosować nitreout II to ryzyko. Jeszcze bardziej spadnie. Tam poprostu jest kwaśnica.

Zobacz jego ph i kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech podniesie kh do 7,to ph też lekko się podniesie do tego wężyk od odpieniacza za okno,albo dobre wietrzenie pokoju gdzie stoi zbiornik.Działaj tak jak ci napisałem wyżej.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że takie Ph jak podałeś, jest nie do osiągnięcia, sprawdziłbym jeszcze jakimś wiarygodnym testem/miernikiem, najlepiej dwa pomiary, rano i wieczorem.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu i PH 7,5 a kH 5,8

Miksturę już zrobiłem ale ze 100ml wódki 25ml octu i 0.75 łyżki cukru.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.