Skocz do zawartości
jerzol_kominiarz

ZARNIKI HQI Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek jaka jest różnica między tymi żarnikami ????

1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=103095400&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

2. http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_351_918&products_id=4879

Nijak nie mogę tego rozgryźć

Czy juz każdy kręci ????

:p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te na allegro są w promocji o czym Przemek wspominał. Dzięki jerzoł, dzięki tobie zdążyłem zamówić.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak napisał rah - to 12 żarników które mimo swoich niewielkich rozmiarów mają powalić na kolana innowierców :p A tak serio - żarniki poszły na próbę do włoch - nie spodziewałem się tak entuzjastycznego przyjęcia przez kilka sklepów które były w norymberdze - oj będzie się działo. :p

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypali sie moja 250 AM to tez taki sobie sprawie:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie 3 letni żarnik Sylvanii i 2 letni AM to chyba już czas na wymianę :p. Wsadzę do jednego AM 10000K bo taki już mam, a do drugiego zamówiony Pacific Sun. Zobaczę, jak będzie i czy trzy lata wytrzyma ? :p


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah

2 i 3 lata?

Ja słyszałem, że co rok no 1,5 to najpóźniej.

Niektórzy wymieniają po 6 miesziącach - jak ktoś ma mnóstwo kasy niech tak wymienia.

A jak Twoje życie?

@Przemek

a będą w sprzedaży żarniki 400W?


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, od następnej dostawy będą:

150W - 10KK,14KK,20KK

250W - 10KK,14KK,20KK

400W - 10KK,14KK,20KK

oraz Power Compacty:

11W,18W,36W,55W,96W(6500/10000K, Plan Growth, Actinic/Coral Blue, Double colored)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek-reef :

@rah

2 i 3 lata?

Ja słyszałem, że co rok no 1,5 to najpóźniej.

Niektórzy wymieniają po 6 miesziącach - jak ktoś ma mnóstwo kasy niech tak wymienia.

A jak Twoje życie?

@Przemek

a będą w sprzedaży żarniki 400W?

Pod tymi żarnikami rosną mi ładnie miękkie i twarde lpsy i spsy. Nie miałem żadnych problemów. Poza tym kierowałem się radami Waldka Kwietnia, który wymienia żarniki co 6000 godzin, co daje przy 8 godz. świecenia dziennie ponad 2 lata. Co do tego, jak wygląda moje życie może się wypowiedzieć parę osób, które u mnie były.

Kilka dni temu (18.05.06) wymieniłem ten 3 letni żarnik Sylvanii na nowy żarnik AM 10000K. Ponieważ mam dwa akwaria obok siebie, mogłem porównać światło nowego żarnika AM z 2 letnim żarnikiem AM. Jest duża różnica. Stary żarnik daje dużo żółtego koloru i jest pod nim odrobinę ciemniej. Nowy praktycznie pozbawiony jest żółtej barwy. Tą różnicę korygują w znacznym stopniu świetlówki aktyniczne. Dopiero kiedy świecą same HQI widać wyraźną różnicę.

Zastanawiam się nad wynikami testów nowych właścicieli żarników Pacific Sun. Mięli przecież do porównania z PS stare żarniki AM, które, jak sam sprawdziłem dają rzeczywiście dużo barwy żółtej, ale kiedy są stare, bo nowe tego nie mają!

Zamówiłem jeden żarnik Pacific Sun 150W 10000K. Powinien więc w ciągu kilku dni do mnie dotrzeć. Wymienię 2 letni żarnik AM na nowy PS. Będę więc miał u siebie możliwość porównania nowego AM 10000K z nowym PS 10000K. Wtedy napiszę, jak wygląda rzeczywiste porównanie obu nowych żarników. Ciekawe też, jak będzie wyglądała ich żywotność? Ale na to trzeba będzie trochę poczekać.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.