Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak piasek wszstko obkleil ? Moze chodzi o detrytus ?

Parametry sa fajne, tylko pilnuj tego PO4. U mnie Tropic Marin nigdy pokazywal NO2=0, zawsze mialem NO2 lub raczej wystepowal blad pomiaru, bo nie chce mi sie wierzyc, ze po paru latach nadal bylo wykrywalne NO2.

NO3 bym nie podbijal, dopoki PO4 jest ok (a jest ok.). Jesli chcesz zejsc do zera, to przy tak malych stezeniach wystarczy garsc adsorbera.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piasek wszstko obkleil ? Moze chodzi o detrytus ?

Parametry sa fajne, tylko pilnuj tego PO4. U mnie Tropic Marin nigdy pokazywal NO2=0, zawsze mialem NO2 lub raczej wystepowal blad pomiaru, bo nie chce mi sie wierzyc, ze po paru latach nadal bylo wykrywalne NO2.

NO3 bym nie podbijal, dopoki PO4 jest ok (a jest ok.). Jesli chcesz zejsc do zera, to przy tak malych stezeniach wystarczy garsc adsorbera.

Witam,jak juz wczesniej pisalem mam dwie Strigaty, caly czas grzebia w piachu,niema przerwy,dopoki nie pojda spac.Jak nabiora w gebe to plywaja po calym baniaku,,,jak samoloty do opryskow.

foto Fotki zle wyszly,mysle ze to sa zaklucenia od sterownikow lamp.

post-23232-0-75569700-1417436751_thumb.jpg

post-23232-0-91399700-1417436752_thumb.jpg

post-23232-0-03686500-1417436754_thumb.jpg

post-23232-0-44918300-1417436755_thumb.jpg

post-23232-0-58156500-1417436756_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, jesli nie masz piachu o granulacji maki, po paru miesiacach sie "ulozy".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani Ja mam wlasnie taki piach.

A my tu wojen nie lubimy dlatego bardzo proszę autora o odrobinę rozsądku. Nie ma sensu zraźic do siebie całego forum. Dobrze by było żeby mimo wszystko został ktoś kto Ci pomoże bo ewidentnie tej pomocy potrzebujesz. Czytaj słuchaj i się nie itytuj a będzie dobrze

PS. Nie odpisuj na tego posta, nie ma potrzeby ;-)

OK.W ktoryms poscie napisalem ze problemem sa Strigaty,prosilem o porade jak je odlowic,a tu ze baniak dojrzewa ze to i tamto za wczesnie,to ospa do ciebie zawita,to ze pisze z bledami,szlak Mnie trafia jak czytam takie porady.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pytasz, działaj po Kaszubsku według wysokości półki.

Nie wiem dlaczego tak jest, że właśnie Tobie udało sie z rybami, może to wina przysłowiowego szczęścia a może źródło sklepowe dobitnie dobre -pewnie oba przypadki...

Ryby spróbuj w nocy odłowić lub na płapkę i ulubione jedzenie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jest Strigata,noc spedza pod skala.W tym przypadku wysokosc polki niema znaczenia.......I znowu sie zaczelo,myslalem ze to koniec. A przypadki wszystkie z tego samego zrudla.Jeszcze cos prosze nie obrazac Seby.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm... porad to ja wyczytałem bardzo dużo. Jednak Ty nie czytałeś ani jednej.

Koleżanka @Margo napisała wiele porad. Inni również. A najważniejsza porada brzmiała "zwolnij! - 10 mniej ratuje życie!"

Oczywiście, że wyjdziesz z plag, z mętnej wody i innych - ale jakim kosztem zdrowia Twojego i zwierzaków? Oczywiście o finansach tu nie mówię. Gentlemani o nich nie rozmawiają :)

Powinieneś przede wszystkim zmienić myślenie o prowadzeniu morskiego akwarium. Ja również za czasów młodości miałem słodkie.

Pyszczaki rozmnażałem w 12 akwariach. Ale co z tego... Założyłem morskie i ... nauczyłem się pokory i spokoju.

Wyjaśnię Ci tak pokrótce o co tu w tym wszystkim chodzi... Otóż morskie akwarium - to cały żyjący system. Począwszy od bakterii w wodzie, skałach - skończywszy na samych zwierzakach.

Jeśli zaburzysz, albo nie pozwolisz na "zaskoczenie" SAMOISTNE zbiornika - to niestety obudzisz się z ręką w nocniku. Będziesz wydawał "miliony" na coraz to nowe urządzenia, na coraz to nowe specyfiki - aż stwierdzisz, że jednak zaczniesz od początku.

Każdy składnik w baniaku zależny jest od innego składnika. I nie ma na to innych rozwiązań. Już byli na forum ludzie, którzy startowali na zwykłej kranówie, wymyślali cuda. Też byli "jurni" pewni siebie, że co to oni nie są... Mimo dobrych rad - byli mądrzejsi. Dzisiaj te baniaki nie istnieją. A właściciele zrazili się do morszczyzny.

Porównam to do samochodu... Jeśli przytkasz tłumik (nie zatkasz) - to owszem, auto zapali i pojedzie, ale będzie się dusić, prychać.

Tak samo jest u Ciebie w baniaku.

Nie zakończył się cykl azotowy, a Ty non stop dokładasz coś. Nie wiem jak robisz te testy, ale wątpię, że w akwarium masz tak książkowe - zważywszy na to co się u Ciebie dzieje.

Dlatego ja nie mam zamiaru Cię umoralniać, ale poczytaj np akwarium Foxa, Testera, czy innych wiedzących co trzeba robić - czy już największej ligi Krzysztofa Tryca. Zobacz z jaką pokorą do prowadzenia baniaka oni wszyscy podchodzą.

90% osób na tym forum przekonało się na własnej skórze co się dzieje jak zbyt szybko się działa.

Ja teraz startuje z 4 akwarium - sam nie wiem ile jeszcze błędów popełnię...

A jeśli chodzi o dozowanie ozonu - powiedz mi po co? To nie jest słodki baniak...

Jedyne co dozuj - to na prawdę węgiel... ale dla siebie - na wstrzymanie.

pozdro

No cóż może to nie standardowy start, ale jak już udzielasz rad to z głową. Ozon akurat w morskim bardzo mocno wspomaga odpieniacz. I poprawia redox. Ważne aby wiedzieć jak stosować i w jakich dawkach.

Wypada poczytać chociaż przed dawaniem rad.

Sorka za Offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż może to nie standardowy start, ale jak już udzielasz rad to z głową. Ozon akurat w morskim bardzo mocno wspomaga odpieniacz. I poprawia redox. Ważne aby wiedzieć jak stosować i w jakich dawkach.

Wypada poczytać chociaż przed dawaniem rad.

Sorka za Offtop

Witam,jezeji chodzi o ozon to przeczytalem wszystkie posty na tym forum,na innych rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lumini - zadalam Tobie dwa pytania.

Zrobisz to zdjecie i pokazesz tu na forum w swoim temacie ?

Witam fotki sa w galerii.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie.

Czekamy na fotki.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada, a dobór ryb .. ehh ... marzenie :) Widzę że babki nie próżnują dlatego na przyszłość polecam Valenciennea sexguttata, tak samo ładnie przesiewają piasek ale siedzą z nim w pysku na dnie, a nie jak strigaty po całym baniaku roznoszą.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek dobrze prawi.

Na kamieniach, tam gdzie lezy piach, moga pokazac sie glony.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jasno masz lampę ustawioną,albo to zdjecie takie.A pompy chodzą na maxa?Może one tez trochę rozdmuchują ten piach.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy cyrkulacyjne mam ustawione na minimum-trzy diody,obiegowa na 40.W tej chwili wszystkie skaly obmiotlem pedzlem,i tak co dziennie jak jestem w domu,rece opadaja.Prawdopodobnie wyjme ;;flinte;; z szafy i ku......wy zastrzele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyłapałeś je na sypaniu piachem?Zwiększ obieg na 100% wstaw fizeline żeby wyłapała najdrobniejszy piach w końcu to się skończy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober żadne ustawienie pomp tu nie pomoże. Miałem te babki i one po prostu mają w zwyczaju nabrać piach i pod powierzchnie przesiewamy robiąc burzę piaskową w akwarium. Taki ich urok niestety.

Co do wyławiania możesz spróbować sposobu jaki kiedyś pokazał w swoim baniaku Snocho. upychasz zwykłe reklamówki po kolei do każdej dziury gdzie rybki mogą się schować, aż nie zostanie żadna dziura i wtedy to już łatwizna. Sprawdzałem działa. W mocno obsadzonym akwarium wyłowienie centropygi zajęło mi może ze 20 min więc szczerze polecam bo wcześniej jak tylko wsadzałem siatkę do akwarium to ryba znikała.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowilem zastosowac to co powiedzial Jurek Bush,czyli terror zwalczyc terrorem.Od trzech dni stoje nad baniakiem z pedzlem i zasypuje jamki tam gdzie wplyna.Myslalem ze parametry beda rozpieprzone.Przed chwila robilem testy.PO4-0.03,NO3-0.00,jak zawsze.Reszty testow nie robilem.Fotki wkleje jak Syn wroci.

Foto

Witam,przed chwila przestawialem koralika po czyszczeniu skaly z piachu,i cos mnie pierdyknelo w palec,az zabolalo,pistoleta nigdy nie kupowalem.Co to moze byc.Pozdrawiam.

post-23232-0-41288800-1421514332_thumb.jpg

post-23232-0-25732900-1421514334_thumb.jpg

post-23232-0-97418100-1421514335_thumb.jpg

post-23232-0-14693300-1421514338_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober żadne ustawienie pomp tu nie pomoże. Miałem te babki i one po prostu mają w zwyczaju nabrać piach i pod powierzchnie przesiewamy robiąc burzę piaskową w akwarium. Taki ich urok niestety.

Co do wyławiania możesz spróbować sposobu jaki kiedyś pokazał w swoim baniaku Snocho. upychasz zwykłe reklamówki po kolei do każdej dziury gdzie rybki mogą się schować, aż nie zostanie żadna dziura i wtedy to już łatwizna. Sprawdzałem działa. W mocno obsadzonym akwarium wyłowienie centropygi zajęło mi może ze 20 min więc szczerze polecam bo wcześniej jak tylko wsadzałem siatkę do akwarium to ryba znikała.

Pozdrawiam

Radek

Witam Radek,z ta folia to u Mnie jest problem.Mam troche za durza powieszchnie.Pozdrawiam.

Triostegusa inne pokolce nie łoją?

Witam Pawel z pokolcy nie mam nic wiecej,to co widac na fotkach.Nie obstawiam pokolca,doaje ze z tego rejonu baniaka wszystko sie wyprowadzilo.

Triostegusa inne pokolce nie łoją?

Triostegus byl u mnie w baniaku jako pierwszy,od czasu do czasu to on dyktuje warunki.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyralierą naprzód B) Witam ta fotke zrobilem 4 tygodnie temu.Od tamtej pory wszystko OK oprucz parametrow.A wiec tak; CA-425,MG-1480,KH-7.6,NO3-3,PO4-0.16,PH-7.9.Jednym slowem totalny bajzel.Sol RS-czarne wiadro.Do obsady dokoptowal Hetodon Auriga.Plus ,,,CYJANO,,,,WAlka na ukonczeniu,Specyfiki KZ zostaly wlaczone do akcji,Pozdrawiam.

Ponadto zlokalizowalem ; modliszke;,,,,,,nastepny klopot.

post-23232-0-48001400-1424012962_thumb.jpg

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pokolce wyglądają a szczególnie Achilles, Jak zebrosomy dogadują się??Mam u siebie ochotę dopuścic do żółtka i desjardinji jeszcze xanthurium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.