Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O porade prosze.

Akwa jest 150x70x60,sump100x50x50.

Sprzet to,

oswietlenie 3xGHL-Mitras,

pompa obiegowa E-Flow-10-deltec,

pompa obiegowa do filtra-Tunze-1073.040,

reaktor wapnia Deltek-501

Odpieniacz-B.K-200,osmolator-3155-tunze,

Pompy cyrkulacyjne 2x Vortech-MP40W-Ecotech,

Filtr przeplywowy-Deltec FR512,

kontroler PH-Weipro PH-2010,

pompa do zasilania reaktora-Grotech SP4800.T

o narazie wszystko co posiadam.

Zastanawiam sie czy dokupic komputerGHL zeby sterowal tym wszystkim jak na dwa tygodnie wyjade do pracy.

Zona sobie poradzi z dolewka do dolewki

Za ewentualne bledy SORRY.

Pozdrawiam

Miroslaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sobota, piękna pogoda

ludzie grillują, są na zakupach, na basenie itd

poczekaj i napisz co planujesz w akwarium(mieszane czy ukierunkowane, jaka obsada)

o jakiej filtracji myślałeś:LF, sucha, ceramika, siporax, refugium,

przedstaw swoją wizję, wtedy łatwiej będzie coś zaproponować

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie typowa British Wether,leje i wieje,doplywamy do Dover.Filtracja jaka planuje to LR 45 kg,LS 100kg.Filtr przeplywowy na pelety all in one,wegiel aktywny w komorze przelewowej.Refugium prawdopodobnie odpada,nie mam miejsca w sumpowni.Do sumpa musze wstawic filtr i reaktor.Rozwazam jeszcze siporax ale bede musial dodatkowa przegrode.Planowana obsada LPS, SPS i jakies Rico.Fotki wkleje jak przyjade do domu,po 10 lipca.A tak nawiasem to ze znajomosci komputera jestem totalna noga.Piszac ten text patrze sie w klawiature jak sroka wgnat ise mysle kto mi klawisze poprzestawial.Pozdrawiam.

U mnie narazie typowa British Wether,leje i wieje,doplywamy do Dover.Filtracja jaka planuje to LR 45 kg,LS 100kg.Filtr przeplywowy na pelety all in one,wegiel aktywny w komorze przelewowej.Refugium odpada,nie mam miejsca w sumpowni.Do sumpa musze wstawic filtr i reaktor.Rozwazam jeszcze siporax ale bede musial dodatkowa przegrode.Planowana obsada LPS, SPS i jakies Rico.Fotki wkleje jak przyjade do domu,po 10 lipca.A tak nawiasem to ze znajomosci komputera jestem totalna noga.Piszac ten text patrze sie w klawiature jak sroka wgnat ise mysle kto mi klawisze poprzestawial.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn
Ortografia do poprawy! (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest "weder", "ol in one", "hyba" ??

Nie obraź się, ale może przeskocz z tymi wpisami na:

http://forum.gazeta....ologicznie.html

To pozwoli innym na czytanie forum bez takich offtopowych wpisów.

Od pilnowania poprawności językowej jest moderator.

Z regulaminu forum:

1. Piszemy na temat !

8. Piszemy po polsku zgodnie z zasadami słownika ortograficznego, a nie "po polskiemu" . Błędy ortograficzne będą zaznaczane i do autora postu należy ich poprawienie.

Uporczywe ignorowanie zasad ortografii skończy się ostrzeżeniem.

( 3 upomnienia na PW przez moderatora = 1 ostrzeżenie)

Decyduje o tym moderator. Jak uważasz, iż ktoś łamie regulamin forum, napisz do moderatora lub administratora, ale nie zaśmiecaj tematów tymi ciągłymi upomnieniami o właściwą pisownię.

Życzliwie, tak potraktuj ten post.

Autora tematu przepraszam za offtop

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy dokupic komputerGHL zeby sterowal tym wszystkim jak na dwa tygodnie wyjade do pracy.

Zona sobie poradzi z dolewka do dolewki

Nie wydaje mi się czy dwa tygodnie zbiornik wytrzyma sam. Co z co tygodniowymi podmianami? Roczny i starszy powinien dać radę bo wtedy robi się z tego prawdziwy żywy organizm i wielu ludzi narzeka że wsadziłoby łapy żeby coś pogrzebać ale nie ma po co. Zastanów się czy wogóle warto się za to brać. Ja też wyjeżdżam i jestem co dwa albo trzy dni w domu i mam mieszane uczucia czy nie wyjdzie z tego jakaś katastrofa pod moją nieobecność. Ale na dwa tygodnie cyklicznie bym się osobiście nie zdecydował. To są oczywiście moje osobiste odczucia. Zrobisz jak uważasz ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofac sie juz nie moge, akwa postawione,sprzet kupiony.W razie co zone przeszkole do podmianki.W slodkowodnym taz podmieniala,tam bylo gozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zastanowil bardziej nad rozwiazaniem "automatycznej podmianki". wystarczy tylko odplyw do kanalizacji i doplyw wody do jakiegos baniaka elektrozaworek jakis czujnik poziomu, czasowka i masz podmianke w 5-10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak planowalem zrobic ale zona nie zgodzila na wiercenie otworow w podlodze,moze puzniej.Pozdrawiam Mirek.

Edytowane przez Debora
Ortografia! Proponuję załączyć słownik w przeglądarce i korzystać z jego dobrodziejstw! (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z mojej strony. Czy ten wyjazd dwutygodniowy jest jednorazowy, czy tak poprostu juz bedzie?

Pytam, bo moze warto poczekac przed odpaleniem zbiornika I zrobic to po powrocie.

Ps. Sorry za OT wczesniej, ale jakos mnie zraziles troche tym wierceniem u Debory w temacie;)

@Gaber masz racje, nie moja brocha, ale sam sie czepiasz, ze ja sie czepiem, to dlaczego ja nie moge sie czepiac? :D

EOT


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ja bym sie chyba nie zdecydowal na morskie przy takim trybie pracy. Komputer komputerem, ale tu moze sie wydarzyc wszystko I reakcje dogladajacego powinny byc natychmiastowe I wiedza spora.

Przede wszystkim zrezygnowal bym z sps I poszedl w strone mniej wymagajacych zwierzakow.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast komputera potrzebna jest odpowiednia żona:) Poczytaj wątek Jacka - człowiek pracuje w trybie 4 tyg na 4 tyg a baniak urywa głowę. Ale Jacek ma Monikę, która ogarnia temat jak mało kto;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli Twoja żona ogarnia temat akwarium to nie jest tak żle. Pracuję w systemie 8 tyg na 8 tyg i od zawsze mam akwarium.Od 1,5 roku morskie (około 1200 litrów w obiegu).Co prawda jest bardzo zautomatyzowane i dzięki mojej żonce nie jest żle.Jednak odradzam podpięcia wszystkiego pod jeden komputer.W przypadku awarii kiepsko to wygląda.U mnie jest zamontowanych kilka sterowników i w przypadku awarii praktycznie nic się nie dzieje i dużo łatwiej jest żonie wymienić uszkodzoną jednostkę.

Życzę wytrwałości i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za podpowiedz w kierunku elektroniki.U mnie jest to dobre ze pracuje w systemie 2 na2.Do pmp cyrkulacyjnych dokupie jeszczu VorTech Battery Bbackup do podtrzymania zasilania wrazie wylaczenia pradu.

Jeszcze pytanie,czy po zalaniu baniaka dodac od razu jakis srodek na cyjano np.KZ cyano clean i KZ coral snow. Pozdrawiam.

Czy zastosowanie ozonatora w moim baniaku bedzie dobrym rozwiazaniem.

Edytowane przez luft (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sypię piach, wlewam 400l wody, dostawa LR będzie 50kg w poniedziałek z korale W-wa. Fotki wkleję jutro.

no i tak potrzymaj przynajmniej na obiegu samą skałę i piach 3-4 tygodnie zanim włączysz światło :) i generalnie powodzenia

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A dlaczego nie kontynuujesz tematu w swoim wątku, który został założony po tym jak spamowałeś cudzy?

Tematy łącze i proszę zawsze kontynuować wątek już rozpoczęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się na odwrót najpierw wkłada się skałę i dobrze przedmuchuje żeby wszystkie niepożadane robaki i syf który jest w niej wylazł,potem robi się wężykiem czyszczenie dna wodę uzupełnia się ,i dopiero wsypuję piach tak żeby on obsypał skałę.W innym przypadku możesz mieć nie stabilnie stojące na piachu budowle ze skały które mogą się przewrócić i np...zbić,stłuc szkło.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi się na odwrót najpierw wkłada się skałę i dobrze przedmuchuje żeby wszystkie niepożadane robaki i syf który jest w niej wylazł,potem robi się wężykiem czyszczenie dna wodę uzupełnia się ,i dopiero wsypuję piach tak żeby on obsypał skałę.W innym przypadku możesz mieć nie stabilnie stojące na piachu budowle ze skały które mogą się przewrócić i np...zbić,stłuc szkło.

Szczególnie jak jakieś "koparki " zaczną kolo niej porządek robić ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.