Skocz do zawartości
erda

Wieloszczety ?

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie czy dobrze zidentyfikowałem ?


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

I trzymaj się od nich z daleka.

Będą robiły dobrą robotę ale bezpośredni kontakt może być niebezpieczny


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znowu niebezpieczne to spotkanie paluchów z odnóżami takiego osobnika to nie jest ;) Powiedzialbym,że bardziej nieprzyjemne niż niebezpieczne a wiem to z autopsji bo kilkukrotnie miałem możliwość tej "przyjemnosci" zasmakować na własnej skórze przy przestawianiu skałek w baniaku. Faktem jest natomiast iż hmm... poparzenie skóry przez taki kontakt jest odczuwalne na skórze jeszcze przez kilka-kilkanaście minut po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to sie podoba - same dobre opinie :D

Sam mam kilka - sporych - maja z 15 cm spokojnie.

Zagladaja nieraz na wyzerke po rybkach.


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak znowu niebezpieczne to spotkanie paluchów z odnóżami takiego osobnika to nie jest ;) Powiedzialbym,że bardziej nieprzyjemne niż niebezpieczne a wiem to z autopsji bo kilkukrotnie miałem możliwość tej "przyjemnosci" zasmakować na własnej skórze przy przestawianiu skałek w baniaku. Faktem jest natomiast iż hmm... poparzenie skóry przez taki kontakt jest odczuwalne na skórze jeszcze przez kilka-kilkanaście minut po.

To chyba zależy jeszcze od reakcji każdego z nas, kilka razy złapałem wraz ze skałką wieloszczęta i efekt końcowy był

taki, że łapę miałem spuchniętą, kilka dni miałem mocne zaczerwienienie i konkretne pieczenie.

Pozdrawiam

Krzysztof


[Zbiornik: 240L] [sump: 65L] [Odpieniacz: Turboflotor Blue 1000] [Cyrkulacja: 1xTunze 6045, 2xTunze 6055] [Pompa obiegowa: NewJet 3000] [LR: 34 kg] [Oświetlenie:6x39W] [GHL do ballinga]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To chyba zależy jeszcze od reakcji każdego z nas, kilka razy złapałem wraz ze skałką wieloszczęta i efekt końcowy był

taki, że łapę miałem spuchniętą, kilka dni miałem mocne zaczerwienienie i konkretne pieczenie.

Pozdrawiam

Krzysztof

jak w każdym spotkaniu z toksynami reakcja organizmu będzie różna - jedna osoba odczuje mniej druga bardziej i dlatego jak piszą koledzy lepiej nie ryzykować i mieć coś na rękach zanim się je dotknie i nie sprawdzać jaka będzie reakcja na moją rękę. Bo finalnie lepiej żeby nam kolega nie cytował Franza z Psów - "będziesz wal.ł lewą ręką" :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano moze byc i tak!!!!! Ha Ha Ha. A wracajac do tematu to wystarczy zachowac ostrożność przy grzebaniu przy skałach i po slrawie. Wieloszczety to nie mureny nie rzucają sie na wszystko co się im ruszy przed oczami jak są glodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kontakt z takim jednym, ale akurat u mnie brak reakcji .. :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w miare możliwości pozbywam się tych badziewiaków z akwarium. Szkoda mi ryb gdy pływają z powbijanymi szpilkami. Przy długich manewrach w akwarium i rozmoczonej skórze taka szpileczka odczuwalna może być przez kilka dni (bywają tacy co puchną - zapalenie). Przeniesienie takiej szpileczki na twarz lub zatarcie oka to już nie przelewki a drogie i długotrwałe leczenie.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nad populacja tych smieciozercow czuwaja dwa wargacze i juz nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem takiego delikwenta w dzień. Nocą mogę zobaczyć kilka - kilkanaście sztuk ale nie jakieś olbrzymie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.