Skocz do zawartości
onestone

Kostka 43l + sump [projekt do oceny]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów od mokrych łap:),

akwarystyką interesuje się już dłuższą chwile,mam dwa słodkowodne akwaria już w domu,teraz czas na trzecie i z pewnością nie ostatnie :).Solniczka marzy mi się już jakiś czas,powoli ale sukcesywnie kompletuje sprzęt.

Nagromadzilem już:

-akwarium

-szafkę

-grzałkę

-pompa obiegowa OR 2500

-cyrkulator koralia 900

a wczoraj zacząłem a dzisiaj skończyłem projekt w sketchupie.

Reszta sprzętów na projekcie jest w planach,czyli również do korekty.Największe kłopoty miałem z projektem sumpa,gdyż jest to mój pierwszy sump(wszędzie mam kubły).Mam straszny mętlik w gołowie,a szczególnie te poprzeczne przegrody(masakra).Chciałbym aby wszystko było bardzo ciche i wydaje mi się że tutaj będą największe problemy.Licze na wasze nieocenione uwagi i mam nadzieje ze z waszą pomocą stworzę piękny i stabilny baniak a raczej baniaczek.

post-23145-0-11205800-1405189557_thumb.jpg

post-23145-0-44479700-1405189568_thumb.jpg

post-23145-0-42110800-1405189579_thumb.jpg

post-23145-0-50476300-1405189586_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny projekt kolego ale nie pod takie akwarium. Sam miałem identyczne i juz stoi 200l - korale sie nie mieściły :)

ale skoro sprzęt juz jest to po ptakach - powodzenia :)

Co to za "naświetlacz" z czego go skonstruowałeś?

I jaka planowana obsada / korale?

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej lampki jeszcze tez nie mam,jest też opcja ze wpakuje jakieś diy z chińskimi powerledami 20k plus jakiś niebieski.O ten naswietlacz Rgb pytałem w innym wątku ale bez odzewu,także jeszcze nic nie zamawiam.Jako początkujący planuje jakieś miękkie korale i parę błaznow.

Chodzi mi po głowie jeszcze jedna rzecz,a mianowicie przerobienie mojej salonowej malawy na rafe a pyśkom kupić coś wyższego.Sprawa jest niestety bardziej skomplikowana gdyż pod akwa nie ma miejsca na sump,wiec musiałbym iść w jakiś panel a a wystajcy odpieniacz przy tak niskim (163x50x35h 15 mm OW) wyglądałby mało ciekawie,no chyba ze bym zbudował przykrywe.Sam nie wiem już co robić i w co iść.Koszty przy przerobkach będą pewnie przerażające.Małe doświadczenie z morskim podpowiada mi ze lepiej iść w większe,jest bardziej stabilne. post-23145-1405241039,9_thumb.jpg

pomocy! Czy wszyscy na wakacjach? ;-)

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morskie jest za niskie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35x35x35 jest ok,a 163x50x35 juz nie?

To kwestia proporcji.

Mały zbiornik małe korale.

Duży zbiornik (dł 160) duże korale i do tego rybki też większe.

Ale Twój wybór.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już robisz z sumpem to rob większe. Za rok będziesz zastanawial się jak bezboleśnie zrobić przeprowadzke. Ja na taki litraz darowałbym sobie sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już robisz z sumpem to rob większe. Za rok będziesz zastanawial się jak bezboleśnie zrobić przeprowadzke. Ja na taki litraz darowałbym sobie sump.

jak tak patrzę w tył na historie moich akwarii to rok jakby postało to wielki sukces, wiecznie za małe są i z czasem wydaje mi się że się kurczą:-P.

Powiadacie że za niskie to drugie akwarium jest i nie ma szans tam nic stworzyć? Chciałbym kilka blaznow jakiegoś mandaryna i miekie korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym darowaniem sobie sumpa to jest nieprawda.Po pierwsze więcej wody w obiegu,po drugie cały sprzęt techniczny w sumpie a nie w akwarium i o wiele lepsza obsługa.Za rok może mieć babka wąsy.Będzie chciał większe to sobie przerobi na większe.Małe też mają swój urok

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrzę w tył na historie moich akwarii to rok jakby postało to wielki sukces, wiecznie za małe są i z czasem wydaje mi się że się kurczą:-P.

Powiadacie że za niskie to drugie akwarium jest i nie ma szans tam nic stworzyć? Chciałbym kilka blaznow jakiegoś mandaryna i miekie korale.

Teraz to już nic nie wiem :p

Postaw zbiornik taki na jaki Cię stać i go utrzymać.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dotyczy to obsady.

Są piękne małe zbiorniczki ale ich właściciele mają bardzo związane ręce i na pewno większy kłopot z obsługą.

Chociażby dozowanie czegokolwiek. Dawki są tak małe że trudno je dobrać.

A i w przypadku kłopotów większy zbiornik łatwiej się obroni.

Takie jest moje zdanie.

A sump to sump. To zbiornik techniczny który ułatwia życie. W każdym przypadku.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dostane zadnej oceny sumpa?Nie podpowiecie czy pomp da rade czy komin taki moze byc...nic??ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump ok,mam podobnie i pompa 800L/h ładnie podnosi na 70cm,twoja będzie dawać dodatkowo niezłą cyrkulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.