Skocz do zawartości
pasek

Escenius bicolor - pies domowy

Rekomendowane odpowiedzi

Od kliku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego "psa". Ryba bardzo pocieszna zaklimatyzowała się dobrze, wcina wszytko, "łazi" po całym akwarium i ogólnie wszystko jest pięknie ale.. No właśnie jest jeszcze ale..

Mój pies upodobał sobie miejsce do leżakowania na montiporze. Od tego czasu montipora przestała polipować. Próbowałem go trochę straszyć, ucieka jak mnie widzi a później dalej na swoje miejsce. Przestawienie monti nic nie dało. Nie zauważyłem aby obgryzał koralowce. Jakieś pomysły??


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Esceniusa mój lubi sobie leżakować na Caulastrea i czasem potrafi lekko poddenerwować inne korale ale nic nie podgryza oprócz glonów z szyby i skał. Taki chyba jej urok... Za to mój Bicolor ma dużą przemianę materii duUużo wydala heh :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj siedzial na sarco, walil na niego bobki az wypalil dziure w srodku, potem zaczal sps podskubywac i wtedy wylecial ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj jest bezproblemowy :) upodobal sobie trzy norki w ktorych mieszka, nie zauwazylem tez zeby obore robil :) ale wscieka sie jak dziki jak mu np slimaki do norki wejda, wtedy nie ma litosci i nieproszonych gosci w paszczy wynosi i pluje nimi daleko jak sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem monti w inne miejsce (już trzecie), na razie cisza nieśmiało wystawia polipy. Mam nadzieję że rybie przejdzie i zostawi ją w spokoju. Wasze bicolory też tak maja że czasami latają za swoim ogonem jak pies? Czy to może jakieś pasożyty? Nic na ciele ryby nie widać.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem monti w inne miejsce (już trzecie), na razie cisza nieśmiało wystawia polipy. Mam nadzieję że rybie przejdzie i zostawi ją w spokoju. Wasze bicolory też tak maja że czasami latają za swoim ogonem jak pies? Czy to może jakieś pasożyty? Nic na ciele ryby nie widać.

to ciekawe co piszesz z tym ogonem, mój tak nie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój goni swój ogon jak wyganiam go z cyrkulatora (podczas karmienia wpływa do niego jak jest wyłączony) chyba tak pokazuje złość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wylaczacie cyrkulacje podczas karmienia ? To niebezpieczne dla ryb i pomp. Wejdzie tam slimak, pompa ruszy i wirnik bedzie do wymiany.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wyłączam a wszyscy i tak sie najedzą. W sumie w oceanie nikt na papu prądów i fal nie wyłacza:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam kwestie zapewne wszystkim znaną. Właśnie sprowadziłem sobie dodatkowe 3 rybki ślizgowate z adriatyku (takie z kształtu esceniusy bicolory tylko szare) i jest lekka wojna. Tzn. escenius biucolor jest największy i tamte goni jeżeli wejdą w jego teren. Tak więc potwierdza się, że ślizgowate to terytorialne stwory. Wniosek zatem mój jest taki, że za dużo ślizgowatych w jednym akwa mieć nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos trzyma moze razem bicolora i salariasa w akwarium 180-200 litrow?Da sie je pogodzic?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ecsenius stigmatura z salariasem I jest ok

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pacific Sun BP 160W + 4x24w T5, Deltec SC1455 , Jebao wp-40 , NewJet6000 , 40kg LR , Soft, LPS ,SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fantastyczna rybka , moja upodobała sobie dziurkę w skałce ustawia się tyłem włącza wsteczny i parkuje hi hi i tylko łepek wystawia Wołam ją klik klik i przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.