Skocz do zawartości
pepe87

Nowa solniczka 714

Rekomendowane odpowiedzi

No wkońcu sie doczekalem:)

Własnei w trakcie zalewania, mój zbiorniczek.

Troszke to potrwa chyba z 3 dni :)

Opis:

Baniak 170 x 70x 60 całe szklo wykonane z opti white.

sump 110x 55 x 45

odpieniacz Skimz sv223dc

reaktor skimz sm122

pompa obiegowa newa jet 6000

Szafka , stelaż aluminiowy z porfila zamkniętego 4x4 cm

Dolewka tunze 3152.000

Cyrkulacja: Blau Wave Motion 8000,Blau Wave Motion 13000

Tunze 6045, Hydro koralia 6,

Szafka jest jeszcze nie skończona bo fronty są w produkcji. Co do oświetlenia to jeszcze się zastanawiam ale będzie prawdopodobnie 2 x razor r420r 160w ,plus 2 x 80w t5 z tyłu coś dla SPS.

post-21687-0-09011900-1405843709_thumb.jpg

post-21687-0-21336200-1405843713_thumb.jpg

post-21687-0-67116900-1405843718_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak slyszalem, dlatego zakupilem i też są w dobrej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka jest trochę mała,i niska...trochę kiepsko będzie ci tam coś robić itd...zbiornika na dolewke nie wyciągniesz jak reaktor będzie stał gdzie stoi...No i brak wentylacji szafki...Troche nie przemyślany projekt szafki jak dla mnie.

Cyrkulacje ciężko ci będzie wyciągnąć może to tylko takie wrażenie ale strasznie blisko ściany jest szyba po lewej,no i komin w takim miejscu że jak będziech chciał coś zrobić,coś ci tam wpadnie,coś się przytka to będzie masakra sporo wnerwu...

Fajny sprzęt ale nawet nie przemyślałeś plątaniny kabli,włączniki itd...przy takim litrażu takie żeczy jak sumpownie to jest mega ważna sprawa i musi być przemyślana dobrze,.

Ja bym to jeszcze rozebrał i zrobił konkretniej to wszystko,wzorował się na jakimś sumpie o podobnych wymiarach.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka wyszla troche niska. Ale to przez szuflady. Zawsze szuflady moge wyciagnac I troszke wiecej miejsca zeby pogrzebac w sumpie. Pomiedzy sciana I akwarium jesy wystarczajaco miejsca zeby ustawic cyrkulacje nie wloze tam teki ale magnes spokojnie. Dolewle moge ustawic wzdluz szafki, tylko po co mam wyciagac dolewke ? Z kominem juz robilem test drabinka I lewa rekom oparlem sie o akwa I spokojnie dostaje sie do komina. Kable jeszcze bede musial pospinac I poukladac porzadnie. Mam jeszcze z dwa dni bo tyle minimum bedzie sie woda napelniala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wzieleś pod uwage tego ze zbiornik na dolewkę też czasem trzeba czyścić bo woda niby czysta ale jednak osad się robi,no i pompę trzeba czyścić czasami,co do bocznej szyby to też nie przemyślałeś że skoro nie wsadzisz tam ręki to też nie wsadzisz tam czyścika do szyby...Z tym opieraniem o zalane akwarium ze skałą które będzie miało sporo wody i skały bym uwazał...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sentyment do Skimza-posiadam m.in ten reaktor,ktory Ty masz...napisz jak go odpalisz czy zapowietrza Ci sie -u mnie raz w tyg. musze go recznie odpowietrzac...(wiem w butlach z Co2 jest tez troche tlenu ,ktory sie nie rozpuszcza...)

powodzenia!

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dam znac jak go odpale.

Ale w jaki sposob ci sie zapowietrza? Co dokladnie sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi sie woda sodowa w pierwszej komorze....

Podesle Ci jak bedziesz chcial film na prov. z dzialania mojego reaktora -zasyp knoop ustawienie ph 6.30 -odciek 0,6 l/h (pompka dozujaca IKS)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.