Skocz do zawartości
Harari

Jesteśmy szczęśliwi !

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo zmęczenia po wycieczce z Łodzi do AM w Bogucinie jesteśmy szczęśliwi jak dzieci. Po wypłukaniu i ułożeniu skały całość wygląda jak poniżej.

1170-panorama.jpg

Pojawili się również pierwsi gapowicze – krabiki.

Jeden jest taki:

1170-krabik.jpg

1170-krabik_bok.jpg

Jak myślicie, czy wyrośnie na małego grzecznego krabika czy potwora zabójcę ?

Na razie siedzi w muszelce około 2cm. Zastanawiamy się czy dokarmiać go szczyptą tabletki ze spiruliny czy da sobie radę sam wyjadając to co na skale ?

Mamy także do wydania około 7 krabików bez muszelek które wyłapaliśmy na skale przed włożeniem do zbiornika – jeden jest naprawdę pocieszny bo wygląda jak włochaty misiek :-)

Niestety nie mamy sumpa a do zbiornika boimy się je wpuścić. Może ktoś chce zaoferować im mieszkanko ? Na razie siedzą w dużym słoju z kawałkiem skały ale długo ich w czymś takim nie utrzymamy.

Dodatkowo spędziwszy godzinę z nosem przy szybie wydaje nam się, że znaleźliśmy kilka maciupkich rurówek – dwie z czerwonym pióropuszem i jedną z białym – niestety są za małe na foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladna skala, dobry zakup


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ułożenie skały


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seabre - skały jest 42kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio przyszly Wam ze skala pustelniki? To sie raczej rzadko zdarza :) Dajcie jakies zblieznie na te skalke, na oko z daleka wyglada calkiem dobrze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harari tego "włochatego miśka" lepiej żebyś nie wrzucał bo póżniej będzieś miał problemy z odłowieniem i b. szybko zginie ci ten pustelnik. Też upowałem skałe w AM więc mogą być te same kraby. Na poczatku wcinają glony ale w miarę jedzienia apetyt rośnie i dorwą pustelnika tak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z bliska wygląda jak na poniższych zdjęciach:

1170-skala_1.jpg

1170-skala_2.jpg

1170-skala_3.jpg

1170-skala_4.jpg

A to chyba maleńka rurówka

1170-rur.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a mozna zapytac o wymiary baniaczka?

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 - 100x50x45(wysokość)

@piona - dlaczego uważasz, że coś nie tak z wagą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Harahi- dam ci na luz ..jak masz 42 kg to super ... sam kiedys sie zaznasz z tymi bajami:D:D:D Własnie zdjecia baniaka na tle jakis ...luzackich termometrów mówia some za siebie :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny krab pustelnik - raczej nie wyrosnie z niego morderca. Ale z krabami nigdy nie wiadomo :) Poki co pewnie bedzie w stanie wyzyc tym co znajdzie w skale, ale jak raz na jakis czas podrzucisz mu jakis przysmak to na pewno sie nie obrazi. Widze ze juz podrzuciles mu ewentualne domki na zamiane.

A ogolnie baniaczek zapowiada sie swietnie. Jakie masz oswietlenie nad nim?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piona - skoro piszesz to znaczy, że masz w tym jakiś cel, niestety nie rozumiem o co chodzi z luzackimi termometrami proszę wytłumacz.

Wracając do wagi, skała była ważona w AM przy mnie, wyszły dwa styropianowe boksy o łącznej masie 44kg, odjąć wagę opakowań daje właśnie 42kg. Odczytuję twoją wypowiedź jako próbę przekonania forumowiczów, iż zniżam się do poziomu szczeniaka próbującego zrobić wrażenie ilością skały. Bardzo mi się to nie podoba.

Ze względu na to iż bardzo nie lubię niejednoznaczności proszę abyś jasno i otwarcie napisał co chcesz osiągnąć swoimi wypowiedziami.

Oczywiście istnieje szansa, iż zostałem w żywe oczy okantowany w AM ale szczerze mówiąc nie bardzo w to wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie to 5x T5 39W Sylvania - 2x Coralstar i 3x Aquastar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, swego czasu kupiłem w AM 15 kg skały i zważyłem u siebie na wadze z dokładnością do 100 g. Okazało się, że dostałem ponad 18 kg. Jeśli nie zmieniali wagi od prawie 3 lat to może masz więcej niż 42 kg :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ harari jak masz 225 l to ta skała 42 ? kg coś mi tu nie pasuje .... lecz moge sie mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Piona - mam nadzieję, że się mylisz bo jeśli nie to fatalnie bym się czuł jeśli zapłaciłem za coś czego nie mam. Są to niestety rozważania teoretyczne, ponieważ nie wyjmę skały ze zbiornika aby ją zważyć po prostu szlag by mnie trafił jak jeszcze raz miałbym ją układać. I tak dzisiaj robiliśmy delikatne poprawki prawej strony bo coś nam się nie podobało. Efekt jest taki, że pokłóciłiśmy się z żoną również zapaloną akwarystką (na szczęście już się pogodziliśmy :-) i efekt końcowy jest prawdopodobnie jeszcze gorszy. Ale na pewno już nie ruszymy najmniejszego kamyczka bo jest to po prostu bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie ulożenie podoba teraz zaluje ze zrobilem glębokosc 40 a nie 50 jest roznica przynajmniej na fotkach


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona,

to by mniej wiecej pasowalo.

Kiedys w 300 litrach (120x50x50) mialem ok. 40kg skaly z AM (wazylem po przyjezdzie i potem "na czesci" gdy sprzedawalem)

I w moich 300 litrach nie ulozylbym skaly zeby optycznie wygladalo tak samo wysoko.

Wiec to moze pasowac 42 kg w 225 litrach.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna skala, fajne ulozenie i fajna zona skoro sie dlugo nie gniewa (a napewno miala racje).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rah dokładnie ,ja kupiłem 5kg w AM a domu zważyłem i miałem prawie 7kg. Chyba ,ze mi urosła w samochodzie.

Wiec nie martwcie sie ,bo z wagą w AM wszystko gra ( :

Piona na jakiej zasadzie wymierzyłeś ,że jest mniej? Może pod spodem są cięższe skałki a z wierzchu ładne chropowate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieśliście nas na duchu, bo przyznam, że Piona zasiał w nas duże ziarno wątpliwości co do ilości skały. Skałę faktycznie staraliśmy sie ułożyć tak aby mniej ciekawe przeważnie cięższe kawałki ułożyć w środku stosu a na wierzch mocno porowate. W wyniku poprawki w ułożeniu lekko obniżyliśmy prawą stronę, dzięki czemu osiągnęliśmy więcej półek na przyszłe korale, zdjęte kawałki położyliśmy pomiędzy stosami dzięki czemu optycznie ilość skały zwiększyła się :-)

Dzisiaj daliśmy naszemu pustelnikowi okruszek tabletki ze spiruliny – nie sądziliśmy, że krab ma tak czuły węch, tabletkę dopadł po kilku sekundach schował po brzuch i siedział na niej godzinę ciągle podając sobie do pysia kawałki rozmiękłej spiruliny :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe naprawde smieszny widok jak pustelnikow jest wiecej i biegna ze wszystkich mozliwych stron do jedzenie :love Uwielbiam to ogladac.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.