Skocz do zawartości
Jedras102

Helmon a rurówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w planie zakupić helmona. Mam w akwa dwie, duże, ozdobne rurówki. Proszę kolegów o podzielenie się własnymi doświadczeniami, czy helmon zje najpierw aptazję, potem dzikie, małe rórówki, a na koniec zabierze się za te ozdobne, czy dużych, ozdobnych rurówek nie ruszy?

Szkoda mi tych ozdobnych, kolorowych rurówek, ale helmonik mi się bardzo podoba. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy helmon ruszy aptazję to jest duża loteria - zazwyczaj nie ruszy. Dużym sukcesem jest utrzymanie przy życiu helmona, jego pożyteczne maniery żywieniowe to drugorzędna sprawa.

Helmony lubią rurówki i zazwyczaj na nich żerują, z dużymi ozdobnymi różnie bywa i w dużej mierze zależy jakich rozmiarów będzie ryba.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek dobrze prawi. Bardzo trudno utrzymać tą rybę przy życiu. Mój egzeplarz mimo że w sklepie jadł mrożonki, to po wpuszczeniu do zbiornika nawet na nie nie spojrzy. Od kilku miesięcy żyje tym co sobie złowi - mysis, wieloszczety, małe rurówki. Fakt że jest tego w baniaku od groma, ale często się zastanawiam co będzie jak wyłapie wszystko. Na aiptasie nawet nie spojrzy.

U ciebie przy tym litrażu, to może być za mało, żeby się sam wyżywił jeślii trafisz na podobnego oportunistę. A prawdopodobieństwo jest duże, bo te ryby żyją jakby we własnym świecie:-)


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele czynników wpływających na to za co się złapie. O ozdobne rurówki możesz być spokojny, nic im nie "powinien" zrobić :).

Aiptazja jeżeli jest małych rozmiarów powinien je spokojnie zjeść gorzej z dużymi okazami których na pewno nie ruszy.

Często wkładałem skałki z małymi "ukwiałami" to praktycznie jeszcze nie położyłem na piasku a chelmon już się kręcił koło niej.

Co tu się więcej rozpisywać już było wiele tematów dotyczących chelmon-ów. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mój helmons wcina lasonogi az miło miałem dwa ale jednego dalem koledze.mam tez idola co niby tez ma z tym problemy ale młóci mrożonki jak sialala.Ale jeśli chodzi o rurówki to już po nich chyba zostanie historia.jeszcze tam w nocy cos 2 jeszcze się wystawiają ale tez im chyba nie odpuszcza a na aptazje nawet nie chce patrzeć

Edytowane przez TABUX (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziwicie się dlaczego on wcina rurówki???Bo to Polaków nazewnictwo wszędzie rurówki i rurówki a to nic innego jak wieloszczety tylko My tak sobie je nazwaliśmy...a on z tego co wiem lubuję się w wieloszczetach więc zjada te śliczne z pióropuszem też.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziwicie się dlaczego on wcina rurówki???Bo to Polaków nazewnictwo wszędzie rurówki i rurówki a to nic innego jak wieloszczety tylko My tak sobie je nazwaliśmy...a on z tego co wiem lubuję się w wieloszczetach więc zjada te śliczne z pióropuszem też.

No to chyba mi wystarczy informacji, żeby się wstrzymać z kupnem tej rybki. Chociaż bardzo mi się podoba nie będę ryzykował, a aptazję wybijam, jak zawsze, chemią. Dzięki za rady wszystkim. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.