Skocz do zawartości
przemciupol

Pompa do odpieniacza WeiPro

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 375L akwarium i w najbliższym czasie zamierzam kupić odpieniacz WeiPro S.A.-2013 lub 2014. Mam pompę Ataman AT-305 o wydajności 1200l/h. Zastanawiam się czy pompa tej mocy wystarczyła by w przypadku tych odpieniaczy, czy też potrzebna by mi była pompa o wydajności powyżej 2000l/h. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic na temat odpieniaczy, ale pompy Atman nie polecam, są bardzo głośne (to zapewne juz wiesz) i ich wydajność jest niższa od nominalnej. Wystarczy postawić Maxi Jet 1200 obok AT-305 czy AT-306 i porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem do weipro 2013 pompę ocean ph 2500 l/h. Odpieniacz pracuje bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do weipro 2013 czy 2014 potrzebna pompa o wydajności przynajmniej 2000 l/h.

Ja osobiście mam pompę 2500 l/h i jest O.K.

Na początku spóbowałem podłączyć pod odpieniacz pompę o wydajności 1500 l/h i było kiepsko, a nawet bardzo kiepsko.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dołożyć troszkę pieniędzy i kupić odpieniacz Aquarium Systems Seaclone 100 wyposażony w pompę Maxi Jet 1200. O tym odpieniaczu słyszalem dużo dobrego. Jak sądzicie, co będzie lepsze?

Ślicznie dziękuję za pomoc :Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemciu- ja na temat tego odpieniacza naczytalem sie naprawde sporo i wniosek jest jeden: nadaje sie tylko do malych (max 100l) zbiornikow; wiem, ze jedna osoba, ktora mam przyjemnosc znac, posiada ten odpieniacz i przy 100 l nie narzeka, ale kupila go za grosze (teraz pracuje na kostce) i za taka cene ma odpowiednia jakosc (tzn za grosze); jednak za 450 zl naprawde nie warto, sam chcialem go kupic i zrezygnowalem

pozdrawiam M.


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam seaclone'a 150 i ... nie polecam. co prawda nie mam odniesienia do innych odpieniaczy, ale ten jest trudny do wyregulowania, głośny, wytwarza słabą pianę choć cena jest trzeba przyznać przystępna. na oświetleniu jednak nauczyłem się, że lepiej uzbierać więcej i qpić lepszy sprzęt niż potem żałować i dokupywać nowy albo psioczyć przez cały czas. biedny dwa razy traci - pamietaj o tym.

pozdrawiam

markL


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie o odpieniaczu Seaclone 100. Zdecydowałem się na WeiPro SA-2013. Mam teraz pytanie - jaka pompa była by do niego najlepsza? Zastanawiam sie nad: Ocean Runner PH 2000 - PH 2500, ewentulanie OR2500, RIO 2100 - 2500. Ktora z nich była by najlepsza i zarazem najcichsza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między pompami serii PH i OR jest zasadnicza różnicza, Ph ma zmodyfikowany wirnik, więc raczej powinieneś kupić tę pompę, nie jest tania, ale i tak wyjdzie ci cały zestaw mniej niż połowę tego co kosztuje np. turboflotor.

Ja używamy pompy Ph 2500 (optymalna) do weipro 013 i jestem bardzo zadowolony. Jest cicha i nie ma z nią żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2011, aktualnie przejsciowo PH2000 podpieta wylacznie do niego i nie jestem zadowolony. Dlatego uzywam kostki, odpowiednio wlozona znacznie poprawia prace tego odpieniacza.

Patentu Vacum z dodatkowa dziurka jeszcze nie testowalem


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe, czy ktos moze mi rzucic link do tzw PH2000 lub PH2500? bo Ocean Runnera znalazlem, a tego oslawionego PH jakos nie moge, z gory dzieki


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna rzecz. W przypadku pomp PH AM istnieją dwie możliwości zakupu. Pompa serii PH w standardzie nie jest dedykowana do odpieniaczy, a tym samym nie posiada automatycznie wirnika igiłkowego. Owszem, Aqua Medic przygotował specjalne wykonanie pompy PH2500 pod swoje odpieniacze m.in. Turboflotor wyposażone w wirniki igiełkowa oraz dyszę Venturi'ego, ale uprzedzam to kosztuje trochę inne pieniądze niż standard.

Na marginesie sam zdecydowałem się na wymianę pompy w moim Ruwalu 130/400 właśnie na tę zmodyfikowaną, ale muszę poczekać na ostateczną ocenę, ponieważ moje akwarium jeszcze nie jest zalane, ale już w lipcu ... :-)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest tak jak pisze alex (tzn sprawa wirnikow igielkowych) to w jaki sposob dziala odpieniacz marxa i sheepa? czy tez sa to inne Power Head'y niz AM PH?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w swoim ph mam zmodyfikowany wirnik. Jak się rozbiera pompkę to wirnik wygląda jak choinka (nie ma tradycyjnych łopatek), o takiej właśnie pompie mówiłem od początku. Kosztuje prawie 300 zł ale i tak się opłaca. Z zakupem nie ma żadnego problemu (przynajmniej w W-wie)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam wirnika igielkowego i dlatego uzywam kostki dodatkowo

zreszta nie moge miec bo jest to takze moja pompa obiegowa


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie połączenie ma sens: Odpieniacz WeiPro SA-2013 i pompa cyrkulacyjna RIO 2100 do RW 130/1200 z dyfuzorem? Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni tak uwazaja, ale moze wiesz dlaczego? odpowiem Ci: po kilku startach-restartach (np przy falownikach) po prostu sie zacinaja, natomiast do odpieniacza przy pracy non-stop moga sluzyc

PS zobacz w jakie pompy wyposazone sa CPR-y i Remory, a opcjonalnie mozna je zamieniac na inne


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.