Skocz do zawartości
przemciupol

Pompa do odpieniacza WeiPro

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupic dobrą pompe i przedewszystkim bardzo cichą do odpieniacza Weipro SA 2012 BARDZO PROSZE O POMOC!...Jaka była by najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do niedawna posiadałem odpieniacz Weipro 2013 ciężko się go ustawia ale da radę,odpieniał na pompie Aquabee UP 2000-J,do pracy tej pompy nie mam żadnych zastrzeżeń,nawet nie wiedziałem że chodzi,polecam tę pompę do tego typu odpieniaczy


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem okazję tanio kupić weipro sa 2012 i tak też uczyniłem. Z tego co czytałem to ktoś polecał do niego pompę eheim Compact 1000. I moje pytanie to czy do tej pompy muszę podpiąć jeszcze jakąś kostkę? Bo ona chyba igiełkowa nie jest. Jeżeli tak to czy w jakichś rozsądnych pieniądzach da się kupić taką igiełkowa?

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, ten odpieniacz nie potrzebuje igły, powietrze zasysa zwężką venturiego ale już za pompą.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy mi taki np eheim Compact 1000? Nie znam się za bardzo na tym ponieważ dopiero zaczynam to piękne hobby. A nie chciałbym robić zwrotów po zakupie :)

Wysłane z HTC One mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem taki odpieniacz i wydaje mi się, że tak oczywiście jeśli moc pompy jest odpowiednia, a tego to już nie wiem. Może odezwie się ktoś kto używa takiego odpieniacza.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam weipro 2012 w 200 litrach był na pompie ab2000/1 ale niestety się popsuła teraz pracuje na NJ2300 tez na igłe i daje rade. W prawdzie zrobiłem małe modyfikacje....jest na zwężce to fakt, ale szału nie było dopiero jak został wsparty właśnie igłą to pracuje jak należy, zatem proponuje jakąś pompę na wirnika igiełkowym.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest konieczna przy akwarium 55l? Za dużej obsady nie planuje max 1 czy 2 rybki i kilka korali.

Wysłane z HTC One mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że pompa jest przed zwężką? Co niby daje wtedy igła? Rozumiem, że jak pompa jest za zwężką, to wtedy igła rozbija bąbelki powietrza na drobne mleko.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest konieczna przy akwarium 55l? Za dużej obsady nie planuje max 1 czy 2 rybki i kilka korali.

Wysłane z HTC One mini

Kup sobie jakiś na kostkę i spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na kostkę i włożyć do tego odpieniacza? Sorry za może głupie pytania ale nie za bardzo się znam na tym. A zaznaczyć chce ze kupiłem taki odpieniacz ponieważ była okazja. A nie planowałem na początku żadnej filtracji prócz żywej skały :)

Wysłane z HTC One mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz dobry odpieniacz dokupić odpowiednią pompę i będzie dobrze. Dodam, że też widziałem ten odpieniacz na nj3500 na igle

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u mnie na ebayu taka pompę nj 2300 za około 45f czyli 220zl a nj1200 za połowę tej ceny. I teraz pytanie czy do takiego 55l taka mala wystarczy? Bo te 1200 to chyba jest przepływ wody tak? Bo jeżeli tak to przy którymś temacie ktoś posiadał taka eheim Compact 1000. I podobno działało mu to z powodzeniem. A ona chyba nie jest igiełkowa tylko zwykła co przepycha wodę. Wiec tak na chłopski rozum jeżeli będzie o 200l wydajniejsza i do tego jeszcze igiełkowa to powinno działać to dobrze ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie i wtedy bez zastanowienia wezmę powiedzmy ta 2300.

Wysłane z HTC One mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wsadzić kostkę i do tyłu litrów tez Ci wystarczy, ale przepływ wody przez odpieniacz dodatkowo natleni wodę.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u mnie na ebayu taka pompę nj 2300 za około 45f czyli 220zl a nj1200 za połowę tej ceny. I teraz pytanie czy do takiego 55l taka mala wystarczy? Bo te 1200 to chyba jest przepływ wody tak? Bo jeżeli tak to przy którymś temacie ktoś posiadał taka eheim Compact 1000. I podobno działało mu to z powodzeniem. A ona chyba nie jest igiełkowa tylko zwykła co przepycha wodę. Wiec tak na chłopski rozum jeżeli będzie o 200l wydajniejsza i do tego jeszcze igiełkowa to powinno działać to dobrze ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie i wtedy bez zastanowienia wezmę powiedzmy ta 2300.

Wysłane z HTC One mini

to wszystko wyjdzie w praniu, oprócz przepływu pompy liczy się też wysokość podnoszenia, i to ma znaczący wpływ przy tym odpieniaczu, ponieważ zwężka znajduje się za pompą i mocny wpływ ma ciśnienie pomiędzy pompą a złączką.

tak że nie sugeruj się że ktoś dał 1000 i działa, a ty dasz 1200 to też powinno, kolegi 1000 może dawać lepsze ciśnienie, a pompa pompie jest nie równa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wkoncu nie wiem do końca co mam wybrać żeby to dobrze działało. Ten eheim np do 2000 pcha tylko wodę. Z tego co widziałem i czytałem to powyżej 2000 z oznaczeniem + mają już igłę. I np taka kosztuje u mnie w przeliczeniu około 300zl. Ta newjet 2300 z tego co widzę i przeglądam aukcje to nikt nie pisze żeby to była igłowa. Jeżeli tak to byłbym chyba na nią zdecydowany bo kosztuje około 220zl a powinna być podobna wydajnosciowo. Chyba ze macie jakieś inne propozycje powiedzmy około 2000l/h igielkowe? I fajnie by też było jak można by ją było zamontować za zewnątrz akwarium tak jak te 2 które podałem wcześniej. Pozdrawiam.

Wysłane z HTC One mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele. Akwa 55l i w środku eheim 2000. Po jakiego uja w takim akwa taki odpieniacz ? Pompa będzie zajmowała więcej miejsca niż skała a pobór prądu taki jak cały system

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hernio nie wiem czy czytałeś poprzednie posty ale jeżeli nie to przypomnę ci ze zakupiłem bardzo tanio weipro sa 2012 i nie długim mam nadzieje czasie chciałbym się przesiąść na akwarium około 150l. Takiego eheima z tego co widzę mogę podpiąć na zewnątrz akwarium, czyli u mnie obecnie z tyłu np. Teraz mi powiedz czy lepiej będzie sprzedać ten odpieniacz i kupić jakiś mały, i potem szukać i kombinować znowu przy większym akwarium, czy kupić teraz nad wyrost żeby pociaglo 150l? Bo jeżeli chodzi o samą pompę to mogę kupić jakąś mała 1000 tylko żeby pociagla ten odpieniacz. Pompa tutaj taka 1000 to około 20f taka 2000 to 40f. Chyba ze jeszcze taniej się da na kostkę np? Nie wiem nie znam się. Ale jak będzie jakaś powiedzmy za około 15f na kostkę i będzie to działać to owszem taka kupie, tylko powiedz mi jaka jeżeli możesz. Bo później przy 150l zmienię tylko pompę i będzie git. Pozdrawiam i przepraszam jeżeli te pytania są głupie ale tak szczerze to wolę coś mieć nad wyrost i się nie przejmować jak kupić za słabe i kombinować :)

Wysłane z HTC One mini

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.