Skocz do zawartości
Gość michalfa

Zbyt szybki odciek RO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Witam.

Wymieniłem dzisiaj wkłady i DI na nowe, odpalam filtr i ku mojemu zaskoczeniu woda zasuwała z niego w tempie prędzej nie osiągalnym. Pomyślałem, że może membrana która ma ponad dwa lata to ją wymieniłem. Niestety nic to nie zmieniło. Czy powodem może być walnięty ogranicznik przepływu?? Woda w tym tempie oczyszcza się tylko do 22.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Chodzi mi o to, że do tej pory czysta woda mi kapała a teraz leci dość mocnym strumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką ma wydajność na dobę?oblicz ile ci ro leci na dobę i będziesz wiedział co jest nie tak

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Membrana to 100. Od dwóch lat tylko kapie a dzisiaj zaczęła ostro lecieć. Wszystko sprawdzone, wężyki dobrze podpięte, wymieniałem tylko prefiltry i MB. Po stwierdzeniu usterki wymieniłem też membranę na nową też 100. Ostatnie podejrzenia padły na ogranicznik, nie mam za nim żadnego zaworu regulacyjnego. Wydaje mi się, że woda szybciej płynie przez niego aż wężyk podskakuje a nigdy tak się nie działo.

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest ogranicznik?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

500 od 2 lat ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź jeszcze ile wody ro na dobę leci to zobaczysz czy teraz leci żle czy jest dobrze a powinno około 380l


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

W tej chwili mam 0,5 l na 4 minuty czyli 180 l na dobę. Jest to dużo więcej jak w czasie kiedy myślałem, że filtr działa poprawnie. Może ciśnienie mi jakimś cudem w bloku podnieśli??

Woda ma w tej chwili po DI 7 ( nowe filtry, MB i membrana ). Spuszczę jeszcze trochę i zobaczę co będzie. może będę się cieszył, że wydajność filtra mi wzrosła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz wrzucic zdjecie tego ogranicznika? w jaki sposob go regulujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej ciśnienie w sieci wzroslo.Moim zdaniem ogranicznik nie ma nic do rzeczy, jak będzie za bardzo skręcony to skrocisz żywotność membrany. Do 100 to ogranicznik 550 najlepiej, chodzi o to żeby membrana była wystarczająco opłukiwania z brudu który zbierze

wyslane S3


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej ciśnienie w sieci wzroslo.Moim zdaniem ogranicznik nie ma nic do rzeczy, jak będzie za bardzo skręcony to skrocisz żywotność membrany. Do 100 to ogranicznik 550 najlepiej, chodzi o to żeby membrana była wystarczająco opłukiwania z brudu który zbierze

wyslane S3

jakby ogranicznik nie miał znaczenia to byłby jeden uniwersalny do wszystkich membran a tak to każda ma odpowiedni.Jak skręcasz ogranicznik bo pierwszy raz się z tym spotykam.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wim jak skręcić bo sam nie skrecalem chodzi mi o to że nie ma on wpływu na to jak szybko filtruje membrana. A dla tego są różne ogranicznika od wydajności membrany, żeby czym wydajniejsza membrana tym szybciej był odprowadzany jej "urobek", głównie wapń. Zobacz co będzie na membranie jak zatkasz ogranicznik, będzie wygladala jak by byla pokryta solą i przestanie filtrować.

wyslane S3


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze membraba nie wskoczyla jak trzeba I leci gdzies bokiem. Wyciagnij ja I wsadz jeszcze raz


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Membranę wymieniłem dzisiaj z powodu zbyt szybkiego wycieku czystej wody ( wymieniałem wszystko, miała dwa lata więc stwierdziłem, że już może czas ) ogranicznik nie ma żadnej regulacji, nigdy nic przy nim nie robiłem. Do tej pory napełnienie 60l beczki zajmowało mi ok 6-7 h, tłumaczyłem sobie, że słabe ciśnienie i takie tam. Dzisiaj po wymianie filtrów i MB zaczęła lecieć strasznie szybko ( nie patrzyłem jak leci j przed wymianą )

Oto zdjęcie

post-9584-0-92863100-1407436263_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membranę wymieniłem dzisiaj z powodu zbyt szybkiego wycieku czystej wody ( wymieniałem wszystko, miała dwa lata więc stwierdziłem, że już może czas ) ogranicznik nie ma żadnej regulacji, nigdy nic przy nim nie robiłem. Do tej pory napełnienie 60l beczki zajmowało mi ok 6-7 h, tłumaczyłem sobie, że słabe ciśnienie i takie tam. Dzisiaj po wymianie filtrów i MB zaczęła lecieć strasznie szybko ( nie patrzyłem jak leci j przed wymianą )

Oto zdjęcie

post-9584-0-92863100-1407436263_thumb.jpg

to wynika że jednak wcześniej szybciej leciało ro bo 60l w 6 godzin to daje 240l doba a teraz obliczyleś 180 l


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

własnie chciałem edytować mam 30 l beczkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił ogranicznik przepływu...Tym bardziej że to kilka złoty kosztuje.

W sklepach z osmozą napisano :)

Pamiętaj!

Wymieniając membranę osmotyczną na nową zawsze należy założyć nowy ogranicznik przepływu

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Wiem, niestety w miejscowych marketach mają wszystko z osmozy oprócz tego. Jutro podjadę gdzie trzeba i tak uczynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby w sklepie internetowym kupić z przesyłką priorytetową to i tak taniej niż gdzieś tam jeździć i szukać,marnując czas i paliwo... :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Dolewki reszta, jutro uciekam na trzy dni więc sprawa pilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za żywica ?

Wkłady 2 pierwsze przepłukać po kolei bo inaczej osmoza się syfi.

U mnie to przy 50gpd jest 15l na ok.2h więc tak samo ok. 180l/24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając membranę osmotyczną na nową zawsze należy założyć nowy ogranicznik przepływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.