Skocz do zawartości
Robteos

[432l] Mały Ocean z Śląska 120x60x60+sump 80x35x40

Rekomendowane odpowiedzi

zaczną zaczną, byłem Ciebie i widziałem, dbasz o to, parametry są, także pozostaje coś co mi każdy mówi jak się rozpoczyna rozmowa o morskim - Cierpliwości :coffee:


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy akwarium za miesiąc ma rok i jak narazie bieda z innymi zbiornikami.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki fakt mosz extra brak jedynie korali daj mi fundusze to za miesiac igly nie wsadzisz :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki fakt mosz extra brak jedynie korali daj mi fundusze to za miesiac igly nie wsadzisz :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Aż tak dużo to bym nie chciał wydać na koralowce ogólnie to mam plan kupić jeszcze kilka odmian barwnych acantei do tego pomarańczowe/niebieskie rico i do tego Blastomussa wellsi. Jak na razie to trzeba pomyśleć nad zmianą na trochę bogatszą sól z lepszymi parametrami bo na IO to raczej dużo nie można oczekiwać. :yes


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales juz dawno zmienic sol na rafowa a nie do FO:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do soli IO to tez nie jest prawda ze to sol uboga, na start zbiornika czy FO:

Instant Ocean – sól z tradycjami, francuskiej produkcji. Przez lata uważana, jako uboga, dobra sól na start akwarium. Testy tej soli z 2008 roku (http://reefsaltanaly...alysis_0208.pdf) rzeczywiście to potwierdziły. Obecne testy pokazują jak bardzo się ta sól zmieniła, mimo że na forach cały czas jest uznawana za ubogą. Większość makroelementów oprócz wysokiego KH nie odbiega znacznie od poziomów NSW, co jest jej zaletą.

Wiecej lektury tutaj:

http://reefhub.pl/te...drugie-starcie/

Jest wiele zbiornikow ktore sa prowadzone na tej soli przez kilka lat, sa to akwaria z obsada miekka, LPS czy nawet SPS, fakt ze nie jakies bardzo wymagajace acropory, ale te prostsze SPS daja bez problemu rade.

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie jest trudny orzech do zgryzienia co do soli za dużo opinii na temat każdej.. jak na razie robię mieszankę IO-Aquaforest (ta probiotic) i wygląda na to ,że na szybach już nie robi się zielonkawy nalot.I na razie myślę czy nie spróbować soli Red Sea Coral pro bo ma podwyższone wartości MG/KH/CA więc mogła jak na razie by być ok,bo korali w zbiorniku jeszcze nie jest za wiele.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak w zbiorniku życie sobie płynie spokojnie,coś tam pomału rośnie :blushing: .Od ostatniej aktualizacji minęło już trochę czasu i coś tam podrosło :clover: .

3fb971a41456cd17med.jpg

b90ce787d3f74f34med.jpg

cb71a9febfaf12dfmed.jpg

829ac0ed5ec66d03med.jpg

fd06b84cf24c4193med.jpg

4a61b1664ae86546med.jpg

b62e7b5ad963165fmed.jpg

6c26526b3e8f5a29med.jpg

Co do korali to szału ni ma tak to jest jak człowiek nakupi pełno małych szczepek a później musi czekać aż to urośnie :sorcerer:

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania :D

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a foto całości ;) ?

A z tym to nie ma szału :evil: lepiej nie pokazywać :hope: bo straszy :nuke: .Pełno samych małych szczepek ,że nie ma na czym oka zawiesić ;)


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert na rybach na rybach ja czekam na fotke kawy z ... :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Po dłużej nie obecności niestety akwarium znów się zpsuło :crybaby: .Z tego co sobie uświadomiłem całe plagi problemy itp sam sobie robię... :veryangry:

swoją głupotą.Niestety całość montipor wyleciała bo po wcześniejszej walce z montiporojadami myślałem ,że będzie ok z koralowcami :chris:

no ale niestety ślimaki nie powiedziały ostatniego słowa i trochę czasu temu znów zaatakowały i to z większą siłą,płukałem koraliki różne cuda nie widy i tak koniec końcem koralowce wyleciały z baniaka :fish: ,bo jaj itp była masa cała armia :ouch: .Tak więc w zbiorniku zrobiło się puściej.. :hope: .Później po tej walce przyszedł poroniony pomysł może zrobić troszkę większą podmianę wyczyścić syf z sumpa i uzupełnić parametry no i tak niestety swoją dużą głupotą :vava: sprawiłem sobie cyjano...co do walki to długo nic nie robiłem w zbiorniku szyby zarosły,cyjano można było zbierać na kg :question: ,lecz na dniach zaczęło odpuszczać bo można było już zrywać duże kawałki za jednym zamachem więc wziąłem i wszystko odessałem i wodę z powrotem do zbiornika jak na dzień dzisiejszy jest ok.Co do parametrów wody szału ni ma przez ponad miesiąc nie robiłem podmiany wody.Ogólnie myślę na zamontowaniu w sumpie na spływie i rewizji skarpetę filtracyjną,i tutaj się rodzi pytanie da ona radę by w sumpie nie zbierał się syf bo niestety mam go pełno na obiegu na pompie odpieniacza itp a ogólnie czyszczenie samego sumpa nie jest zbyt łatwe,będzie ona w stanie zatrzymać większość syfu ?.

I na dzień dzisiejszy wyglądają tak:

Mg-1140

Ca-400

No3-5

Kh 9,9/3.53

f5bbc23ef3dd8594.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium z dniem wczorajszym przestało istnieć.Niestety musiało zostać zlikwidowane z przyczyn osobistych,aczkolwiek nie ma co się smucić bo została zgoda na pozostawienie 300l zbiornika więc większość życia tam została przeniesiona i jak na razie będzie tylko wyłącznie ten zbiornik.Temat już można zamknąć a w sercu pozostanie jako pamiątka.

Pozdrawiam temat można zamknąć.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje podobny baniak lecz mam problemy z kominem wewnętrznym. Czy możesz podać dokładne wymiary twojego komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.