Skocz do zawartości
Robteos

[432l] Mały Ocean z Śląska 120x60x60+sump 80x35x40

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jeśli chodzi o ślizgi to miałem nadzieje ,że na taki zbiornik z dwie sztuki mogą być.A co do ryb to szukam jakiegoś większego kolorowego osobnika by było na czym oko zawiesić ,bo niestety małe rybki to nie do końca to samo..A Pomacanthis navarchus też nie za dobry wybór ?.Jeśli te ryby się nie nadają to chętnie wysłucham waszych propozycji bo przeglądając strony internetowe aż tak szerokiego wyboru nie ma.Jeśli chodzi o obsadę to jest jedynie sucha propozycja.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Z aktualizacją jakoś to bywa ,że człowiek zapracowany a w akwarium wieje nudą :blushing: .

Z ciekawostek mogę napisać ,że bez problemowo z brakiem ospy udało mi się utrzymać białobrodego ponad dwa miesiące podczas tego okresu w ogóle nie było z nim problemu nawet nie wiedziałem co to słowo ospa :detective:

.Ale jak coś pięknie idzie to się musi sp...lić :veryangry: No i pech chciał ,że na początku tego miesiąca zdarzyła się katastrofa.

Siedzę w pokoju obok od tego gdzie znajduje się akwarium naraz słyszę młodszego brata jak krzyczy Powódź zalewa pokój pierwszą myślą było to co on znów nabroił.Gdy zaleciałem do pokoju patrzę z szafki leci wodospad wody na podłogę (panele :shock:) otwieram szafkę a tam fontanna az pod sam sufit szafki woda leje się w każdą stronę na wszystko szczęscie chciało ,że po chwili wybiły bezpieczniki i wszystko *zdechło* :horse: wszystko to działo się po godzinie 23... Po szybkiej reakcji ratunkowej kładząc koce ręczniki na podłogę by nie podszedła woda pod panele udało się po późniejszych oględzinach szafki okazało się ,że przyczyną całej klęski była plastikowa opaska *trytytek* na gumowym wężu gdzie łączyłem pompę z hydrauliką wąż się zluzował z pompy,a pompa lała wodę.Jako w szafce wszystko szlak trafił nie było możliwości uruchomić akwarium jedynie co mi się udało to dać do głównego zbiornika jvp ale jak się okazało następnego dnia mało skuteczne rano patrzę i widzę jak białobrody pływa przy tafli wody i oddycha jak lokomotywa.. :crybaby:. Tego samego dnia się sprężyłem i po suszyłem pooczyszczałem to co się dało i uruchomiłem obieg.Następnego dnia rankiem patrzę białobrody leży sztywny na piasku a ze swoją śmiercią pociągnął parę innych ryb ,że na dzień dzisiejszy w akwarium pozostały nie zatapialne Dresajdi/hepatus/wargatek sanitarnik ryby Hardkory moim zdaniem bo już nie pierwszą akcję ze mną przeżywają :evil:. Jak wiadomo śmierć ryb brak pracy odpieniacza przez parę dni spowodowało tym ,że parametry poszalały ostro w górę i niestety będzie trzeba jeszcze trochę poczekać z dojrzewaniem zbiornika i stabilizacją systemu. W całej historii najbardziej mi szkoda białobrodego bo natrafiłem na super wytrzymały okaz któremu ospa była pojęciem nie znanym no ale cóż,strata większości obsady była dużym strzałem w kolano.A wszystko przez małą plastikową opaskę za parę groszy.Teraz została wymieniona na coś innego wytrzymalszego.

Morał taki nigdy nie używajcie do łączenia plastikowych opasek bo idzie dojść dużo stracić.

Zdjęć nie dodaję bo nie ma nic ciekawego do oglądania po za gloniskami :dizzy:

Pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UU widzę ,że temat dojść zaniedbałem :blushing:.Ale cóż tak to bywa akwarium się kręci a człowiek siedzi całe dnie w pracy :rant: i tylko ma czas nakarmić pupile.Przez ten czas doszedł nowy sump,również kupiłem cyrkulator jebao RW-8.Ogólnie akwarium nie robi szału bo nie ma zbyt wiele koralowców ani ryb,ale mam nadzieje ,że z czasem się to zmieni :D,w akwarium już pomału zaczęły się pokazywać glony wapienne więc jest dobrze.Nic nie zanudzam i tutaj zdjęcia obecne dziś robione:be77d70d33209dc4.jpg

9e852ac8f363ca1b.jpg

236eef2543cfac48.jpg

2998b4663e5fa1cb.jpg

Boczna szyba niestety brudna zostawiona specjalnie by ryby mogły sobie podgryzać glony które się tam znajdują. Nowy sump ma wymiar 93x43x40.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, Konstrukcja skalna ma ogromny potencjał.

Z tym się w 100% zgadzam i dlatego większość tych koralowców co się szybko i wszędzie rozrasta stoi na piasku :D Na razie staram się za dużo nie kupować bo walczę niestety z Dino/Cyjano. Ale na szczęście nie jest tak mocne :blushing:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie aktualizację zrobię dziś wieczorem bo doszło parę ładnych koralowców od kolegi MixEEr bardzo polecam zakupy u niego,koralowce w super stanie zaraz po aklimatyzacje wszystkie były otwarte :shock: .Co do zbiornika to są DUŻE BRAKI .

Robiłem ostatnimi czasy większe podmiany po koło 150-200l by trochę podnieść parametry wody. Ale z tego co widzę ,będę musiał zacząć dozować ballinga bo niestety mam Znaczne Ubytki.

Parametry na chwilę obecną:

MG-900

CA-330

KH- 9,3

dens- 1020 (zasolenie)

Chciałem się zapytać dlaczego jest tak wysokie KH skoro inne parametry są b.niskie

Co do ballinga to na pierwszy dziewiczy raz :whistle: zdecydowałem się na Aquaforest component +1.+2.+3 bo niestety jestem bardzo uzdolnionym chemikiem i matematykiem :evil: ,że przy mych obliczeniach baniak by był wysadzony w powietrze :fish: .Aczkolwiek na razie czekam na przesyłkę i planuję na razie zacząć od dawki koło 20ml podbijając na razie tylko MG/CA do koło 1300/410 a kh bym musiał chyba czymś zbić do koło 7,5 ? czy na razie je zostawić w spokoju ?.

Pozdrawiam i liczę na wasze porady.

Co do testów mam 100% pewności bo robiłem starymi tak pokazały i z niedowierzania kupiłem nowe i pokazują tak samo.Zbiornik ogólnie z początku prowadziłem na Instant Ocean ostatnio była to sól Aquaforest zwykła. Teraz z racji tak niskich parametrów zakupiłem sól Aquaforest Probiotic Reef salt bo miałem nadzieje ,że na samej soli coś się uda ale tutaj niestety słaby przyrost bo tylko z mg 800 na 900.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, uważam, że componenty AF są za bogate na Twoją obsadę.

Dlaczego masz tak niskie zasolenie ? ciężko będzie podskoczyć z Mg i Ca do wartości prawidłowych.

Aaa i zanim zaczniesz dozować ballinga, to musisz wyrównać Ca i Mg oraz ustabilizować kH.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką bogatą sól wziąłem bo z początku miałem mało koralowców i chciałem nią uzupełnić ubytki bo sama sól ma dojść wysoki wapń i magnez .Co do obsady na ostatnich dniach do akwarium trafiło dojść trochę SPS-ów.A zasolenie tak niskie bo wiele osób radzi by dla ryb mieć niższe dlatego staram się tak oscylować.Ale jeśli trzeba to mogę pomału podnieść do 1024/25, co do podniesienia MG/CA to mam nadzieje dawkować z ballinga* sam magnez i wapń bo kh jest za wysokie więc nie wchodzi w grę.Ogólnie trochę czasu temu dozowałem grotech ABCM ale jak się dowiedziałem lepszy jest balling bo grotech może przynieś plagi....

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ułożenie skaly , natomiast parametry do wyprowadzenia . Zasolenie stanowczo za niskie , chyba ze zostajesz z samymi rybami . podbij powoli co jest za nisko , nie lej narazie mikroelementów , nie masz takiego zapotrzebowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ułożenie skaly , natomiast parametry do wyprowadzenia . Zasolenie stanowczo za niskie , chyba ze zostajesz z samymi rybami . podbij powoli co jest za nisko , nie lej narazie mikroelementów , nie masz takiego zapotrzebowania .

Zasolenie z czasem podniosę ogólnie tak niskie miałem bo w zbiorniku było pusto koralowce można było liczyć na jednej ręce.Wiec wolałem niskie by ryby się lepiej czuły.I pytanie jaką sól ogólnie radzicie dla stabilnych parametrów i przyszłościowej metody ballinga ? bo ja niestety jak na razie tylko skaczę po tych solach jak po....any :wallbash: .Bo nie wiem jaką wybrac.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja masz niskie Ca, to automatycznie jest wyższe Kh, jak podniesiesz Ca, to Kh ci spadnie samo. . .

jak podniesiesz zasolenie, to parametry także ulegną zmianie.

na twoim miejscu kupił bym proszki czyste chemicznie (np na allegro) rozrobił w RO, nie koniecznie stężenia ballingowe, a roztwory nasycone, (trudno się jest pomylić, bo rozpuszczasz tyle że więcej się nie da, wiec na pewno nie przesadzisz ;) ) i zaczął dozowanie.

czekam na fotki, ciekaw jestem gdzie co ułożyłeś :thumbsup:


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól to temat rzeka , każdy będzie Ci radził inna , mówisz sam wybrać .

Tu masz porównanie http://reefhub.pl/sol-morska-pierwsze-starcie/

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól to temat rzeka , każdy będzie Ci radził inna , mówisz sam wybrać .

Tu masz porównanie http://reefhub.pl/so...erwsze-starcie/

Dzięki jak wrócę z pracy to poczytam.Dobrze ,że jednak tej soli kupiłem tylko wiaderko 10kg a nie największe bo to mógł by być problem.

No cóż tak jest jak się kupuję na własną rękę bez doświadczenia i nie pyta weteranów :fish:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak aktualizacji już dojść długo nie było wiec i obiecane zdjęcia z dedykacją dla MixEEr.Jakość zdjęć może szału nie robi ale cóż taki sprzęt na razie posiadam :chris: .

cc802773041e4f5a.jpg

598585b1ef3cc3fb.jpg

1de0a703af56d595.jpg

39a92c1268ba6ff5.jpg

4c685f8e75c9bd4b.jpg

4e4e93fae8c86b33.jpg

22e97813cfdca3b2.jpg

f95ae93ce9cc3b1a.jpg

8f5891ae278de4ce.jpg

c7c8b3c60813fc43.jpg

fa22a769e63f9def.jpg

6131b05d0a6898a2.jpg


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szkoda korali przy takim zasoleniu.

Zanim wpuszczamy życie warto zadbać o PODSTAWOWE parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak:)

Fajny baniak:)

Powiedzmy.. niestety do ideału innych to droga długa jak do Berlina :evil: .

Ale jak to mówiąc jest prawdziwy duży poligon Naukowy :detective: .Z racji wielkości wybacza trochę więcej błędów z powodu braku małej wiedzy :fish:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej soli w ogóle teraz używasz. Widziałem na którymś ze zdjęć Blue treasure. Jeśli dalej jej używasz to pewnie jest powód Twojej walki z parametrami.

Ta sól używałem tylko w baniaku 120 i 200l w tym nowym Start zrobiłem na Instant Ocean miałem wiadro 23kg się skończyło.Później w sklepie polecono mi kupić Aquaforest zwykłą 10kg zużyłem teraz mam Aquaforest Probiotic ta najbogatszą..By trochę parametry podnieść tez 10kg wiadro a później ?..... To nie wiem co kupić oglądam fora przeglądam opinie i myślę czy może nie spróbować innej soli może Red Sea Salt bo parametry na papierze ma takie co w miarę bym chciał trzymać. Ale jeszcze mam z miesiąc czasu na namysł co kupić..


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Robertos - zadaj sobie pytanie co oznacza sól biedna,bogata, najbogatsza.

Sól powinna mieć skład najbardziej zbliżony do Naturalnego składu wody morskiej - taką ma Aquaforest, ale nie w przypadku, kiedy Ty będziesz utrzymywał zasolenie 1,020!

Jaki jest cel trzymania takiego zasolenia?

By rybom żyło się lepiej?

Uważasz że źle się im żyje w wodzie która ma zasolenie 1,025, 26,27?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z ilością cukru w cukrze.

Nie da się mieć dobrych ilości pierwiastków jak masz za mało tych pierwiastków w wodzie namieszanych to jak chcesz dźwigać ? Jeśli dasz jedną łyżeczkę cukru do herbaty to nie oczekuj, że będzie smakować jak byś dał dwie. Zrozum to a będziesz miał lżej.

Ryby w morzu czerwonym są na skraju wytrzymałości - tak mają wodę przesoloną ;)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertos - zadaj sobie pytanie co oznacza sól biedna,bogata, najbogatsza.

Sól powinna mieć skład najbardziej zbliżony do Naturalnego składu wody morskiej - taką ma Aquaforest, ale nie w przypadku, kiedy Ty będziesz utrzymywał zasolenie 1,020!

Jaki jest cel trzymania takiego zasolenia?

By rybom żyło się lepiej?

Uważasz że źle się im żyje w wodzie która ma zasolenie 1,025, 26,27?

No więc tak od początku sól biedna to taka która wszystkiego ma mało jest uboga,średnia to jest zrównoważona w miarę jak morska ,a ta bogata to ma aż nadto co potrzeba w zbiorniku morskim. Co do zasolenia to niestety tak wyszło powiedziano mi kiedyś jak miałem ospe i same ryby,że im mniejsze zasolenie to tym bardziej natleniona woda jest,ile prawdy w tym jest to ja nie mam pojęcia.A co do zasolenia to z każdą podmianą będę się pomału starać się je podwyższyć do 1,025. Co do ogółu tak jest człowiek wie nie dużo każdy coś dopowie czy powie i później tak to wychodzi........


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak po podmianie wody 100l. Parametry trochę się zmieniły.

MG-930 było 900

Ca 390 było 330

Kh 9,6 było 9,3

Zasolenie 1,022 było 1,020

Dziś doszła do mnie Paczusia z Aquaforest Component +1 +2 +3 i jak na razie widzę muszę podbić sam Magnez....reszty na razie nie będę dodawać. Jak się wyrównają parametry to mam nadzieje dozować wszystko równo.No i doszły prochy do ballinga 4kg Magnezu 4kg wapnia i 1kg sody oczyszczonej więc można imprezować :alien:

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kg sody która najszybciej schodzi ma długo nie poimpresujesz :)

Ca tez do po poprawy

Pozdrawiam,

Wysłane z telefonu


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól powinna mieć skład najbardziej zbliżony do Naturalnego składu wody morskiej - taką ma Aquaforest,

Trzeba było by za każdym razem podmieniać 100% by na takiej soli mieć w akwarium parametry takie jak w składzie morskiej wody.

PoorForest to sól uboga w podstawowe pierwiastki i podmianami się nie da uzupełnić nawet z koralami miękkimi a to najbardziej podstawowa i popularna metoda prowadzenia akwarium morskiego.

Yarcio wiem że post troszkę stary ale czym skała się zapcha ? detrytusem ? i co z tego ?

Tyle życia ile jest u mnie w sumpie w skale to nawet w głównym nie ma... to stołówka dla życia i bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.