Skocz do zawartości
Robteos

[432l] Mały Ocean z Śląska 120x60x60+sump 80x35x40

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co palisz ale się podziel

po czym stwierdzasz że ta sól się nadaje , inne na chodnik sypiemy w zimie ?

Panie AnT w każdym Pana poście bo tak się zwrócę jest tylko atak i próba obrażenia kogoś czy to tutaj ,czy w wątku Debory o dino na szczepce calaustrey ,odczuwam że próbujesz coś udowodnić jaki to jesteś mądry w tej dziedzine jednak nie ,czytając wątki i przeglądając zdjęcia powiedziała bym że po tylu latach "szału nie ma " .Debora ma bodajże 2 lata akwarium a jest praktycznie numerem 1 a Ty? tyle lat akwarystki i nadal nie pokazałeś nic ładnego więc po co udzielać rad jak sami nie możemy ogarnąc siebie ?

Sama testowałam sole róznych producentów i mogę śmiało polecić AF a zeby nie było stosuję ją od 2 lat

Przepraszam za offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora ma bodajże 2 lata akwarium a jest praktycznie numerem 1 a Ty?

;)

post-8483-0-53274600-1431995035_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc lady baniaczek fajnie skały ułożone :)

Może tak mała aktualizacja ?


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Debora ma bodajże 2 lata akwarium a jest praktycznie numerem 1 a Ty?

Oj koleżanko chyba jednak mało widziałaś ...... polecam pooglądać inne zbiorniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak w akwarium istnieje :blushing: więc nie jest źle.Ale niestety nadal pustawo w nim koralowców jest dojść skromnie ale mam nadzieje ,że z czasem to się zmieni.Co do obsady ryb istna zupa rybna w akwarium ale na szczęście wyglądają jak by się miały dobrze :sweat: . No więc tutaj trochę zdjęć aktualnych.

ab5a19af497c305c.jpg

4647a16ca359817c.jpg

848f4d9944344386.jpg

0d87a9593e8e4ae1.jpg

906359b31667a6d0.jpg

23f92ebaaa9898d4.jpg

18629e255487bdbf.jpg

42df3cfe3100bdf9.jpg

243e9a4096b8a938.jpg

Tak fakt faktem do najlepszych zbiorników u nas na forum to jeszcze daleka droga może za parę lat i ja będę mógł cieszyć oko tak pięknymi okazami.Nic pozdrawiam wszystkich oglądających ruiny morskie :evil:

A za artystycznie usypany piasek dba babka pularis :D ja jej nie przeszkadzam i daję pole do popisu ;)

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji wysokiego No3 10-20 myślę o uruchomieniu filtra na pelety mam pytanie jakie powinienem do niego dokupić pelety ? To już stare zdjęcie bo filtr jest umyty i tylko pytanie jakie i ile tak mniej więcej kupić ?.Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

3a46cecbacf6635d.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... filterek bez recyrkulacji więc chyba tylko pozostają ci zwykłe palletki.

Osobiście bym go przerobił i dał AIO - u mnie po pięciu dniach AIO zbiły NO3 z 25 na 15-20. Z Biogro spisują się rewelacyjnie - na 250l zbiornik buja się 250ml palletek w filterku recyr. DIY.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Powiedz mi jak mam ten filtr przerobić ? bo to niestety dostałem jako komplet do akwarium a osobiście nie mam pojęcia jak działa :wallbash: .Co do pellet na akwarium 432l+ sump 180l to 500ml pellet AIO wystarczy czy lepiej kupić 1l ?.CO do obiegu tego filtra to tam jest pompa Atman 201 lub 202 i niby ma przepływ koło 500l/h. Za porady będę wdzięczny bo niestety jestem zielony w tym temacie. :crybaby:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś zgłosił się do kolegi akvariusa to Ci wystruga za nie duże pieniądze :) i tak chyba będzie najlepiej. Kup dla spokoju litr i przyjmij docelowo 600 ml czyli powiedzmy stosunek 1:1 do litrażu - zwiększyć ilość zawsze można ale to musi wszystko następować powoli. Zasyp na początek 200 i co tydzień dodawaj 100 ml - po miesiącu będziesz miał całość zasypaną i potem pozostaje czekać. Odciek ustaw na początku ok 100 litrów i tak samo zwiększaj co tydzień o 50 litrow dojdziesz do 300-350 i tak pozostaw. Jak Ci zbije parametry będziesz mógł zmniejszyć odciek/ewentualnie ruch pelletek ale wtedy będzie trzeba kontrolować NO3 i PO4 aby stały w miejscu jak już spadną

EDIT:

tu masz wątek: http://nano-reef.pl/topic/65325-all-in-one-biopellets-opinie-skutecznosc-metody-krecenia/page__st__340

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś zgłosił się do kolegi akvariusa to Ci wystruga za nie duże pieniądze :) i tak chyba będzie najlepiej. Kup dla spokoju litr i przyjmij docelowo 600 ml czyli powiedzmy stosunek 1:1 do litrażu - zwiększyć ilość zawsze można ale to musi wszystko następować powoli. Zasyp na początek 200 i co tydzień dodawaj 100 ml - po miesiącu będziesz miał całość zasypaną i potem pozostaje czekać. Odciek ustaw na początku ok 100 litrów i tak samo zwiększaj co tydzień o 50 litrow dojdziesz do 300-350 i tak pozostaw. Jak Ci zbije parametry będziesz mógł zmniejszyć odciek/ewentualnie ruch pelletek ale wtedy będzie trzeba kontrolować NO3 i PO4 aby stały w miejscu jak już spadną

EDIT:

tu masz wątek: http://nano-reef.pl/...a/page__st__340

Wątek czytałem.Do kolegi napisałem.A tak tylko z ciekawości chciałem się zapytać co w tym co mam jest złego ? źle zbudowany zaprojektowany pod coś innego ?.

Pozdrawiam :thumbup:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie będę się przemądrzał w tym temacie bo jestem świeży w biopellets i uczę się obecnie ich obsługi na własnych błędach. Co do przeróbki filterka to wrzuć w google temat " reactor biopellets recircutated" i będziesz wiedział o co chodzi z tą recyrkulacją. Co do pompy to przy 500ml bipellets AIO ( wrzucanych stopniowo) nie udźwignie ci ich ten Atman - za słaba. Pompa minimum 2000-2500l/h. Jest temat na forum o biopellets All in One - wrzuć zapytanie - z pewnością ci ludzie pomogą

PK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie będę się przemądrzał w tym temacie bo jestem świeży w biopellets i uczę się obecnie ich obsługi na własnych błędach. Co do przeróbki filterka to wrzuć w google temat " reactor biopellets recircutated" i będziesz wiedział o co chodzi z tą recyrkulacją. Co do pompy to przy 500ml bipellets AIO ( wrzucanych stopniowo) nie udźwignie ci ich ten Atman - za słaba. Pompa minimum 2000-2500l/h. Jest temat na forum o biopellets All in One - wrzuć zapytanie - z pewnością ci ludzie pomogą

PK.

Tak się namyślam ,że chyba pójdę na gotowe i zamówię sobie gotowy wytwór bo coś myślę ,że przy mych zdolnościach artystycznych to wyjdzie piekielna maszyna :evil: .


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup aquabee 3000 (cicha i wydajna) i dostarcz go do Akvariusa a On dorobi Ci do tego piękny reaktorek :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup aquabee 3000 (cicha i wydajna) i dostarcz go do Akvariusa a On dorobi Ci do tego piękny reaktorek :)

Nie wiem czy to ma sens bo muszę ją kupić potem mu wysłać a potem on jeszcze razem to wyśle... więc raczej wolę by wszystko razem zrobił i tylko mi przysłał :blushing:.Ogólnie ostatnio pluję sobie w brodę bo niestety dziwnie zaprojektowałem sump.. jest duży a nic do niego nie idzie zapakować.... no a kolejnym powodem jest OGROMNY odpieniacz który też swoje zajmuje.Ale po dywagacji myślę ,że będę trochę modyfikować sump bo są przegrody nie przydatne których nie wykorzystuję a pozbywając się ich mogę dać coś innego.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Przez miesiąc troszkę się zmieniło w baniaku filtr z pelletami się dobrze kręci..

W akwarium zmienił się trochę wystrój nie był specjalnie zrobiony lecz przy próbie złapania dwóch rybek okazała się konieczność eksmitacji skały z baniaka na chwilę i niestety podnosząc jedną część się kawał skały odkleił.... (i tak poprzedni wystrój już się przejadł) więc po wyłapaniu delikwentów nastał moment rozmyślania co zrobić z tymi *piwem* :cheers: więc postanowiłem je wypić i teraz wydaje mi się ,że akwarium wygląda lepiej bo poprzednie filary z prawej strony ten przy kominie zwłaszcza był mało atrakcyjny nic tam nie było możliwości dać bo było to zaraz przy tafli wody i słabo było to widoczne.Trochę posklejałem poukładałem co się dało i o to takie coś mi wyszło myślę ,że jest o niebo lepiej niż było.

Aktualnie :

240f20ad3aa5bf01med.jpg

A poprzednio było tak:

14ec95dd01d3752emed.jpg

Ogólnie z całości jestem bardzo zadowolony. I przy okazji zrobiłem mały spis aktualnej obsady w zbiorniku :smoke: co można powiedzieć ?. istna zupa rybna :thumbdown: .

2xAmphiprion ocellaris

1xValenciennea puellaris

1xLabroides dimidiatus

1xPseudocheilinus hexataenia

2xPterapogon kauderni

1xEcsenius stigmatura

1xmandaryn wspaniały

1xZebrasoma scopas

1xCentropyge bispinosa

1xParacanthurus hepatus

1xZebrasoma veliferum

1xAcanthurus leucosternon

2xPiżamka

1xZebrasoma flavescens

miałem jeszcze Idola... wiem wiem ,że ta ryba się nie nadaje do akwarium no ale cóż trafiła się sztuka która wcinała mrożonki....pływał sobie trochę w akwarium i jadł aż miło :w00t: .No ale jak coś idzie za łatwo to nie może być prawdziwe.Raz wracam z pracy po rannej zmianie karmię rybcie idol i wszystko je,wybrałem się do sklepu na zakupy na koło 3h... wracam do domu patrzę idol leży na boku na dnie.. nie wiem co mogło tak pogorszyć jego stan bo mrożonki i algi nori to do akwarium idzie pełno dziennie staram się karmić koło 4-6 kostkami bo ryby to istne głodomory tak jak pan :ice: .Niestety mimo prób ratowania idol przeszedł na wieczną rafę..jako obsadę raczej wątpię by któryś z współlokatorów miał chęci go atakować bo pływał oglądałem dziennie i nikt nic do niego nie atakowało.. niestety cóż tak to bywa jak się bierze ciężkie w utrzymaniu zwierzaki :fish: .

Pozdrawiam wszystkich oglądających i czytających. :welcome:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś kupić pompe i wskazać miejsce dostarczenia... , Zawsze coś można zmienić w sumpie i poprawić chyba że masz od początku sporo miejsca


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez urazy ale jakoś ciemno brudne szyby a zamiast korali to jakieś szczepki gubią sie w tak dużym akwarium ryby ładne owszem...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś kupić pompe i wskazać miejsce dostarczenia... , Zawsze coś można zmienić w sumpie i poprawić chyba że masz od początku sporo miejsca

Na szczęście miejsca jest dużo bo filtr bez problemu mi się zmieścił wszystko przybyło ładnie zapakowane i dobrze pracuje.

moim zdaniem bez urazy ale jakoś ciemno brudne szyby a zamiast korali to jakieś szczepki gubią sie w tak dużym akwarium ryby ładne owszem...

Ciemno jest bo zdjęcie robione jak już świeciły tylko 2 świetlówki.A szczepek jest masa niestety i nie ma nic wyraźnego tylko same pyrdki..a rośnie to jak krew z nosa..tylko człowiek z niecierpliwością czeka aż coś wyrośnie.Czasem myślę,że zamiast tych padniętych ryb lepiej by było odkupić od kogoś dużą szczepkę która by się dobrze prezentowała w zbiorniku.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kup kilka wiekszych korali.....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kup kilka wiekszych korali.....

Ogólnie tak jak patrzę na zbiorniki innych takie roczne to mają super zarośnięte itp.. a u mnie dalej cmentarzysko mimo tego ,że do wody prawię nic nie leję bo robię podmiany 60l na soli IO i ewentualnie jak jest niski magnez to uzupełniam... żadnych polepszaczy itp nie dodaję i karmię średnio co 3-4 dni koraliki i jakoś to nie chcę rosnąć.Może czas zmienić sól na coś co ma więcej w sobie ?.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie np red sea salt IO to uboga sól pod FO


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo karmisz...

Powiem szczerze wiem,że daje dużo ale te ryby jak piranie jedzą.Nie które nawet przy 2-3 kostach by nie były się w stanie załapać bo pokolce wciągają to wszystko nosami,a drugi fakt to jeszcze zostaje białobrody... który z początku za bardzo nawet nie miał jak się dopchać bo było już pusto a przy tej ilości rybka ma w miarę możliwość coś skubnąć,ale fakt faktem brzuszek już ładnie mu rośnie i to jest wielki + :blushing:

kup sobie np red sea salt IO to uboga sól pod FO

Tak szybko jeszcze nie kupie bo zostało mi z 10kg soli z wiadra 25kg. Jak mi się skończy to właśnie myślałem na coś zmienić bo już po podmianach nie mam zielonych szyb :clap:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie Robert się pozmieniało ze skałą, teraz Twoja obsada ma przestronniej xD


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby Koralowce chciały rosnąć bo ryby to tam bez problemowo .


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.