Skocz do zawartości
thomas kay

hotel w sharm el sheikh

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wybieram się tam końcem września, i zbieram info o hotelach.

generalnie kryterium jest to żeby hotel był czysty schludny i ogólnie miodzio a drugim ważnym kryterium jest to żeby był zaraz przy plaży i miał fajną do snurkowania rafę. Bo właśnie leżenie na plaży i podziwianie rafy będzie główną atrakcją tych wakacji.

To mój pierwszy wyjazd do egiptu i pierwsze snurkowanie więc potrzebuje jakiejś porady chociaż pewnie i tak mi się wszystko co zobaczę będzie podobać

pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam Reef Faarana, rafa przy hotelu, wejście do morza prosto z plaży, kolejny Radisson Sas, super rafa przy brzegu, nie ma wejścia do wody prosto z plaży. Do wody wchodzi się z pomostu wychodzącego w morze. Kończy się on na klifie gdzie jest rafa, mnóstwo bardzo dużych ryb, sohale wielkości 50-60 cm.

Byłem 5 razy w Egipcie na typowych wczasach hotelowych i jeśli chodzi o rafe przy hotelach to w tych dwóch było najlepiej jeśli chodzi o Sharm. To tyle jeśli chodzi o rafe bo zawsze wybieramy hotel żeby było co podziwiać z wiadomych przyczyn. Do warunków mieszkalne bytowo jedzeniowych nie mam zastrzeżeń, tak ze polecam.

Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to zadzwoń to powiem więcej, tak samo jeśli chciałbyś ponurkowac ze sprzętem, dam ci namiar na znajomych którzy ci wszystko zorganizują na miejscu, tylko niestety w Hurghadzie.

Pozdrawiam

R

600442618

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy hotel potwierdzam,z resztą tam była ogromna ilość naszych forumowiczów i też z tego powodu tam pojechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El faraana reef resort, hotel na pograniczu parku narodowego. Piękna rafa.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, widzę że el faraana zdecydowanie prowadzi w nieoficjalnym rankingu, więc nie pozostaje nic innego jak właśnie tam się wybrać.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tam jechać 18 sierpnia,ale problem w rodzinie z paszportami wynikł i odmówiłem rezerwację,ale jak co będę chciał jechać właśnie tam ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade do Mira Mar w Tabie za tydzien kolega pokazywał mi zdjęcia z raffy i rewelacja jak dla mnie tylko chciałem się zapytać kogoś z forum o relacje czy ktoś tam był i czy warte polecenia


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może warto by zrobić jakiś ranking/listę najpopularniejszych hoteli w których bywają forumowicze? no chyba że już taki temat gdzieś jest?

a jak się ten el faraana prezentuje jeśli chodzi o sam hotel? ktoś mi podpowiedział ze to już trochę stary hotel jest?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgodze z Markiem w pokoju spimy

hotel ma klimat ,te domki fajne ,można wieczorem pospacerować między nimi,jak takie miasteczko włoskie, wielkie palmy

nie to co w nowych wycackanych hotelikach z palemkami jeszcze w doniczkach hehehe

byłem 2 razy super,polecam

teraz pora troszke na zmiane i wybiore sie do hotelu oddalonego od faraany jakieś 700 m hehehehe

niejakiego iberotel fanara,ta sama plaża ale bliżej do el marcaro wieczorkiem pieszo


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był ktoś w Three Corners Triton Sea Beach lub Blue Reef Resort?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam resona aqua park resort fajny hotel blisko rafa wejscie z pomostu mnustwo sohali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem 4 razy w Egipcie - na kilkunastu rafach (Sharm , Hurghada, Marsalam) i nic się nie umywa do Abu Dabab w Marsalam. Tam są dwa hotele Hilton chyba Nubian Bay i jeszcze jakiś. po prostu kosmos, nurkowanie jak w akwarium (takim dobrze utrzymanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Blue Hole jest masakra bylem tam i nic do tego nie moge porownac poprostu kosmos


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Reef Oasis jeśli mowa o Sharmie, zaraz przy hotelu 400 metrowa rafa i hotel tez fajny :-D

Natomiast w Hurghadzie polecam Sea gull, rafy tam nie ma przy hotelu są pojedyncze skały z rybami nad nimi ale z hotelu są wyjazdy w głąb morza czerwonego jachtem i tam zawodzą na olbrzymią dzika rafe gdzie pływalem z tysiącami przeróżnych ryb itp a dzikie stado delfinów plywalo obok jachtu w drodze na rafe, bezcenne widoki :-D

Edytowane przez Roni2014 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.