Skocz do zawartości
AquaManiac

Benedetto...

Rekomendowane odpowiedzi

No i przyjechal...

Jak Go odbieracie? Jak to przezywacie?

Ja co prawda z daleka ale sledze caly czas te wizyte. Sympatyczny z Niego czlowiek ale... to wszystko jednak przez lzy bo wracaja wspomnienia... :) :) :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna pustka, dzisiaj dopiero to czuje, od smierci JP2 staralem sie na ten temat w ogole nie myslec, nie mowic, nie ogladac nic w TV na ten temat. Az do dzisiaj...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B16 jak B16. Troche przez niego bajzlu w W-wie, ale ogolnie to pozytywnie odbieram Jego wizyte. Jednakze dla nas, Polakow, niestety zapewne zaden papiez nie bedzie tak dobry jak "nasz" papiez. I trzeba sie z tym pogodzic.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis krecilem sobie masci w pracy jak w radiu relacjonowali powitanie na lotnisku. jestem wierzacy, ale jakos dla mnie to wszystko to jedna wielka nadmuchana banka. czy bedzie podobny, czy nie bedzie, czy sie usmiecha, czy sie nie usmiecha, czy caluje dzieci i podaje rece ludziom itp. w radiu i telewizji mowia o tej calej wizycie jakby chcieli zniesc wielkie jajko. madre glowy, socjologowie, publicysci, gornolotne slowa w tonie pustobrzmiacych beczek. a za kilka dni dalej bede sie bal zeby mi z samochodu radia nie ukradli. troche to smutne


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale z wolnym piątkiem to przegięcie, raczej nie należymy do elity bogatych państw, które mogą sobie na to pozwolić...i na całe szczęście 3miasto nie leży w planie jego wycieczki...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to tylko głowa obcego państwa które prawdę mówiąc mam już gdzieś. Jeśli już wielki inkwizytor może zostać papieżem to w którym kierunku to wszystko zmierza? Chociaz w ciemnych wiekach bywało jeszcze gorzej, ale przecież teraz mamy XXI. I co z ideałami Soboru Watykańskiego II? Jan XXIII jako jedyny chciał wreszcie zacząć porządkować ten syf - szkoda że nie znalazł kontymuatorów.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz

a w którym kierunku powinno zmierzać?

Kościół jest jedyną instytucją która przetrwała ponad 2000 lat, a to z jednego powodu mianowicie z takiego, że w pewnych sprawach nie idzie na kompromis.

PS. Od jutra mam prochibicje, musze rano po piwo lecieć bo jak nie kupię to do niedzieli będę o suchym pysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz nastepny papiez bedzie IMO bardziej "postepowy", to juz tradycja ze po dlugim pontyfikacie nastepuje krotki tj. wybieraja czlowieka starego i schorowanego, tzw. "papieza przejsciowego", KK jest instytucja ktora nie lubi gwaltownych zmian, zobaczysz ze natepny papiez bedzie zupelnie inny, B16 jest konserwatywnym intelektualista ktoremu ani w glowie jakiekolwiek zmiany ale jesli poczytac co mowia i pisza kardynalowie typowani na nastepce B16 to juz widac ze wszystko pojdzie w innym kierunku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teq :

Kościół jest jedyną instytucją która przetrwała ponad 2000 lat,

...oj polemizowałabym prostytucja ma równie daleką i burzliwą historię...:)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teq

"Kościół jest jedyną instytucją która przetrwała ponad 2000 lat, a to z jednego powodu mianowicie z takiego, że w pewnych sprawach nie idzie na kompromis."

- dobrze powiedziane - "instytucją" i niczym więcej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz nie przesadzaj, dla nas Polakow KK byl ostoja w ciezkich czasach sowieckiej okupacji a gdyby nie JP2 to chyba nie podnieslibysmy glowy nie zrzucili tego jarzma.

Dzieki niemu zyjemy w koncu w wolnym kraju...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tomasz

Dla Ciebie to może być instytucja, ale są ludzie dla których Kościół jest czymś więcej. Dość odważne tezy głosisz.

Popatrz na Islam, który wogóle nie jest postępowy i teraz porównaj sobie siłe Islamu i Kościoła Katolickiego, z którego nabijanie się jest bezkanre i traktowane jako wolność słowa, a jakoś z Islamu nikt nie ma odwagi się nabijać. Pedałki nie boją się zrobić profanacji w katedrze katolickiej, a jakoś nie odważą się wejść do meczetu, za karykatury w pas kłaniało się pół "cywilizowanego" świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teq nie gadaj na islamistow bo bedziesz nietolerancyjny i zasciankowy, natomiast obrazanie KK jest teraz jak najbardziej trendy.

Masz swieta racje, KK robi blad ze pozwala sie atakowac bezkarnie ale taki juz jest sens nauki jezusowej: nastaw drugi policzek.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquManiac

Przyzwyczaiłem się. Wedle obecnej postępowej "tolerancyjnej eurolewicy" jestem typowym przykładem: katopolaka, ciemnogrodzinina, homofoba, antyeuropejczyka itd., a ja uważam siebie za skromnego konserwatystę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że chociaż tutaj bedzie mi darowane .....

Oglądam TV1 papież TV2 papież Polsat papież radio papież ..... onet papież boje się iśc do kibla....

@ AquaManiac czy tam u Ciebie w Niemczech też taką szopke robicie?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmer ktos Cie zmusza do ogladania telewizji albo do czytania tego forum? Jesli tak to wspolczuje....

A co do Niemiec: nie, tu sie nie robi z tego powodu "szopki", tu sie robi szopke jak Amerykanski zolnierz kopnie w dupe Araba, oooo! wtedy robi sie duza szopke przez pare miesiecy. Ale nie jak papiez przyjezdza, tu malo kogo papiez obchodzi, dwie stacje przeprowadzily tylko na zywo transmisje z powitania papieza na lotnisku w Wawie. Niemcy sa generalnie krajem lewicowym i tu sie papieza, Polakow, Amerykanow i Zydow raczej krytykuje niz chwali.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Zydow to tu nie wolno krytykowac. Jak sobie pomysle, ze ten glowny polski Zyd do JP2 zwracal sie per "panie papiez" to ciesze sie, ze mnie tam nie bylo bo bym mu dupe skopal.

Ja to z telewizja nie mam problemow. Na ZDF byla relacja z ladowania, a z polskich lapie Polonie, Trwam i inne takie....

Mysle, ze powinnismy troche spokojniej wypowiadac sie na temat Kosciola. Jak mnie uczono to Kosciol to my a nie nadymani proboszcze i ich szefowie. Na wsiach (i nie tylko) to gospodyni proboszcza jest juz wazna osoba i nalezy do elity.

Do Hamburga przyslano "na misje" wikarego ktory idac przez kosciol na ludzi nawet nie spojzy. Slyszalem, ze jednej 11-letniej dziewczynce nie dal rozgrzeszenia bo niepamietala czy do ostatniej spowiedz byla 3 czy 4 tygodnie temu. Taki duzy, nadymany, pewny siebie mlody czlowiek. Rozmawialismy z proboszczem na jego temat to nam powiedzial "bo on ze wsi pochodzi" i tam go berety rozpiescily. A facet ma moze 28 lat! Fajnie by bylo gdybysmy takich osob nie okreslali nazwa Kosciol.

Pod ta nazwa rozumiem cos zupelnie innego.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zgadzam się z khmerem, są w końcu telewizje, radia, portale katolickie: Trwamy, Radia Maryje i inne, i tam jest miejsce na szczegółowe relacje z wizyty papieża. W końcu Polska nie jest (na szczęście)krajem w 100% katolickim i resztę niekatolików raczej guzik obchodzi z kim się przywitał i na kogo spojrzał podczas wizyty. A np. wczoraj -całe wiadomości TVN nic się w kraju nie działo, żadnej ptasiej grypy, żadnych afer z pedofilami, ministrem Romanem, Andrzejem, nikt nie zginął w tragicznym wypadku-bo papież przyjechał...i całe wiadomości o papieżu, nawet prognoza pogody-szaleństwo jakieś!!!No i oczywiście dzień wolny-bo papież...RATUNKU!!!Ja też się już zaczynam bać chodzić do kibla i otwierać lodówkę...Niech już wraca do siebie...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@khmer @Ewa

Macie racje, media dają "popalić", ale to nie wina ani Kościoła, ani Papieża tylko i wyłącznie pogoni za sensacją i wiedzem (przecież TVN, Polsat, RMF, Radio Zet i wiele innych to prywatne stacje!). Taką samą szopkę mieliśmy podczas: tragegii w Katowicach, w której relacjonowano wszystko, atakowano biednych ludzi po szpitalach i nad trumnami najbliższych, tak samo dzieje się gdy grupka fanatyków prawicowych "popsztyka" się z homosiami ... strach otworzyć gazetę.

Ja wychodzę z założenia, że jak nie mam ochoty czegoś oglądać to zmieniam kanał, mam ich pod dostatkiem, ale muszę przyznać że brakuje mi kanału informacyjnego którzy rzeczowo podałby mi informacje bez zbędednego koloryzowania i włażenia Papieżowi pod łóżko aby zobaczyć jakie ma pantofle,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jedno wielkie show i nic wiecej. widzialem wczoraj w telewizji krzyze z diodami migajacymi z chin bo taniej ................

dobrze prosperujacy biznes a panstwo w tym pomaga 2000000 pln na swiatynie opatrznosci ze niby muzeum bedzie w jednej sali i twardowskiego pochowali na budowie a u nas nie maja kasy na drogi dojazdowe do nowego mostu...... tak wykombinowali.......


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani

To juz chyba jakas tradycja ze na misje do Niemiec wysylaja takich burakow :) U nas tez jest taki, nie biegam co tydzien do kosciola ale od swieta sie zdarzy ale wtedy staram sie nie sluchac o czym mowi ten burak. Facet nienawidzi Niemcow i chyba naprawde zostal tu przyslany za kare, niezle musial narozrabiac :)

@wszyscy

No i znowu wyszla z tego dyskusja polityczna, kto lubi KK a kto nie itd... a ja chcialem sie tylko dowiedziec jak to przezywacie. Wiecie, czlowiek zyje z daleka od kraju to i czasami ma ochote sie dowiedziec co sie dzieje.

A to ze media robia szopke z tej okazji to chyba jest oczywiste? Taka juz natura mediow, nie przepuszcza takiego tematu, dlatego tez prawie nie ogladam telewizji :)

Zobaczycie jaka bedzie szopka z okazji Mistrzostw Swiata, jak ktos nie lubi pilki noznej to tez bedzie mial tematdo narzekania :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E media to pikuś w porównanu z rządem dano wolny dzień (płatny!!!) całej administracji państwowej to chyba ewenement na całą Europe (ojciec mi opowiadał że jak Breżniew do Polski z "odwiedzinami" przyjechał to było podobnie) cóż czasy się zmieniają systemy upadają a zasady pozostają.

Choć może troche narzekam ale co prawda ide do pracy na 14 ale za to mam dzień do wybrania i tak za to zapłaca ludzie kupując prąd:)

Tylko czy to normalne


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.