Skocz do zawartości
AquaManiac

Benedetto...

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem, ze w Niemczech ilosc kawalow na temat papieza drastycznie zmalala po wybraniu B16....


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co jest złego w sformuowaniu "panie papieżu" - takie tu wcześniej padło. Otóż nie wszyscy muszą czcić prezesa kk i całować we wszystko co ten łaskawie wystawi.

@AquaManiak

właśnie Ci przecież relacjonujemy jak to przeżywamy. Otóż jak widzisz bardzo różnie, zauważ że opinie są skrajne o czym z żadnej telewizji się nie dowiesz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie Benedykt ani grzeje ani ziebi musze szczerze powiedziec. szanuje instytucje Papieza jakotaka, denerwuje mnie natomiast monotematycznosc mediow. Teq radzi zmienic kanal, ja mam dostep tylko do internetowych portali informacyjnych i gdzie bym nie kliknal to cale wiadomosci tylko o Papiezu. jakby caly swiat wstrzymal oddech bo w Pl Papiez sie pojawil. A ze kibicen pilki tez specjalnie nie jestem to juz na mnie nadciaga kolejna katastrofa medialna :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomasz :

Ciekawe co jest złego w sformuowaniu "panie papieżu" - takie tu wcześniej padło.

Brak elementarnych zasad dobrego wychowania u polityka? Wszak przyjume głowę obcego państwa i powinien chyba zachowywać się zgodnie z protokołem dyplomatycznym. Już widzę jak taki pseudopolityk pozwoliłby sobie na powiedzenie: "panie rabin", "panie mułła" czy choćby "panie szejku", ale "panie papież" można i jeszcze lewactwo przyklaśnie (Tomsza nie bierz tego do siebie, chodzi mi raczej o jakichś skrajnych antyklerykałów, którzy jakby im Kościół zlikwidować to straciliby sesn życia).

Kulturalni ludzie szanują się na wzajem i nikt nie każe nikomu padać na kolana czy całować sygnetu jeśli sobie tego nie życzy, ale szacunek dla drugiej osoby powinno się okazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wyrażenia typu: panie prezydencie, panie profesorze, panie marszałku, panie pośle itd. są równie obraźliwe i dziwne że nikt nie dostał za nie jeszcze w "papę" (cyt. Endriu Lepper)

Racz zwrócić uwagę że społeczeństwo nie dzieli sie na tą pozytywna większość - czyli katolików i złą mniejszość czyli lewaków, homoseksualistów i żydów. Społeczństwo dzieli się na ludzi którzy chcą żyć spokojnie nie wadząc nikomu i nie życzą sobie aby ktoś w ich życie właził brudnymi buciorami oraz zajadły margines który z jakiś błędnych przesłanek wysnuł wniosek że ma prawo w tych brudnych butach chodzić.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ teq a możeszmi powiedzieć jak powinien to powiedzieć zgodnie z protokołem dyplomatycznym???

Panie Prezydencie, Panie Głowo Państwa Koscielnego Watykan?...


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tomasz

Są różne związki frazeologiczne i nie można ich automatycznie przenosić i nie zonacza że jeśli panie pośle nie jest obraźliwe to automatycznie panie papież też będzie porpawnie.

Wyobraź sobie:

Panie królu Hiszpanii..., Pani królowo Wielkiej Brytanii, język nie dopuszcza czegoś takiego, choć gramatycznie jest to poprawne, ale przez wieki ukształtowało się powiedzenie "wasza wysokość"

Tak samo ukształtowało się mówić "wasza świętobliwość" i nie uważam tego za podstek religijny, a raczej za pewną ukształtowaną formę, jeśli komuś takie coś nie przechodzi przez gardło to uważam że elemntarne zasady kutury powinny mu nakazać zbudować zdanie z podmiotem domyślnym, ale może nie każdy potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teq

analogicznie nie powiedzialbym: "panie rektorze" tylko "Jego Magnificencjo Rektorze" mimo ze to taki sam facet jak kazdy inny no ale sie przyjelo ze sie tak do niego mowi, ma to zwiazek IMO z tradycja.

Tak wiec ten co powiedzial "panie papiezu" zrobil to z pelna swiadomoscia faktu ze niektorym osobom to zaimponuje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zaimpouje"??? - naiwne uproszczenie. Zwróćcie uwagę że powiedział to człowiek którego naród był przez 2000 lat ustawicznie tępiony i prześladowany przez poprzedników "waszej świetobliwości". Był to więc wyraz jego sprzeciwu a to czy to komuś zaimponuje najprawdopodobniej miał głęboko..


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naiwne uproszczenie. Zaden polityk nie mowi nic bez powodu, szczegolnie takich kontrowersyjnych slow, kazdy polityk chce sie przypodobac badz zaimponowac potencjalnym wyborcom.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie polityk

po drugie: skoro nie polityk to także potencjalnych wyborców brak

po trzecie: a może jednak masz rację że polityk, więc papież jest też tylko politykiem i nie robi nic innego tylko prowadzi kampanię swojej partii... - nie ma bowiem powodów aby różne religie mierzyć różną miarą


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w jego przypadku było to najniejsze zło do zakceptowania bo pobejżewam że ortodoksi mieli mu za złe samo spodkanie.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomasz :

"zaimpouje"??? - naiwne uproszczenie. Zwróćcie uwagę że powiedział to człowiek którego naród był przez 2000 lat ustawicznie tępiony i prześladowany przez poprzedników "waszej świetobliwości".

Tomasz poczytaj troszkę historii. Nie przypominam sobie aby Kościół Katolicki tępił Żydów. Owszem nie zawsze był dialog, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć, a historię znam chyba dość dobrze momentu w którym to "ustawiczne tępienie" miało miejsce.

Takiego sformułowania "panie papież" użyła także o ile dobrze pamięta Sierakowska lub Senseszyn podczas wizyty Jana Pawała II w Sejmie, nie wiem kto pierwszy, a kto tylko skopiował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy @teq "Tomasz poczytaj troszkę historii. Nie przypominam sobie aby Kościół Katolicki tępił Żydów"

z historii to pamietam że tępił wszystkich innowierców i nietylko.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz

"Po pierwsze: nie polityk" - zgoda, mialem na mysli inna osobe a Ty inna, zwracam homor.

@Wszyscy

Sluchajcie, o co my sie tutaj spieramy? O polityke? O wiare?

Na polityke mamy mniej wiecej taki sam wplyw jak na pogode tak wiec spieranie sie chyba nie ma sensu, i tak to wszystko jest poza nasza kontrola :)

A wiara czy niewiara jest prywatna sprawa kazdego z nas, zadalem pytanie raczej o papieza niz o wiare, kurcze znowu wywolalem wilka z lasu i zaczely sie klotnie a Bog mi swiadkiem :) ze tego nie chcialem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac masz szczęście do "obfitych" topików ale to nic złego przeciez każdy może sie podzielić uwagami !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko nie chcialbym zeby jakies klotnie z tego wynikly, takie fajne forum wiec po co psuc atmosfere jakimis sprzeczkami :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej jesteś redaktor to jak sie zaogni i uznasz że kogoś dobre imie lub uczucia zostały nadszarpniete to usuniesz topic i tyle. Forum to nie tylko fajne i smieszne sprawy ale także miejsce na dyskusje (oczywiście OFF-TOPIC).


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja fajna i chyba kulturalna - a że nie wszyscy mają takie samo zdanie na różne sprawy to chyba dobrze.

@teq

otóż historię ogólną i chrześcijaństwa znam stosunkowo dobrze a widzę że chrzescijaństwa znacznie lepiej od Ciebie (bez urazy). Tak krótko i żeby nie sięgać do czasów Konstantyna.

1215 - Czwarty Sobór Laterański - bulla "cum nimis absurdum" - kładzie nacisk że zabójcy Chrystusa (Żydzi) z natury sa niewolnikami i jako tacy powinni być traktowani. Po raz pierwszy w krajach kościelnych być ściśnieni na małych obszarach zwanych "gettami". Każde getto powinno mieć tylko jedno wejście. Byli obowiazani sprzedać po wyznaczonych!! cenach dobytek Chrześcijanom.

Paweł IV zmarł w 1559 roku jednak jego bulla obowiazywała przez ok 250 lat. Potem trochę im odpuszczono aż wreszcie Leon XII stwierdził że chrześcijanie stają się niedbali. W 1825 r znów zamknął ich w gettach. Jeszcze dalej poszedł jego następca Pius IX, ale to już chyba przynudzam. Wspomnę tylko że w czasie prześladowań inkwizycji obok kobiet posądzanych o czary zginęło właśnie najwięcej żydów. O piusie XII i tzw. wielkim milczeniu już nawet nie ma co wspominać. To tak wskrócie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tomasz

Nie kwestionuję Twojej wiedzy, religioznawcą nie jestem ani teologii nie studiowałem i zgadzam się z Tobą że Kościół uważał Żydów (ale nie tylko, wszystkich innowierców jak np husytów) za coś gorszego. Uważam że poprostu określenie ustawicznie "tępniony" za zbyt mocne do praktyk KK, wszak stosów z Żydami nie mieliśmy (poza inkwizycją, ale wówczas płonęły czarownice wszelkiej maści). Tym więcej szacunku mam dla JP2 za nawiązanie dialogu z Braćmi Starszymi w Wierze i jego prośbę o wybaczenie bez czekania na gest drugiej, choć Żydzi też mają nas za co przeprosić, a Polaków szczególnie.

Ja osobiście bardzo cenię Żydów za ich pracowitość, pomysłowść i to czego niestety nam Polakom brakuje, solidarność narodową.

@AquaManiac

Ja uważam że dyskusja jest fajna, nikt nikogo nie obraża, ludzie rzeczowo wyrażają swoje zdanie. Dyskutuje na różnych forach i powiem szczerze że dyskusji na taki poziomie w sprawie tak drażliwiej jak wiara dawno nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz to sie wszystko zgadza ale nie mozna zyc caly czas przeszloscia. Popatrz, ostatnie 200 lat bylismy okupowani na przemian przez Niemcow, Rosjan, Austryjakow itd... Urzadzali nam lapanki, wywozki na Sybir, rozstrzelania, obozy koncentracyjne, lagry itd... Nie uwazam zeby z tego powodu polscy politycy mieli odnosic sie w niemily sposob do politykow niemieckich czy rosyjskich. O przeszlosci trzeba oczywiscie pamietac ale trzeba zyc terazniejszoscia i patrzec w przyszlosc.

Zobacz, Niemcy wyrzadzili Zydom o wiele wieksze krzywdy niz KK a mimo to stosunki dyplomatyczne i gospodarcze kwitna miedzy Niemcami a Izraelem. Niemcy za wszystko przeprosili, KK ustami JP2 tez przeprosil, zyjmy jakos wszyscy w zgodzie i budujmy wspolna przyszlosc, tym bardziej w obliczu zagrozen przed jakimi stoi wspolczesny swiat.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że były to ciągłe ataki. Te kilka faktów podałem tylko przykładowo. Co do postawy JP2. Z jednej strony owszem przeprosiny, ekumenizm itd a z drugiej strony praktycznie w tym samym czasie ówczesny wielki inkwizytor (miłościwie nam obecnie panujacy Benedykt) kategorycznie obwieszcza że zbawienie poza kościołem katolickim jest niemożliwe całkowicie przecząc równoczesnym zabiegom JP2. Naiwne byłoby stwierdzenie że to nie z góry ustalona taktyka.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz

Chyba nie oczekujesz że KK oficjalnie przyzna że zbawienie jest możliwe poza Kościołem? Oddzieliłbym zdecydowanie pokojowe współistnienie różnych wyznań i wzajemny szacunek między ich wzynawcami od głoszenia pewnych prawd. Każdy Kościół twierdził, twierdzi i będzie twierdził że jest jedyną drogą do zbawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

Zgadzam się z Tobą. Jednak znajomość historii nie służy w żadnym wypadku zaognianiu konfliktów czy szerzeniu nienawiści. Wiem że to burzy niektórym mit o dobrym kościółku który przez 2000 lat czynił tylko dobro i najwyżej nadstawiał drugi policzek. Zwróćcie uwagę że ucywilizował się praktycznie dopiero po tym jak odebrano mu władzę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teq

oczywiście że nie oczekuję. Jednak zbierzność wystapień w czasie jest zastanawiająca? Uważam że byl głupie i nieprzemyślane wystapienie. - prawie tak głupie jak apel o kościoła o bojkot Kodu Da Vinci - ha,ha,ha - następny śliski temat - ja go nie zaczynam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.