Skocz do zawartości
omo323

światło a korale?

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy korale przeżyją 4-5 dni tylko w niebieskim świetle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jakie korale i jakie światło.

Pytanie ogólne typu ... czy jak wlazę na tatry to spadnę


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monti sriatopory pavony pare lps i miekasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli seriatopory to duuużo od odmiany zależy, seriatopory są badrziej wymagające, pavona hm ... ja mam 2 odmiany tego korala pod T5 i może u kogoś rośnie i ma się dobrze, u mnie to stwierdzę że jest to koral wymagający. miękkim nic nie będzie, lps..również zależy.

ps. Jeżeli chcesz dowiedzieć się coś nt niedoświetlenia akw przez pewien czas itp. musisz napisać dokładne dane. Przynajmniej wymian akwarium, rodzaj oświetlenia i moc, przydałoby się też (już o parametrach wody nie napiszę) jakie dokładnie masz korale w akwarium.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa to kostka 30 l 2x11 w paramentrów nie mierzę w kaskadzie mam ceramikę phosguard i purigen korale to seriatopora caliendrum , gorgonia pseudo gorgonia stylophora i talerzowki 2 zielona i czerwona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stylophora, talerzówki na 30 l to pomyłka raczej, nie wiesz jakie duuże niektóre z nich rosną. Zostaw jakieś miękkasy i tyle, w 30l raczej w lps i sps bym się nie pchał.

No i co dalej ... dalej nie wiadomo co dokładnie będzie świecić. Weź się zastanów, napisz dokładnie jakie masz korale, jakie ledy tam świecą, jakie "niebieskie:" będą przez te kilka dni świecić i koniec. Mnie już się po raz piąty czy szósty pisać nie chce.....bo i to nic nie daje, wystarczyło ogarnąć to w 1 poście.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo? Miał 2x11 biała mu padła to została niebieska 11W, pewnie Aquaela.

I uwaga do obu Panów: Pavona to tez LPS raczej.

P


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo? Miał 2x11 biała mu padła to została niebieska 11W, pewnie Aquaela.

I uwaga do obu Panów: Pavona to tez LPS raczej.

P

gdzieś pisałem że pavona to sps.......?

Dalej wróżenie z fusów. 11 W na 30l wody może być mało, choć przez kilka dni raczej pociągnie.

Po sobie widzę jak było przy awarii światła po 3 dniach gdzie było ok 150W na 430l wody sps dostały nieźle, niektóre podupadły naprawdę mocno. Ale każde akw inne jest

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum świeci tylko niebieskim, nie pamiętam kto. Spokojnie wytrzymają kilka dni, bez przesady.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maćku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja świecę tylko i wyłącznie niebieskie ledy cree od 2 lat i jestem mega zadowolony a kolorki :)

.

.. i jeszcze mi napisz, że masz las sps-ów ... bo w to nie uwierzę, przynajmniej w kraju nie widziałem mega efektów pod ledami. Co do miękkich może oko przymknę


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeciłem ponad miesiąc 4x aktynika 11w tak mi pasiło aż mi się znudziło,wszystko miało się świetnie i nawet ładnie rosło. Miękasom to na pewno nie zaszkodzi,co do twardzieli to się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.