Skocz do zawartości
demono1

Jakie świetlowki do belki ?�

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w wyborze 3 swietlowek do belki ponizej przedstawiam rodzaje .

ATI Blue Plus 24W T5

ATI Coral Plus 24W T5

Blau Reef Day 17000K 24W T5

Blau Reef Day 15000K 24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czterech świetlówkach nie poszalejesz... najlepiej 2xBlue Plus i 2xCoral Plus.

Świetlówki BLAU omijaj z daleka

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

ATI Blue Plus

Giesemann Lagoon Blue

ATI Coral Plus


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ati 3x blue plus, 1x special i jest spoko


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ati 3x blue plus, 1x special i jest spoko

ok dzieki wszystkim a jak by była belka na 2 t5 to wtedy jakie oswietlenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wszystkim a jak by była belka na 2 t5 to wtedy jakie oswietlenie ?

może zacznijmy od innej strony - jakie akwarium - wymiar, litraż ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznijmy od innej strony - jakie akwarium - wymiar, litraż ?

akwarium 60x40x40 male :) zalezy jaką kupie albo na 2x24 albo 3x24 belke :) dlatego te pytanie jakie do 2x24 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium 96 litrów 2x24W będzie trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 60 cm zmieścisz 2x 39 w. raz że będzie ładnie oświetlone (równomiernie) a dwa że wtedy będzie niezły stosunek oświetlenia do litrażu (ok 0,8 w/l)

ale to na jakis czas bo nie mam w tej chwili tyle kasy dlatego sie pytam jakie do 2x24 oswietlenie odkupuje od kogos a tylko swietlowki musze wymienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bzdury piszesz świetlówki 39w maja 85 cm.

do 60 cm zmieścisz 2x 39 w. raz że będzie ładnie oświetlone (równomiernie) a dwa że wtedy będzie niezły stosunek oświetlenia do litrażu (ok 0,8 w/l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 60x40x40 male :) zalezy jaką kupie albo na 2x24 albo 3x24 belke :) dlatego te pytanie jakie do 2x24 ?

2x24 to stanowczo za mało - minimum 3 x 24 a w zasadzie nie byłoby źle jakbyś dal 4 x 24 więc możesz kupić na początek 2 x 24 a potem dokupić taką samą ale w miarę szybko bo to 2 x 24 to mało


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czterech świetlówkach nie poszalejesz... najlepiej 2xBlue Plus i 2xCoral Plus.

Świetlówki BLAU omijaj z daleka

pzdr

Jarek

Witam Mam pytanie dlaczego świetlówki blau pytam bo mam od pewnego czasu problemy z koralami i właśnie posiadam w lampie 5 świetlówek blau.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x24 to stanowczo za mało - minimum 3 x 24 a w zasadzie nie byłoby źle jakbyś dal 4 x 24 więc możesz kupić na początek 2 x 24 a potem dokupić taką samą ale w miarę szybko bo to 2 x 24 to mało

tak zrobie jak piszesz do kupie w miare szybko kolejne oswietlenie :) jeszcze male pytanie potrzebny wmiare dobry a nie drogi odpieniacz ? Co polecisz polecicie ?? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie go masz zamiar umieścić? - sump, wewnątrz, zewnętrzny ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie go masz zamiar umieścić? - sump, wewnątrz, zewnętrzny ?

wewnątrz akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze male pytanie potrzebny wmiare dobry a nie drogi odpieniacz ? Co polecisz polecicie ?? Dzieki

Niestety w tym hobby pojęcia dobry-niedrogi się wykluczają :crybaby: , chyba, że poszukasz używki to można czasem coś trafić.

Z wewnętrznych np. Tunze 9004 b.cichy i nie zajmuje dużo miejsca - mam taki w szafie, kiedyś używałem 2-3 mies. praktycznie jak nówka :yes

Witam Mam pytanie dlaczego świetlówki blau pytam bo mam od pewnego czasu problemy z koralami i właśnie posiadam w lampie 5 świetlówek blau.

Osobiście nie używałem ale właśnie dlatego, że przed zakupem podpowiedzieli mi bardziej doświadczeni - generalnie nie znalazłem nic pozytywnego na ich temat, natomiast niezadowolonych było już wielu...

Polecam poczytać, jest kilka wątków dot. świetlówek też na tym forum np. tu: http://nano-reef.pl/topic/32360-swietlowki-sylvania/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym hobby pojęcia dobry-niedrogi się wykluczają :crybaby: , chyba, że poszukasz używki to można czasem coś trafić.

Z wewnętrznych np. Tunze 9004 b.cichy i nie zajmuje dużo miejsca - mam taki w szafie, kiedyś używałem 2-3 mies. praktycznie jak nówka :yes

Osobiście nie używałem ale właśnie dlatego, że przed zakupem podpowiedzieli mi bardziej doświadczeni - generalnie nie znalazłem nic pozytywnego na ich temat, natomiast niezadowolonych było już wielu...

Polecam poczytać, jest kilka wątków dot. świetlówek też na tym forum np. tu: http://nano-reef.pl/topic/32360-swietlowki-sylvania/

a sprzedajesz go ? Jaka cena

Niestety w tym hobby pojęcia dobry-niedrogi się wykluczają :crybaby: , chyba, że poszukasz używki to można czasem coś trafić.

Z wewnętrznych np. Tunze 9004 b.cichy i nie zajmuje dużo miejsca - mam taki w szafie, kiedyś używałem 2-3 mies. praktycznie jak nówka :yes

Osobiście nie używałem ale właśnie dlatego, że przed zakupem podpowiedzieli mi bardziej doświadczeni - generalnie nie znalazłem nic pozytywnego na ich temat, natomiast niezadowolonych było już wielu...

Polecam poczytać, jest kilka wątków dot. świetlówek też na tym forum np. tu: http://nano-reef.pl/topic/32360-swietlowki-sylvania/

a tersz z innej strony jakie testy na poczatek w 100 l akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprzedajesz go ? Jaka cena

a tersz z innej strony jakie testy na poczatek w 100 l akwarium ?

Na początek wystarczą na NO3 i PO4 polecam Salifert + jakiś spławik przynajmniej, później konieczne będą kH, Ca, Mg i przydałaby się mała hanka na PO4.

pw w spr. Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i NO2 na początku zanim jakieś życie trafi do środka


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i NO2 na początku zanim jakieś życie trafi do środka

Ktory odpieniacz moze byc lepszy lub czy ktos uzywal http://allegro.pl/sera-marin-protein-skimmer-ps-130-odpieniacz-i4488903210.htmll . http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Reef-Octopus-Nano-Protein-skimmer-NS-80/2975 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.