Skocz do zawartości
Szymon2000

Woda Destylowana!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moge używać do akwarium morskiego wode destylowaną z tesco?

Oczywiście jak miernik TDS będzie wkazywał 000.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie 000


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesco zapomnij, w Auchan jest najtańsza, a tak poważnie to używam jej od 4 lat bez skutków ubocznych.

Nie ma źadnych podstaw aby twierdzić,że woda z dużej instalacji demineralizującej ma być gorsza niż z takiej domowej za 200 zł. Jak masz małe akwarium i nie pasuje Ci montaż RO to próbuj z marketu.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie nie mam pieniążków na RO/DI ale codziennie przeglądam olx i alledrogo i na olxie co jakiś czas są używane RODI ale też ok. 140-150zł i nie wiadomo w jakim stanie jest membrana i żywica.

Na allegro RO3 75GDP kosztuje 110, do tego kompletny DI 90-120zł to wychodzi tak z 220 razem z paczkami itd.

Kurde Waldek mistrz :D ja ciągle myślałem że 200 muszę dać a tu komplet za 150zł... Toż to z 50zł oszczędności.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys kupilem taka i tds pokazywal 004 ale waliła jakąś nafta wiec wylalem do zlewu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmoza w domu to wygoda i pewność jakości wody. Ja nie wyobrażam sobie latania co tydzień po 8 baniaków 5L do sklepu. Ale można...


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda destylowana produkowana na masową skalę to nie jak kiedyś, woda z procesu destylacji gdzie chłodnice były miedziane, tylko własnie przeciskana prez membrany osmotyczne (ale bez końcowej filtracji na żywicy) więc teoretycznie powinna być przynajmniej wystarczająca biorąc pod uwagę, że są osoby które na kranowej prowadziły baniaki. Ale z drugiej strony istnieje ryzyko zanieczyszczeń, pozostałości po czyszczeniu układu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To że TDS pokazuje 0,04 to nie jest żadna sensacja. TDS to przewodność... Jeżeli w wodzie rozpuści się CO2 to już rośnie jej przewodność... Nie ma czegoś takiego jak idealnie czysta woda a napewno nie po jednokrotnej destylacji albo po filtracji przez membranę oraz kationit i anionit.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może być samo RO czy musi też być DI i proces ten polega, że muszę kranówe przefiltrować i już wlać do zbiornika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po filtracji Ro Twoja woda ma według TDS 2-12 stopni. Czym starsza membrana tym więcej. Filtr Demi usuwa już niemal wszystko i TDS pokazuje (powinien) 0.

Jednak z forum pamiętam, że wiele osób korzysta tylko z Ro i też sobie chwali. Jeżeli problem z kasą to kupuj Ro, a Di dokupisz i dołożysz później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile wystarczy Ro? Już nie wiem czy kupić samo RO czy wode destylowaną. :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz małe akwarium a masz sklep akwarystyczny blisko to według mnie można chodzić z bukłakami po osmoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własne ro to wygoda. Nie tylko do akwarium ale i do żelazka.

Ro składa się pre filtrów, które wystarczają na 3-6 miesięcy i membrany -2-3 lata.

Ile Ty tej wody potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja mam 160l i własnego ro nie mam woda też nie może być z byle jakiego sklepu ale policzmy troche w tydzień zużyjesz jakieś 4.5l przyniesiesz sobie 2 bukłaki i na 2 tygodnie Ci starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile wystarczy Ro? Już nie wiem czy kupić samo RO czy wode destylowaną. :blushing:

Sama membrana powinna starczyć na jakieś 3 lata, co kilka miesięcy trzeba zmieniać prefiltry ale to groszowa sprawa. Będziesz potrzebował wody do zalania zbiornika i np co tydzień 10% objętości na podmianki. Wg mnie szkoda zachodu z bieganiem do sklepu po wodę. Ro w świetle pozostałych kosztów, nawet małego baniaka to niewielka inwestycja. W moim przypadku to był pierwszy zakup na drodze do morskiego. Napisz jakiej wielkości akwarium to coś doradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest rozmiar zrób chociaż 100l na kaskadzie koszty podobne frajda 3 razy większa i zachodu z parametrami mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się podepnę :D

Ale jak np. Kupilibyśmy ten filtr RO4 z DI za 140zł + paczka co podał ktoś wcześniej i do tego podpięli np. Po wkładach liniowych membranę kapilarną a potem dopiero membrane RO i DI, wtedy powinna się wydłużyć trwałość membrany RO i DI ? czy nie ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to faktycznie można biegać do marketu po te kilka litrów, ale czy warto? Baniaczek malutki, ale jak złapiesz morskiego bakcyla to pewnie będziesz chciał coś większego postawić i RO będziesz i tak musiał kupić. Bierz zestaw z linka od Waldka i sprawa załatwiona, jak zainstalujesz to zobaczysz jaka wygoda i spokój że woda jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.