Skocz do zawartości
marking

Pytanie o falownik, czy konieczny i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, czy do mojego akwarium 54 litry powinienem koniecznie dokupić falownik?

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/pompa-falownik-jvp-100a-2500-l-h-3w-i4552492273.html

czy ten model się nada?

Obecnie fale wytwarza filtra kaskadowy zamieszczony z boku, jednak gdy odkręcę go na maksa fala jest na całym akwarium ale woda zbyt w nim wiruje.

Drugie pytanie czy cyrkulator również sprawi taki wir wody, mam wrażenie, że wtedy ciężko pływa się błazenkom.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o fale ani wir.

Cyrkulacja ma za zadanie wywołać ruch wody w zbiorniku żeby między innymi syf się nie zbierał, żeby żarełko dotarło do korali i poprawić wymianę gazową.

Sądzę że ta pompka nada się. Trzeba tylko pokombinować z ustawieniem jej w odpowiednim miejscu i kierunku.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bau nie zrozumiałeś pytania, ale dzięki za odpowiedź. Kupno pompki za 30 zł to nie problem, tylko w momencie gdy np. odkręce swoją kaskadę na maksa, jest straszny ruch wody, aż błazny jakby nie miały siły pływać. Dlatego zmniejszyłem i chciałem wrzucić taki falownik, ale czy wtedy nie będzie czasami tego samego efektu? Że będzie duży wir i znów ta sama sytuacja? O to mi chodzi, jak możesz odpowiedz :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą radę. To zadziwiające jak silny prąd wody potrafią wytrzymać stworzenia morskie i jak dobrze im to robi :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bau nie zrozumiałeś pytania, ale dzięki za odpowiedź. Kupno pompki za 30 zł to nie problem, tylko w momencie gdy np. odkręce swoją kaskadę na maksa, jest straszny ruch wody, aż błazny jakby nie miały siły pływać. Dlatego zmniejszyłem i chciałem wrzucić taki falownik, ale czy wtedy nie będzie czasami tego samego efektu? Że będzie duży wir i znów ta sama sytuacja? O to mi chodzi, jak możesz odpowiedz :).

Wydaję mi się , że będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą radę. To zadziwiające jak silny prąd wody potrafią wytrzymać stworzenia morskie i jak dobrze im to robi :)

Właśnie problem był taki że nie dawały rady :(, zachowywały się dziwnie, zwłaszcza samica, nie dość że bez sił, to wręcz uderzała pyskiem o skałę, czy termometr...... :/ Z kolei woda aż widać jak zawraca w baniaku przy odkręconej na maksa kaskadzie. Ktoś ma błazenki może z silnym nurtem w baniaku?


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość uzyskania właściwej cyrkulacji regulując kaskadę to pompka Ci nie jest potrzebna.

Chociaż za taką kasę kupił bym na zapas przy ewentualnej awarii kaskady.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie ma znaczenia. To praktycznie to samo. A i tak same kłamstwa w opisach.

Nie wytworzą ruchu fal. Automatycznie nie zmieni kierunku wypływu wody.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wytworzy fal, zamontuje i woda nie będzie falowała? Eeeee..... ;)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wytworzenia fal służą wave boxy lub pompy o zmienny wypływie wody np. Jebao.

Normalne cyrkulatory tylko mieszają wodę. :baby:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że nie wytworzą mi żadnego ruchu wody? Nawet minimalnej fali? Jeśli tak to naprawdę wezmę ale tylko jako zapas.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytworzą Ci ruch wody ale nie fale.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko jest już dla mnie wyjaśnione, wielkie dzięki przede wszystkim @BAU, temat do zamknięcia :)

Zakupię tak jak pisałeś jako dodatkowy w wolnej chwili, żeby po prostu był, tym bardziej że cena nie jest powalająca ;)

Dziękuję raz jeszcze.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 60l na początku była obiegowka 700l/h wir niby był ale skończyło się katastrofą no3 i po4

Dołożyłem aquael 2500 l/h było lepiej, ale miałem kłopot z ustawieniem wiec dołożyłem koralie 900l i teraz jest super.

Nie ma wirówki woda sie ładnie buja.

Jeszcze rok temu jakby ktoś powiedział że mam tyle cyrkulacji wpakować to bym powiedział że to niemożliwe bo wszystko wyrwie teraz widzę, że podstawa to odpowiednie ustawienie.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie błazy specjalnie się pchają po silniejszy prąd i pływają w miejscu , myślę żebyś go powiesił po przeciwnej stronie niż kaskadę i powinno być wmiare dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.