Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

412 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas sie już nie udzielałem ale stworzyłem nieco wiekszy baniak nad ktorym ciagle z trudem pracuje oddajac całe serce.

-Akwarium 120x50x50 ,10mm szyba,przod Opti White.

-Cyrkulacja

Koralia 3

2 Aquelowskie cyrku

Pompa new Jet 3000

Lacznie ok. 10000 L/h

-Swiatlo ,tutaj cienko.3 x 54 W geismana świetlówki ktore bardzo mocno polecam.Obecnie czekam na statecznik i doświetle 2x54w.Lampa Aqua

-Grzałka w sumpie 100 W Aquel ,daje rady.

obasada to Maly Hepatusik,Olivaceus,2 parasemy,2 błazny,rozgwiazda piaskowa,3 krewety od aiptasi,5 krewetek atlantyckich prosto z bałtyku,masa namnozonych nossariusów i innych slimakow,Wezowidla,wieloszczety,kraby.Jesli chodzi o korale to tak jak widac,troche odeszło :(.To dlatego ,ze tego światełka za malo i dluzszy czas mozecie sie nieco zdziwic jechalem na tym odpieniaczu kostkowym ktorego wciaz nie wyciagam bo Olivaceus ma zabawe a ja serce :D.Skubany ciagle krazy miedzy mocowaniem ,potem nakrece wideo.Swego czasu euphylia i inne korale tak slicznie sie pompowaly ,ze szok,obecnie zmartwychwstają.

-Pienidło .2 dzien stoi w sumpie i tutaj jestem bardzo mocno w szoku bo ten odpieniacz zrobil mi uzytkownik tego forum "Erni" odpieniacz zaczal ratowac moje akwarium i juz widze rezultaty...Jesli chodzi o prace 10/10 spie od akwarium 3 metry i pompa "Aquel Circulator 2000"ktora w nim jest byla glosna ale po wyslaniu dla Erniego totalnie jej nie slysze,wewnatrz niej jest wirnik ktory wykonal z biobala.Po nocy wylalem polowe kubka ciemnego syfu,kubek nie taki maly..Jednym slowem cacko i bardzo goraco polecam.Jesli komus sie uda trafic na czas tego Pana to ma farta.

-Sump sam kleilem :D112 L, stoi obok akwarium ,bo tak mi sie podoba i tak chcialem:).Jest w nim tez refugium w ktorym jest 10 cm piasku, oswietlam 10 W led halogenem 6500 zimna,moze byc ?..Najgorsze jest to ,ze nie mam makroglonow w nim i serdecznie prosze nisko sie kłaniajac do was,wspomozecie mnie kawalkami zamiast np wywalic do sedesu?,bardzo mi zalezy na naturalnej filtracji i poprawie parametrow nimi.

Sól H2o ,Filtr RO DI ,nowe wkłady

Karmie Spirulina ,Artemia,Mysis Shrimp,H2o Reef Paste

10408723_766397870079372_6241744200128004148_n.jpg?oh=d7ca7420b48cb0b1f37dde950ed3d676&oe=54820701&__gda__=1416856200_30bc1feb8ae0900b2cbb758f6564b547Akwarium w calosci nie jest ujete na tym zdjeciu,na prawo jest koralia:)

10624750_766397853412707_7394777960774622685_n.jpg?oh=ac72d8976977ce48aab79ab43d2936eb&oe=547DDCA4

10660286_766397860079373_7143172706296030624_n.jpg

Foty robione komą;/

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo masz tej filtracji...2 odpieniacze,refugium...dla 6 rybek?Koraliki miękkie nie potrzebują aż takich super parametrów.

Fajne ułożenie skaly .

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium chodziło tylko na kostkowym maluchu ale nieco wydajnym bo sie trzymalo niezle swego czasu.Obecnie zajechało sie ,skały obrosly glonem ktory recznie staram sie odrywac ale to idzie jak krew z nosa i dlatego tez na ostro filtruje.Nie kumam dlaczego brierum wyciaga lekko polipy,euphylia 3 razy mniejsza jak byla, wraz z reszta korali;/Moze kwestia swiatla ?Poprzednio bylo kurcze niezle.Zrobilem podmianke 50 L na h2o i nic.Nawet ta xenia jakas mizerna.Wszystko jakos stoi w miejscu i nie rosnie oprócz tego czerwonego makroglonu i sinurali green fluo.Zoanthusy pozanikaly tez ,kurcze,kilka zostalo.

Dzieki za skałe

10636161_766797380039421_7919884433117551629_n.jpg?oh=795ef9906e6ac5c40d98522efabb86b7&oe=547551EF

Witek i Wacek

10600407_766797410039418_9112137564715167973_n.jpg?oh=15172a6d806671f029ed11b7be2d1106&oe=545D61E6

Witek i Bartuś

Tak dla odmiany moje lądowe :D

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż światełka i zrób testy :thumbup: może się wiele wyjaśni.

Midiflotr w głównym baniaku za wiele nie wnosi do całość - ja bym go wyciągnął.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,Dzieki :)

Tak zrobilem i wyciagnalem :)

Ma ktos moze kawałkiem makroglonika sie podzielić ?Coś łatwego jak np na zdjeciu,bo refugium pusty a fajnie by było go urządzić :(.Dam kawałek tego mojego czerwonego diabła.Mam 4 krewty Atlantyckie i polecam bo wesołe i zabawne stworki ,tyle ,ze male poki co.Niedlugo porobie aparatem lepsze zdjecia,bo koma srednio.Kurde zeby to człowiek miał sianka wiecej to i korale i akwarium miał znacznie lepsze i wiecej :)

A i wlasnie ten Halogen Led 6500 zimna nadaje sie do refugium ?

caulerpa_proliferia.jpg

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pasjonata z Białegostoku. Akwarium ładnie się zapowiada, widać włożone serce w aranżację. Ok. pół roku temu zrobiłem przesiadkę z Reefmaxa na nowe większe akwarium: 250 l + 80 l sump i podobnie mam problemy z koralami i pozbyciem się glonów. Pokolce, które kupiłem z 4 miesiące temu niestety szybko zdechły na ospę mimo zastosowanych medykamentów. Niedawno kupiłem jeżowca ale glony szybciej rosną niż on je zjada. W najbliższych dniach kupuję żółtka (zebrasomę flavescens) i może on coś pomoże. Nie pokazuję mojego akwarium na forum ponieważ brzydko wygląda i nie jestem z jego wyglądu zadowolony. Chętnie odkupię szczepkę czerwonego makroglonu jeżeli jest taka możliwość. Powodzenia i pozdrawiam.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja mi padła Zebrasoma Flavescens w poprzednim mniejszym akwarium na ospę tak stwierdzam... chociaz tak na prawdę nie wiadomo na co bo wtedy akurat sporo osób dostało chorego żółtka i twierdzili iż to inna poważniejsza choroba.

Obecnie po zakupie ryb są kąpane w "Preis Immun Tonic M".Aklimatyzacja godzine,Swiatło wylączam i koc na 24 godziny.Następnie zapaliłem światło i nakarmiłem 3 dni czosnkiem.

Masz jakieś inne korale to możemy się wymienić ?ułożenie skały chce nieco poprawić,nie zmieniac całkowicie,drobne poprawki.Myśle .ze moje akwarium potrzebuje bardziej porośnietych i wiekszej ilości korali bo wiem ,ze to ma znaczny wpływ na wygląd a do tego zdjec robionych aparatem zawodowym a nie komórką ,bo to inaczej w ogole wygląda na żywca;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja mi padła Zebrasoma Flavescens w poprzednim mniejszym akwarium na ospę tak stwierdzam... chociaz tak na prawdę nie wiadomo na co bo wtedy akurat sporo osób dostało chorego żółtka i twierdzili iż to inna poważniejsza choroba.

Obecnie po zakupie ryb są kąpane w "Preis Immun Tonic M".Aklimatyzacja godzine,Swiatło wylączam i koc na 24 godziny.Następnie zapaliłem światło i nakarmiłem 3 dni czosnkiem.

Masz jakieś inne korale to możemy się wymienić ?ułożenie skały chce nieco poprawić,nie zmieniac całkowicie,drobne poprawki.Myśle .ze moje akwarium potrzebuje bardziej porośnietych i wiekszej ilości korali bo wiem ,ze to ma znaczny wpływ na wygląd a do tego zdjec robionych aparatem zawodowym a nie komórką ,bo to inaczej w ogole wygląda na żywca;)

Korali niestety aktualnie nie mam do wymiany ponieważ większość padła z powodu walki z glonami (przestałem dodawać mikroelementy i karmić korale oraz ograniczyłem czas świecenia itp.) a także walki z ospą.

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.