Skocz do zawartości
dolec

Jak wywołac podzial ukwiała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W najbliższym czasie planuje przesiadke do drugiego zbiornika, posiadam sporego ukwiała ktory parzy wszystko do okoła, ostatnimi czasy mało goszcze na naszym forum (sezon wakacyjny, urlopowy dla mnie mało czasu mam na czytanie) wiec nie sciemniam, i prosze kolegow i kolezanki o pomoc moze kilka zdan w jaki sposób pomoc, zmusic ukwial do podziału, lub po prostu jakies namiary do danych wątków

Z gory dziekuje i pozdrawiam


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nozem go .

Przekaz myśli zakończony sukcesem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przenieś do innego baniaka, zazwyczaj ukwiał dzieli sie przez zmiane parametrów wody trwa to około tygodnia lub 2-3 dni.

umnie działa w 99% zazwyczaj przenosze go do wody o gorszych parametrach.

jeśli to nie pomoże to tylko skalpel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czasami czytam wasze wypowiedzi i zadawane pytania,to sie zastanawiam czy z wami wszystko w porzadku .....współczucie dla waszych zwierzakow w akwarium.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak to czytam to ..... ach szkoda gadać.

A może was tak do piekarnika na 5 minut wsadzić.

Ukwiał się dzieli w momencie kiedy czuje się zagrożony ( zagrożone jest jego życie ) i dla przedłużenia gatunku sie wtedy dzieli.

Skoro twój ukwiał się nie dzieli to znaczy że jest mu u ciebie dobrze i jest szczęśliwy.

Jeżeli jego wielkość ci przeszkadza to go po prostu sprzedaj i kup sobie takiego quadri który nie parzy.

Nie będziesz go karmił to nie będzie tak szybko rósł.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który quadri nie parzy... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeden parzący Ci przeszkadza a chcesz mieć dwa ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który quadri nie parzy... ?

Ano mój quadri np nie parzy, spokojnie może przejść przez SPSy i nic im nie zrobi :)

Ci co widzieli, i co brali ode mnie quari mogą potwierdzić.

Swoją tezę na ten temat mamy, ale to nie ten temat


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień parametry wody na gorsze. Bedzie czuł zagrożenie

Oczywiście znasz to z doświadczenia i wiele razy tak robiles co?

Czy może jeszcze nie masz akwarium i nie wiesz co piszesz....a piszesz tylko po to żeby nabic posty bezsensowny i radami.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał jak ma złą wodę, bardzo często wędruje - szuka lepszego miejsca. Miejsca nie znajdzie, ale często odkrywa pompę czy nawet spływ.

Jest to w sumie jakaś forma fragmentacji zwierzaka...

ps. na youtube są dziesiatki filmów z cięcia ukwiałów, ale mimo to ja bym nie pochlastał.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień parametry wody na gorsze. Bedzie czuł zagrożenie

Tak najlepiej wlej urobek z kubka odpieniacza........

Oddaj /sprzedaj i kup inny.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady

Z Markiem sie zgadzam noż nie wchodzi w gre, jesli sie sam podzieli oky było by fajnie (jeden zostaje reszta szuka nowego zbiornika)

Łatwiej znajdą sie chetni na mniejsze sztuki niz na wieksze (do tych większych okazów trzeba by było dopłacic, jak tak nie raz posłucham ;))


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze ze ktos tnie uwkal skalpelem to mi sie ten "skalpel"w kieszeni otwiera

powinniscie dostawac jakies kary za takie traktowanie zwierza...

a do rzeczy

U mnie quadri dzielil sie kilkadziesiat razy….

Ciezko ustalic jakie sa najlepsze do tego warunki

Jesli mu jest dobrze w akwa moze urosnąc do masakrycznych rozmiarow a moze tez uznac ze skoro mu dobrze do sie podzieli :)

u mnie najczesciej dzielily sie latem jak temp podbijala pod 28-29… niestety nie mam chlodziarki ale wtedy dzielily sie na potegę

Ale w wiekszosci dzielily sie w normalnych "niezmienionych" warunkach, w takich w ktorych bylo im najlepiej


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze ze ktos tnie uwkal skalpelem to mi sie ten "skalpel"w kieszeni otwiera

powinniscie dostawac jakies kary za takie traktowanie zwierza...

a do rzeczy

U mnie quadri dzielil sie kilkadziesiat razy….

Ciezko ustalic jakie sa najlepsze do tego warunki

Jesli mu jest dobrze w akwa moze urosnąc do masakrycznych rozmiarow a moze tez uznac ze skoro mu dobrze do sie podzieli :)

u mnie najczesciej dzielily sie latem jak temp podbijala pod 28-29… niestety nie mam chlodziarki ale wtedy dzielily sie na potegę

Ale w wiekszosci dzielily sie w normalnych "niezmienionych" warunkach, w takich w ktorych bylo im najlepiej

kolego nie napisałem że tnę skalpelem tylko że przenosze do innego baniaka z gorszymi parametrami wody jeśli kupujesz zwierzaka i masz gorsze paramety wody to zbrodnia .

kolega pytał jakie są możliwości to napisałem

co do skalpela jest taka możliwość i robią to na całym świecie, oczywiście nie popieram tej metody jeśli kogoś uraziłem tą odpowiedzią to bardzo przepraszam!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż to opcja, nie napisałem że tak robiłem. Autor pyta o opcje więc podałem jedną z nich.

Samoistny podział jest dla mnie tak samo najlepszym wyjściem jak dla większości z was. Nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Ciekawe tylko jak wielu z was propaguje korale tnąc je i uważa to za normalną praktykę a cięcie ukwiała to już "bestialstwo" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze ze ktos tnie uwkal skalpelem to mi sie ten "skalpel"w kieszeni otwiera

powinniscie dostawac jakies kary za takie traktowanie zwierza...

a do rzeczy

U mnie quadri dzielil sie kilkadziesiat razy….

Ciezko ustalic jakie sa najlepsze do tego warunki

Jesli mu jest dobrze w akwa moze urosnąc do masakrycznych rozmiarow a moze tez uznac ze skoro mu dobrze do sie podzieli :)

u mnie najczesciej dzielily sie latem jak temp podbijala pod 28-29… niestety nie mam chlodziarki ale wtedy dzielily sie na potegę

Ale w wiekszosci dzielily sie w normalnych "niezmienionych" warunkach, w takich w ktorych bylo im najlepiej

oto twój temat a sam krytykujesz innych

Witam

Mam dosc pokaźnych rozmiarow grzybka rhodactis , mój jest bardziej fluo wiec prezentuje sie bardzo ladnie

http://pl.reeflex.ne...dactis_sp37.htm

Pytanie czy mozna je dzielic przez rozcięcie skalpelem ???

Pytam gdyż przy odrywaniu ich od skały strasznie sie oblewają śluzem a kilka innego koru po oderwaniu od skaly mi sie rozpuscilo

Mialem ich bardzo duzo stąd wiele udalo mi sie przeniesc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego radze poczytac jakie są różnice między grzybowieńcami a ukwiałami …...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łamanie koralowców to nie jest nic złego.

Szkielet jest martwy, żyją tylko polipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ukwiały dzielą się tylko czując zagrożenie? Pytam, bo w wodze o książkowych parametrach również zdarzały mi się podziały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenie też tniecie! Sinuralie! i nie tylko,wszyscy jesteśmy sadystami : P.Szczerze to nie mam quadi ale bardzo chcialbym miec i jakby sie nie chciał dzielić to bałbym sie ciąć,ryzyko duże,ze padnie całość ?Ktoś tam pisał z was ,ze filmiki są ,dasz linka bo aż nie wierze ,ze tak sie robi ukwiałom :p ?

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że wzrost temperatury sprzyja podziałowi. Przy 27-28 stopniach już u mnie zaczynają wariować.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.