Skocz do zawartości
dashboor

umiera ? da rade ratowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem około 2 dni temu lpsa wydawal się zdrowy , ladnie wybarwiony etc. Dziś jednak zaczal wygladac smiesznie w okolicach gęby (obydwie głowy tak mają ). Zdjęcie i post są z telefonu wiec prosze wybaczyć za jakość posta. Pytanie czy da rade go ratować czy lepiej za wczasu się pozbyć

Warunki w akwarium lekko no2 no3 po4 , ca 410 mg 1280 sol z reda pro, podmianki co tydzien ok 15 %, oswietlenie lampa ledowa

post-14656-0-32731100-1409664887_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no2 masz i pchasz zwierzaki?????

pierw ogarnij sobie parametry w baniaku bo szkoda zwierzaków i kasy.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego paranetry są na koncu ? Bo sa dzisiejsze i napisalem je własnie po to aby ktoś kto ma coś do powiedzenia w temacie, stwierdził czy trzymać tego korala dalej czy wywalić. Nie jestem rozwydżonym smarkaczem z bogatym ojcem wiec wiem ze muszę starac sie o jak najlepsze warunki w akwarium wiec warunki przed wpuszczeniem nie były złe. Tak więc prosze o odpowiedz co robic z tym fantem bo niechce reszty zwierzat "zakopać w piachu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o akwarium, kiedy je wystartowałeś, kiedy wpuściłeś zwierzęta, jakie są dokładnie parametry i czym robione testy?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak akwarium 100l. Lr około 15kg, sump okolo 25l(wody) + około 3kg lr, akwarium za 2 miesiące bedzie miało rok. No2 0,5 ,no3 około 50, po4 0,1, temp 25, zasolenie 1.025, sol red sea coral pro salt. Dodatki to coral colors a,b,c,d oraz reef energy a,b, pokarmy ultra lps,premium plankton ,mrozonki i coral energizer.

Zwierzeta pierwsze wpuszczalem po 3,5 miesiacu. Ricordea, zoa , sarcopython, euphylia, briarerum, i one zyja sobie dobrze , no i dwa dni temu chociaz to 3 bo to sobota byla kupilem tego lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakimi testami robisz pomiary? Przestawiałeś skałę w akwa może albo coś Ci zdechło / zaginęło w akwarium?

Co do lps to może ogólnie może się aklimatyzować i potrzebuje trochę czasu, może też światło lub cyrkulacja mu nie pasuje... A reszta korali jak wygląda, jest z nimi jakiś problem czy wyglądają normalnie?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jesli nie sonczy sie cykl azotowy no2 to no3 jest nie wykrywalny chyba ze sie myle. no2 jest wydalane do wody a no3 z wody? i jak na moje oko no3 za wysokie mi sie wydaje ja mam problem z clalustera bo mi gubi tkanke od spodu ale ile mam no3 to Ci nie powiem bo niewiem zamoczylem proszek i zle wskazuje:)

Edytowane przez slowik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea nie lubi brudnej wody, najlepiej aby NO3 nie przekraczało 20ppm. może podmianka 50% wody by ją uratowała. Pomijając kwestie, że jeśli w prawie rocznym akwarium wciąż jest NO2 to albo źle mierzysz albo coś w systemie źle funkcjonuje. Używasz soli bardzo bogatej a masz miękkie i lpsy, lejesz mnóstwo pokarmów i suplementów, a widać że filtracja nie wyrabia. Odstaw pokarmy dla korali, rób duże podmiany i może wyjdziesz na prostą.

Pozdrawiam, Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyslaem o 50% sprawdze dopiero w sobote. Dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy salifert i sera ( sera to czestych testow bo taniej wychodzi sali co jakis czas lub w razie dziwnych odczytów) , co do innych korali wczoraj wszystko bylo porozkladane dzis sarco i briarerum nie do konca rozlozone inne sa w pozadku . Skala jest jak byla nic nie zdechlo dzieki Bogu. a te korale wygladaja jakby sie rozkladaly im gęby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od podnianki 50 %; zobaczymy jak to bedzie jutro wyglądać, w wolnym czasie postram sie metryczke wypelnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmiance podaj bakterie, możesz dać dawkę uderzeniową, tzn 2x zalecana. Jakie bakterie lejesz? Tak czy inaczej zanim zrobisz tą podmianę wolałbym abyś wypełnił metryczkę i wrzucił fotkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze wystawia polipy w nocy to strzyknij w nie artemią albo jakims mixem mrozonek jesli nie to u mnie też pomoglo grotech A,B,C

Parametrów nigdy nie mierzyłem a z 2 trupich głowek jest teraz z 15 Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziaiejszy widok mnie nie pocieszył ani trochę. Przez jedna główkę juz sie widac tzn ma dziurke od jednwj strony przez szkielet :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koral był pod świetlówkami a teraz dałeś go pod ledy to dostał trochę kopa.

Przede wszystkim zmienień mu miejscówkę o słabszym natężeniu światła.

Tak jak wcześniej radzili, podmianka i bakterie - na pewno poprawi to jakość wody.

No3 - 50 to Po4 raczej też będzie wyższe niż podaje test. Musisz zadbać o jakość wody, takie warunki są bardzo skrajne dla koralowców.

Stosując sól red sea i przy regularnych podmianach zrezygnuj z całej reszty dodatków. W soli masz zbilansowane wszystkie pierwiastki a ty jeszcze ręcznie dolewać coral corol - to się raczej stosuje przy ubogiej soli albo przy badylach wychodzących z baniaka.

Reasumując, ja bym zakupił bakterie, przestawił korala i zaprzestał podawania całej masy dodatków - to ci tylko pogarsza jakość wody.

Cierpliwości.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.