Skocz do zawartości
Alfik1980

Projekt 400 - 120x55x60 sump 85x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak ma już 631 dni i jak dotąd trochę było strat jak i chwil spokoju. SPS-y i LPS-y jakoś rosną i zarastają zbiornik. Co do zoa to pozostało kilka ale to dzięki moim ustnikom zasmakowały w nich. Nie jedzą tylko parazoa i phytozoa tak to się chyba pisze ;)

Jak zwykle nowe fotki z baniaka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie projektowania sumpa do swojego akwa 130/60/60

podoba mi się projekt twojego sumpa - jak ci się sprawdza przez ten okres? czy coś byś zmienił w nim?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump jest ok jeśli myślisz o refugium to komora środkowa wystarczy. u mnie są media bo refugium na razie nie przewiduje.moze zrobiłbym jedynie niższy o 5 cm byłby sprawniejszy do obsługi ( wyjęcie odpieńka do czyszczenia).

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy film z baniaka:

Miłego oglądania :)

https://www.facebook...26615847453843/

"

Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna"

:(


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekstra!


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium !! Mam pytanko co do lamp "chinek" - jak wysoko nad poziomem wody są zawieszone i jak je Masz "skręcone" ( ile białe ile niebieskie ? ). Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję efektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość nad taflą wody to 10 cm. Świece 90% niebieskie, 60% białe. Co do lamp nie mam z nimi problemów raczej częściej muszę czyścić ze względu na wysokość nad taflą wody.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź Tomku. Zakładam, że mając akwarium niższe o 20 cm i posiadając tylko miękasy i lps-y sensowną wysokością dla lampy w moim przypadku będzie 20cm nad wodą ( powierzchnia do oświetlenia 40x65 cm) . Możesz to potwierdzić ze swojego doświadczenia z tymi lampami ?

Edytowane przez Xionc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek:) czy mógłbyś napisać jakie masz wymiary komina (wysokość, szerokość i długość) i fi hydrauliki?

Dzieki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Jeśli chodzi o przeloty są pod fi 32 mm. Komin zmierze po pracy bo teraz niepamiętam.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak super fajny... Gratulacje. Tez mam plan zalozyc podobnych rozmiarow ale jak narazie to to wszystko mnie przeraza a im wiecej czytam to tym bardziej glupi z tego wszystkiego jestem. Jeszcze raz gratuluje i pozdarwaiam...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy sukces :) Błazny złożyły pierwszą ikrę. Widać oczy tak więc może coś z tego będzie ;)B)

58917dcab6bd57c187df5c2fc2dd3ba7.jpg

d6d0ca582e08a0e105e7d811942b64f1.jpg

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjęcie po sprzątaniu. Nadal walczę z PO4 z małej Hanny wynik 0,46.

NO3 tez podskoczyło do 50 więc leje wódkę i ocet zobaczymy czy pomoże.

Korale na razie dają radę. Sexstriatus zaczął się wybarwiać tak więc dwa ustniki będą w baniaku.

post-22934-0-55683500-1478380909_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równorzędnie lej jeszcze dobre bakterie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba twoje spsy przywykły do podwyższonego PO4. U mnie jak wzrosło z zera do 0,17 poleciały nie tylko acry ale również stylophory i seriatopory. Na szczęście udało się poodcinać zdrowe kawałki i utworzyć szczepki. Obecnie wszystko pod kontrolą i fosforany znów zerowe.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje spostrzeżenia odnośnie stosowania tego produktu ... ale jak sie potwierdzą to dopiero dam znać. Z pewnością twoje wysokie NO3 jest wyniekiem podawania Akwesanu. Ja na twoim miejscu zacząbym podawać sprawdzone bakterie nitryfikacyjne typu zeobak , Biodigest itp. Jako pożywkę dla bakterii śmiało możesz nadal używać wódki i octu. Akwasan bym odstawił.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 i PO4 w tym konkretnym akwarium było już przed akwesanem...

Tomku baniak kwitnie, na żywo wygląda jeszcze lepiej wg mnie widać pozytywne efekty po zmianie słońca, a to dopiero początek. Niech życie kwitnie dalej... Jest pięknie co tu dużo pisać.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R.I.P - jeśli chodzi o Akwesan to zacząłem stosowanie po długim i wnikliwym studiowaniu tematu. Wiem, że @KIFLU Maciej stosuje go w baniaku z akrami. Ja co mogę o nim napisać to, ze akry w moim baniaku zrobiły się bardziej cieliste 2 sztuki.( reszta korali bez zmian)

Co do bakterii to stosowałem już AF, Microbe-lifta i ostatnio przed Akwesanem do baniaka lałem Prodibio produkty.

Niestety borykam się z wysokim PO4 w baniaku od dłuższego czasu. Stawiałem na skałę ( jeden kawałek i wyleciał z baniaka). Teraz obserwacja.Absorber jaki jest dziś to produkt AF.( byly juz chyba wszystkie oprócz NO3po4x4)

NO3 wysokie ale to chyba moja wina bo sporo karmiłem. Zmniejszyłem karmienie ryb do 4 kostek na dzień z 8-10.

Balling w niezmiennych dawkach leci po 80ml/doba.

Błaznom chyba pasuje bo kładą ikrę , tylko coś młodych na razie nie udało mi się wyłapać (główny baniak to ciężko) no i mandaryny tańczą, czyli dobrana parka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek wez latarke nastepnym razem i przystaw w jedno miejsce. Larwy blazna ciagna do swiatla.

Ballinga pilnuj bo zobaczysz ze po zmianach baniak ruszy.

Navarchus piekny a baniak tez niczego sobie.

@Pawel napisz cos o Akwesanie bo zaczyna sie robic mit ze nie dziala, dziala, ze podnosi NO3 itd.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.