Skocz do zawartości
Alfik1980

Projekt 400 - 120x55x60 sump 85x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie :thumbsup: Dziś skończyłem walczyć z hydrauliką i prądem.Na chwilę obecną wygląda to tak

DSC02385

Osietlenie na razie 2x120W led + nocne niebieskie diody na paskach

Teraz czas na sól i skałę i do boju. Na razie :smoke: i :cheers: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin oklejony juz w fazie produkcji przy zamawianiu.Jest to niebieska szyba 4mm przyklejona do flota 8mm.Tył pomalowany natryskowo niebieską farbą.

DSC02392

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie uwagi:

1. po co wklejałeś tę przegrodę z podwójnymi poprzeczymi szybkami? - zupełnie niepotrzebne, zdało by egzamin np przy refugium ale pod warunkiem, że zrzut byłby w komorze po prawej

2. pompy między dolewką a sumpem...a gdzie będzie balling czy co tam innego na pompy zapodasz? Tam nie widzę miejsca

może 3 uwaga, masz jakieś wietrzenie szafki? Bo jak nie to po płytach będzie - nabiorą wilgoci. no i z PH problem może być.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o te przegrody z lewej strony to między nimi będzie gąbka jako fkład filtracyjny.

Baling bedzie na razie z pojemników 1l mieszcza sie idealnie między dolewką a sumpem i jest łatwy do nich dostep jeśli chodzi o napelnienie.Co do wietrzenia szafki jest przerwa w tylnej ścianie 15cm jak będzie za malo to nawiercę jeszcze otwory + wiatrak w ściancę od strony pokoju.Dzięki za Uwagi.Nie wiem czy moje odpowiedzi są trafne jeśli masz jeszcze coś to wal dla mnie tak duży zbiornik to nowość.Każda nawet najmniejsza rada mile widziana.Pozdrawiam czytających moje wypociny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, chodziło mi o te szybki 2 szt, jedna wklejona nad drugą, prawa strona, za 1 całą przegrodą.

Jaszcze jedno, nie stosuj gąbki, nawet nie wiem czy taki media ktoś stosuje. Dobra, a nawet bardzo dobra jest watolina sery.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok projekt sumpa skopiowałem od Romana BAU bo ten który przysłał mi Przemek ze Szczecina wymagał lekkich przeróbek.Miałem zastosować projekt z forum ale w końcu projekt Romana wygrał :thumbup: Wiem że u niego hula wszystko bez szwanku dla systemu.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, chodziło mi o te szybki 2 szt, jedna wklejona nad drugą, prawa strona, za 1 całą przegrodą.

Jaszcze jedno, nie stosuj gąbki, nawet nie wiem czy taki media ktoś stosuje. Dobra, a nawet bardzo dobra jest watolina sery.

Ja stosuję. Co dwa dni płukana. Zresztą sama gada kiedy ją wykąpać bo ciśnienie ją wyrzuca.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję. Co dwa dni płukana. Zresztą sama gada kiedy ją wykąpać bo ciśnienie ją wyrzuca.

W serze 130l miałem gąbkę, szybko się pozbyłem z powodów o których piszesz. Teraz mam watolinę, się zabrudzi i kosz i nową stosuję.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastąpiło pierwszezalanie słodką wodą dla sprawdzenia szczelności.

DSC02396

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz solanka. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...a ja teraz zajarzyłem, że też może zabawię się w puszkę z bezpiecznikami zamiast walczyć z listwami.

Fakt, że więcej dłubania ale chyba 5 razy bardziej wygodnie.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek sam robiłem elektrykę. Za ten zestaw zapłaciłem w castoramie 330zł.Jednak bezpieczniki dałbym teraz 10A a nie 16A.Budowa prosta ale skuteczna Kazdy obwód zabezpieczony oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku powoli solimy 400. Dziś pierwsza transfuzja między 400 a reefmaxem aby korale przyzwyczajały się do nowego akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ale fotorelacja wskazana. Wszyscy przecież nie możemy być live i pomagać ale za to wszyscy jesteśmy ciekami postępu prac.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Tomku, jakieś zdjęcia prosimy


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solanka się kręci i już ze skałą zywą i suchą :)

DSC02401

DSC02399

A Reef max pęka w szwach.Korale czekają na sobotnia przesiadkę do 400l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solanka się kręci i już ze skałą zywą i suchą :)

A Reef max pęka w szwach.Korale czekają na sobotnia przesiadkę do 400l.

Faktycznie ,reefmax wygląda jak magazyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniek juz włożony do sumpa i pompa NJ4500.

DSC02407

Skała już w solance od piątku i na razie pierwszy pomiar parametrów:

NO2- 0,1ppm

NO3- 5 ppm

PO4- 0,5ppm

kH- 10,2

pH- 8,0

Mg- 1380

Ca- 450

zasolenie- 1024

temp.-24,7

DSC02409

Dziś włożyłem absorbery fosforanów i azotanów.Odpieniacz na razie hydor w głównym baniaku.

A tu nowy nabytek nowy pupil.

DSC02415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pupil to Twój czy żony?

Jak dowalisz gruz z refmaxa to chyba kamorów wystarczy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pupil żonki ;)

Myslę że skały będzie dosyć.W sobotę się ułoży to zobaczymy.Browarek będzie juz schłodzony :) robota będzie się palic w rękach.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba tam wpadnę i poprzestawiam troszkę skałki :D:clap:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w sobotę urządzamy szkiełko.Poczatek zabawy o 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie misja typu relax, i trzeba się będzie sprężyć bo ja o 16:35 mam pociąg na Kaliski, a już się po umawiałem ze znajomymi i jedziemy w kilku na Disco Fest do Atlas areny ale w czterech powinniśmy się wyrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie piwko, pizza i robota idzie jak złoto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.