Skocz do zawartości
Margo

Caulastrea fluo ma focha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dlugo wstrzymywalam sie z napisaniem tego posta, ale jednak sama nie mam pomyslu, a chyba dluzej czekac nie moge.

Od 2 miesiecy moja wyhodowana z 3 mordek caulastrea jest skurczona i nie wystawia polipow. W ciagu dnia ma troszke napompowana tkanke, ale minimalnie tylko odklejona od szkieletu. Wieczorem kurczy sie jak ususzona rodzynka. Polipow nie wystawia nawet jak dmucham na nia mrozonka. Zawsze byla karmiona, dzieki temu ladnie sie dzielila. Tkanka wyglada na zdrowa, ma kolor, nie zanika, mozna powiedziec ze jest idealna tylko skurczona.

Parametry:

SG 1,025 refraktometr

Ph 8

Kh 6,7

NO3 niewykrywalne salifertem od 3 miesiecy, wczesniej bylo 2ppm

PO4 niewykrywalne salifertem i mala hanka, na red sea 0,04ppm

Ca 400ppm

Mg 1200 troche nisko

Potas 300 wg saliferta tez nisko

Leje Balinga z FM rowno chlorki Ca+ Mg i wodoroweglan po 89ml/dobe sbs nie leje.

Coral E raz na tydzien kropelka i aminokwasy FM tez z3 krople na tydzien

Dodatkowo color elements z FM 1/3 dawki z opakowania.

Ok. 2 miesiace temu mialam wahniecie kH, spadlo o 2 stopnie z powodu awarii pompy. Ale juz dawno jest dobrze, acry urosly od tego czasu ok 1,5 cm, maja kolory oprocz jednej nowej szczepki, ktora zbrazowiala.

Boje sie dozowac potas, a to moze on jest winien i niski magnez. Podmiany 10% co 2 tygodnie na soli Grotech easymix.

Jesli zdjecie z kom bedzie zle to wieczorem dodam nowe z aparatu.

Poradzcie prosze co tu z nia poczac...

Aha mam. Jeszcze jedna caulastree brazowo blekitna i ona jest zadowolona jak reszta korali...

...mobilnie

post-22094-1410420267,28_thumb.jpg


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pelety, więc staram się trzymać kH w okolicach 7. mogę podkręcić Ballinga i podnieść do 7,5. Ostatnio nie lałam już z 3 miesiące bakterii żadnych, nie wiem może i to ma wpływ.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól bez soli jest ważnym elementem metody ballinga, więc powinnaś lać i to. Wrzuć fotkę całego zbiornika, może będzie tam widać coś co naprowadzi na przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tylko dopiero jak wrócę do domu.

Zapomnialam, że ostatnio (2 tygodnie) mąż włączył pompkę z SBS ale 10ml tylko, bo boję się glonów. No i myślę, że jak się leje mikroelementy to już nie sól bez soli. Skały mam w zasadzie czyste, gdzie nie gdzie taki brunatny meszek, ale to myślę ze dlatego że miałam stare prefiltry. Aha w sumpie w skarpetce wisi od 3 tygodni Silicarbon, bo myślałam ze ten brunatny meszek ma coś wspólnego z okrzemkami. Z resztą już czas go wyjąć.

Wszystko ładnie rośnie, acry, seriatopory, monti, nawet przyjęłam na ratunek ostatnio umierające korale, które pięknie się regenerują.

Fakt kolorów nie mam cukierkowych, ale w ogóle są kolory.

Jedynie co jeszcze mnie zastanawia od początku to że nie mam szalonego przyrostu alg wapiennych różowych. Są na grzebieniu głównie i w kilku miejscach na skale, w moim odczuciu za mało. chyba ze mój jeżyk jest taki skuteczny, lecz wątpię.

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefhub był fajny artykuł na temat soli bez soli, ja też kiedyś myślałem że jest zbędna. Teraz już dozuję po równo i nie mam z tego powodu problemów z glonami. Z jeżowcem to ciężko o wapienne, ale to pewnie zależy od apetytu zwierzaka :).

Co do słabego pompowania, caulastrea nie stoi w zbyt mocnym prądzie wody?

Jesteś pewna że NO3 masz 0? to też może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie włączę dzisiaj SBS na równo z resztą i będę obserwować. Co do NO3 to jestem na tyle pewna na ile pewny jest test..., może wezmę wodę do sklepu...Ale miękasy ostatnio gorzej się pompują i wolniej rosną więc pewnie nutrienty są bliskie zero.

Przepływ ma od początku taki sam, nic nie zmieniałam w cyrkulacji. ma idealny czyli średni do słaby. A ona sama tez stale stoi w tym samym miejscu. Przypuszczałam, że za blisko paradivisy stoi, ale nigdy nie widziałam by paradivisa próbowała jej dosięgnąć. To musi byc coś z wodą. Może zadozuję trochę magnezu do 1290ppm? Zawsze miałam 1260ppm, ale ostatnio mocno spadło...na euphylia jak słabo pompuje to magnez działa.

Jeż ma apetyt, bo jak zgłodnieje to idzie jak cyklon odkurzając wszystko do białego. Zostają tylko otoczki przy podstawach korali gdzie nie sięga.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak robisz regularną podmianę wody to pompuje się troszkę lepiej czy bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesięcy bez zmian. Podmiana nie robi na niej wrażenia. Jeszcze miesiąc temu widziałam jak 2 czy 3 główki wystawiły po 3 parzydełka, ale teraz nic kompletnie. Próbowałam je stymulować jedzeniem, ale zero reakcji, nawet nie widzę gdzie mają mordki :( Widać że teraz tylko żywi się światłem, tylko na ile jej to starczy...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było tak jak mówiłaś zbadać wodę u kogoś innego lub w sklepie jakimś żeby mieć pewność, że testy nie przekłamują.

Sprawdź jeszcze czy na szkielecie nie ma np. ślimaków osiadłych w dużej ilość lub innych pasożytów. Może jakaś ryba się o nie ociera? Błazny może o ile masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doswiadczenia wiem ze calustrea sie kurczy jak brakuje mikro i sladowych. Jak woda jest wytrzepana to tak sie dzieje.wg mnie powinno pomoc podawanie FM 3 kolory w pelnych dawkach. jak jest u ciebie z pylem na szybach?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian dobrze pisze - to wygląda - skoro tylko z nią jest problem - że to jakiś pasożyt


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale niczego na niej nie zaobserwowałam :/ Ślimaków nie ma bo patrzyłam. Chyba, że coś mega małego, czego i tak nie zobaczę gołym okiem. Tylko że nie ma żadnych przebarwień, czy nawet najmniejszych ubytków tkanki.

Testy tzn, PO4, kH, Ca, porównałam z sąsiadem. Ale wezmę wodę do sklepu może.

Szyby czyszczę co 1-2 dni. Bardziej się pylą jak dam Coral E i amino niż po mikro. Karmienie od 2 tygodni większe tzn 3 kostki na dobę bo doszło 5 chromisków.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosiu,

a moze by wylaczyc pelety ? Masz i tak niziutkie NO3 i PO4 ...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam acry w większości. Przecież jak wyłączę pellety to sie wszystko rypnie, czyż nie? Myślałam, że na tej metodzie pociągnę do końca trwania tego zbiornika...:) Wszystko dobrze sie czuje oprócz tej caulastrei, mogę więcej karmić. Mam 14 ryb z czego 2 pokolce, Dzisiaj dojscie tyci borsuczek. I tak już za dużo więcej nie będzie ryb.

Stani dziękuję ale z tymi pelletami jakoś bezpieczniej się czuje, jak je wyłączę to stracę poczucie bezpieczeństwa :)

Może podniosę magnez do 1290ppm, Zacznę SBS dozować na równo z resztą i zobaczymy...hmmm?:)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jak dojdzie borsuczek to podkarmimy więcej i nabrudzimy do wody :) Dzięki:)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz daj troszke NaNO3 :yes

Pamietam, ze tez mialem taki okres, ze dodawalem PO4, bo nawet akroporki robily sie troche jasne :police:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czym karmisz - ale spróbuj podkarmić kostkami ichtio - one są brudne :)

BCUK mają mało fosforanów, jak mierzyliśmy hanką u Ciebie to PO4- 0,00,z tego co pamiętam to poprzednio jak mierzyliśmy też było ZERO absolutne. ja dalej obstawiam to PO4 tak jak rozmawialiśmy.

Mogę Ci na próbę pozyczyć JBL Coral fluid, może po nim trochę zareaguje

SBS i mikroelemwnty to niestety nie to samo i nie zastępująsię w 100% przy ballingu - chyba że lejesz pełnego Lighta

Apropos braku glonów wapiennych to raczej niski Mg im nie pozwala ruszyć.

Pozdro z 7

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za pytanie, ale akurat czytałem ten wątek i mnie to trochę poruszyło ;) Jak trzeba dokarmiać Caulastrea? Wrzucać jej trochę mrożonki co jakiś czas? Jeśli tak to jakiej?

A jeśli wrzucać to gdzie? Do każdej gębki oddzielnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucisz kostkę do toni wody, natura korala wyposażyła w metody chwytania jedzonka.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokarmiać nie trzeba, ale jak pipetką na nią dmuchniesz raz na jakiś czas mrożonką żeby złapała sobie więcej to nie zaszkodzi, na pewno będzie szybciej rosnąć :)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucisz kostkę do toni wody, natura korala wyposażyła w metody chwytania jedzonka.

lepiej chyba wziąć troszkę wody z akwa do szklanki i w niej rozpuścić kostkę a potem to wlać do akwa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej chyba wziąć troszkę wody z akwa do szklanki i w niej rozpuścić kostkę a potem to wlać do akwa

W tej kwestii zdania są różne.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.