Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Euphylia marnieje

Rekomendowane odpowiedzi

no3 -25 Po4-0 mg-1260 ca-410 i niestety niskie kh-6,1,zasolenie 1,025 Sól poprzednio H2o ,obecnie grotecha,temperatura 25

Swiatlo t5 5x54 na 300 L

Cyrkulacja delikatna

Hej Jakis tydzien albo i nawet 2 zrobila sie 4 razy mniejsza i traci od dolu tkanke :(Dodam ,ze z dnia na dzien podibjam zasolenie bo spadlo 1,022 a obecnie juz jest 1,025 ,po paru dniach podbijania sola grotech..Karmie mrozonkami i nie tylko h2o pastą,bez rezultatu :(

http://zapodaj.net/d...7a4c60.jpg.html

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 miedzy 0,10 a 0,25

Jakim testem można to tak dokładnie zmierzyć?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok zasolenia. Zrobilem to samo kilka miesiecy temu z wlasnej glupoty. Wszystkie lps podwijaly tkanke od spodu. Od zejscia do zasolenia 1.022 zajelo kilka miesiecy powrot do formy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie zasolenie w cale jej nie pomoże,lpsy jak wiemy uwielbiają zasolenie 1,023 wiec to które było było ok.Wysokie No3 może być problemem.Ale ja tutaj bym zwrucil uwagę na dokładny pomiar zasolenia...Upewnij sie czy to co myślisz ze jest 1,025 jest nim na pewno.Ja wierząc i ufając swoim miernikom do pomiaru zasolenia dość mocno sie zdziwilem jak dokupilem refraktometr i pokazał mi sporo sporo ponad norme .

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo po4 niby zerowe ,salifertem robione a pseudogorgonia obrosla cala glonem :(Pomocy.Sinuralia green fluo jakas skurczona od paru dni a xenia marnieje w oczach...Z kolei talerzowka monti rosnie i ma sie swietnie,ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia1.jpg

euphylia2.jpg

no3 ok -25 Po4 robione hanna obecnie 0,15.Specjalnie przekarmiłem az ale nieco za mocno aby podnieść po4 .Zasolenie pomalutku z dnia na dzien zwiekszyłem do 1,025 bo zawsze takie było.Od niedawna leje ballinga aby podnieść kh z 6,1do 8 minimum,stopniowo.Mg i ca całkiem spoko ale też zmierze jutro badz pojutrze.Cholera pomocy :(Co sie z nią dzieje ?Jest coraz gorzej.Pseudogorgonie wyczyscilem z glonu i ma sie lepiej..Sinuralia green fluo wciaz zamknieta ;/AAA kawałeczek montipory czerwonej talerz za***iscie sie ma ! ehhhhhh..Dodam,że moczyłem ją minute w wodzie ro .

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dość wysokie no3, w jakim celu ja moczyles w słodkiej wodzie??


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum o tym moczeniu,ze wpływa korzystnie usuwając jakieś tam bakterie..No3 teraz mam własnie sporo mniejsze bo porzednio miałem 2 x takie i sie pompowała 4 x tak,ehhhh te korale mają swoje humory.Nawet karmie ją z rurki i nic nie skutkuje:/

Pozostaje modlitwa chyba ,co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze skok parametrów ma wpływ, niepotrzebnie ja moczyłes w ro skoro nie było pewności czy to pasożyt, koral może zareagować nawet po dwóch tygodniach mimo ze na chwile obecna parametry bedą w normie


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zadużo kombinujesz.

Zasolenie:

no3 -25 Po4-0 mg-1260 ca-410 i niestety niskie kh-6,1,zasolenie 1,025 Sól poprzednio H2o ,obecnie grotecha,temperatura 25

Dodam ,ze z dnia na dzien podibjam zasolenie bo spadlo 1,022 a obecnie juz jest 1,025 ,po paru dniach podbijania sola grotech.

Zmieniasz NO3:

No3 teraz mam własnie sporo mniejsze bo porzednio miałem 2 x takie i sie pompowała 4 x ta

Moczysz w RO:

Dodam,że moczyłem ją minute w wodzie ro .

Więc nie dziw się - po prostu męczysz te korale ciągłymi zmianami.

Przygotuj sobie akwarium, ustaw zasolenie,oczyść wodę i dopiero wprowadzaj korale.

A jak korale wprowadzasz i fundujesz im ciągłe zmiany to nie dziw się.

Euphyllia grymasi, sinularia i xenia?

Też byś grymasił jakby Ci takie zmiany serwowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to są wyjazdy na wakacje niestety a potem zdziwienie jakie to zmiany zaszły w akwarium.Najdziwniejsze jest to ,ze monti talerz tak sie wybarwiła na różowo i rośnie ,ze szok :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsza_kondycha.jpg

Jak widać jest lepiej :)To co robiłem to karmiłem, lałem ballinga i jod delikatnie zacząłem lać ,0 podmian:).Dodam jeszcze ,ze koc 2 dni był na akwarium bo dino mi tu sie pokazywać zaczynało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dość wysokie no3,

taki poziom No3 na pewno nie zaszkodzi Euphylii


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia.jpg

slimak.jpg

kupaa.jpg

eh pomocy ona wciaz traci tkanke i wyciagnąłem z niej takowego ślimaka jak na 2 zjeciu :(a na 3 zjeciu ,czy to są wirki ?Jezu a miało być tak pieknie, heelp.Co robić kurcze bo coś ją żre

Moze do refugium ja wsadzic ?Bo tam mam oswietlenie t5 normalnie.Moze opłukać w ro i wsadzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci radze zejdz z zasoleniem, jak juz to zrobisz to wez wegiel... tak jak inni Ci juz napisali, za bardzo meczysz zmianami korale, niedosc ze cos im nie pasuje to jeszcze caly czas kombinujesz. Tak jak Ci juz napisalem kiedys, z braku doswiadczenia (brak go wciaz) i glupoty przesadzilem z zasoleniem, na splawiku bylo w granicach 1.026-1.028, czesc korali miala sie dobrze, ale wlasnie euphyllia czy caulstrea podwijala tkanke od spodu, montipora znikla, hydnophora i pavona rowniez wszystko od spodu robilo się biale. Ze sporych korali zrobily się szczepki, po obniżeniu zasolenia i to jedyne co wydaje mi się ze zmian zrobiłem, po 2 miesiącach korale zaczely wychodzi na prosta, powoli regenerowaly się, i wrocily do siebie, lacznie z łatwymi spsami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne bo zasolenie 1,026 nie jest aż takie duże wcale i euphylia miała sie dobrze z rok na zasoleniu 1,027 ...Brałem ja od kolegi ktory ma naprawdę jej mase i rośnie ładnie na zasoleniu 1,027 a obecnie kolega ma 1,026 i wciaz ladnie.Dziwne bo spsy lubią wyższe zasolenie z tego co wiem.Kurde nie wyglada na gryzienie jakiegoś intruza ?

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na ten czas wrocilem do soli IO, zmieniales sol ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli już w czymś chcesz płukać to może Reef DIP tylko +50% dawki tego co w instrukcji


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem H2o ocean+ ...No i w sumie potem zrobiłem podmiane na soli grotech..No ale juz sam nie pamietam czy przed podmiana czy po tak sie stało ..Na chwile obecna chce sprobowac Aquaforest Reef Salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam klika odmian euphylli które mają super kondycję i to przy zasoleniu 1,023, używam od samego początku soli Kent Marine i bardzo sobie ją chwalę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona fajnie była napompowana X czasu ,prawie kurde rok ,jeszcze w poprzednim akwarium też miazga była !Zasolenie wynosiło 1,027 wiec nie wiadomo.Mi sie wydaje ,ze cos ja gryzie ,moze wieloszczety ?Chociaz ciagle zerkam w nocy i juz sam nie wiem.Chyba ma jakieś pasozyty...Caulastra dzis tez juz jakas mizerna,eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to coś z woda, testy sprawne tzn w terminie, 1.027 to myśle ze dużo za dużo, może sól, trudno powiedzieć, ale raczej nie pasożyty skoro ich nie miałeś wcześniej i nic nowego z życia tzn korali nie dokładałes


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 1,026 ale poprzenio zawsze mialem 1,027 i było extra,miesiac temu.

ze tak powiem sps żyć zaczeło a lps marnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzysz za zasolenie


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://erybka.pl/pro...fraktometr.html

I jakimś tam starym pływakiem

To i to pokazało 1,026 ...Nie mam pojecia co sie dzieje z tą euphylia i na ten moment caulastrea dziwnie sie trzyma,podejrzana jakaś.

Pseudogorgonia zarosła jakimś brązowym nalotem na ktorej porobiły sie pecherzyki powietrza,jutro cykne fotke,chyba dino..

Gdy człowiek miał parametry tragiczne to wszystko tetkniło zyciem..Teraz mam świetne parametry i wszystko cierpi,komedia jakaś.

Euphylia pewnie zejdzie bo ciagle traci tkanke i co najgorsze nie jestem w stanie nic zrobić,niestety.

Myśle o podmianie na nowej soli aquaforest,moze to bedzie ratunkiem ?

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.