Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Euphylia marnieje

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle ze ja pojawiło się dino to coś z woda lub sola lub brak czegoś, np szybka zmiana parametrów, lub za czysta woda, dlatego lpsy zaczęły reagować tak mi się wydaje


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupaa_001.jpg

kupaa_002.jpg

kupaa_004.jpg

Sprawa jest poważna i potrzebuje pomocy.Caulastrea też zaczeła tracić tkanke :(...Jakiś glut kurde na pseudogorogniii i pecherzyki powietrza ,dramat i załamka.Dziś zrobie podmiane na innej już soli aqua forest reef salt

identyko po prawej stronie tez taki nalot brazowy na caulastrea jak na euphylii i tez traci tkanke.Te białe ziarenka to piasek jak coś ,nie wirki,pomocy please.

Wkłady w filtrze Ro Di zostały wymienione 2 miesiace temu,to chyba nie tak dawno temu.

Do tego ten glon paskudny na skale,eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż zasolenie. Jak Dino wywalilo to musiały się zachwiac parametry. Cos dolewales ostatnio? Te gluty i bąbelki to Dino. Ostatnie zdjecie, Glony dlatego ze masz wysokie no3. A co pokazuje tds?

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tds nie mam kurcze ,tutaj sie przyznam.Ale filtry w Ro są nowiutkie,wiec dziwne.Aaaa obnize lekko do 1,025 i zrobie podmiane na nowej soli aquaforest,sprawdze ją.Może to wina soli i tyle.

dzis albo jutro znajomy mi zmierzy tds

Wiec tak tds pokazało 002 ,wiec tragedii nie ma...Caulastra z godziny na godzine coraz bardziej marnieje..Wszystkie parametry takie jak kh,mg,ca,po4,no3,zasolenie,temperatura w normie,załamałem sie.Ostatnia deska ratunku to podmianka na nowej soli Aquaforest,wiec modle sie do tej marki i mam nadzieje,ze poprzednia sól byla przyczyną tego.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

002 nadaje się do wymiany żywicy.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól tu nie ma nic do rzeczy,zmianą soli pogorszysz tylko sprawe,bo i tak już zestresowane korale dostaną jeszcze większego stresu przy zmianie soli i zasolenia.Jakie masz te normalne parametry?Po4 i No3 konkretnie ...Nic ci nie zdechło i nie gnije gdzieś za skałą?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po mojemu to nie ma nic wspolnego z zasoleniem, jakis czas temu rozcieniczylem sobie baniak do 1.020 i euphylia jest ok.

w filtrach RO nie uzywam żywicy moja woda ma tds 005.

PO4 miewam i 0,30 a NO3 czasem podniose do 5 azotanem sodu bo zazwyczaj mam za niskie.

i to wszystko nie wplywa zle na euphylie wiec to nie jest przyczyna

Szukaj dalej.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy baniak jest inny :) Korale mogą zdychać nie z dnia na dzień.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odessałem początki dino bo mam dość czekania i nic nie robienia bo jest coraz gorzej.Zrobiłem podmiane 30 L na nowej soli Aqua Forest Reef Salt i zbilem zasolenie do 1,025.Jutro znowu zmierze no3 i po4 bo idzie ochu...Dzieki wam bardzo za rady,nisko sie kłaniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to dobry ponsyl podmianka na soli Af lepsza by byla IO


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem brzydala w obsadzie? Mój mi właśnie podgryza euphylie i tez tak wygląda


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam :p.Po soli Af spsy sie wybarwiły duzo lepiej a poki co to nie wiem,czekam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dniu się wybarwiły ? Pytam bo dziś odebrałem paczkę od aquaforest to może zmienię red sea pro


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach a nie po 1 dniu spsy nabrały bardziej intensywnych kolorów :)..Kurna jakos korale lepiej się mają : DD.Czyżby Aquaforest n1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą lepiej zacząć polipowac ale żeby odrazu się wybarwialy :) może poprostu coś brakowało w wodzie, kiedy ostatnia podmianke robiłeś ? Co zmieniałeś ostatnio ? Cofnij się pamięcią tak około miesiąc, dozujesz jakieś mikro ? Co wogole dozujesz ? No oprócz ballinga.


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jod,balling,od czasu do czasu pierwiastki śladowe,h2o poprzednio sól,bardziej bogatą,h2o paste itp mrozonki dla korali.

Po zastosowaniu soli Aquaforest Reef Salt widze znaczną poprawe na koralach :)Monti talerz od baua z wyblakłej jak du.. nie powiem kogo zrobiła sie jak krew ! spsy nabrały intensywniejszych barw w oka mgnieniu ;)Wzrok mam sprawny więc myśle ,ze ta sól może być złotem :)nooo i euphylia sie podnosi wraz z caulastrą a co najlepsze ! sinuralia green fluo wrescie sie pompuje !,oby tak dalej było :)

Dodam ,ze jechałem na IO ,Reef Crystal,h2o,grotech jesli chodzi o sole...Póki co Aquaforest obstawiam na 1 miejsce bo ratuje życie mojemu akwarium,poprawa jest znaczna :).Ale jak podniesiecie ceny Aquaforest to was zjem bo ceny są atrakcyjne :)))

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Euphylia ci marniała przez to, że miałeś za czystą wodę a nie przez to że używałeś niewłaściwej marki soli, miałeś nieodpowiednie zasolenie, robiłeś jakieś szybkie zmiany, mialeś coś nie tak z wodą RO itd. To wszystko nie ma znaczenia...

Krzemiany nie mają wpływu na dino, cyjano i glony zielone... Sam dozowałem krzemiany przez ok rok ich wpływ na akwarium jest taki że zaczynają rosnąć okrzemki a okrzemkami żywi się cała masa zwierzaków więc w akwarium pojawia się znacznie więcej życia. W dodatku znacznie szybciej rosną gąbki bo gąbki z krzemionki budują swoje "pancerzyki". Więc jak dozuje się krzemiany to obserwuje się eksplozję zycia w tym gąbek, pojawia się znacznie więcej kiełży, isopodów, widłonogów, ślimaków - oczywiście na efekty trzeba poczekać kilka miesiecy.

Nie bez powodu korali sps nie trzyma się razem z miękasami. Korale ci zdychały bo miałeś za niskie fosforany. Przejrzyj internet. Jest masa tematow w ktorych zdychają ludziom miękasy takie jak xenia, briareum itd i korale lps np euphylia. Te tematy łaczy tylko jedno : niskie fosforany - w okolicach 0 ale tak naprawdę nie wiemy czy było to 0,05 czy 0,00005 mg/l a glony i bakterie potrafią wyciagnąć fosforany do zera. Jeżeli więc w akwarium czynnikiem limitujacym wzrost glonów są fosforany [jest dużo NO3 żelaza i mikroelementów] to korale miękkie będą ci zdychały.

Każdy dązy do tego żeby mieć parametry jak w zbiornikach sps ale wcale nie o to chodzi...

Jak chcesz mieć korale sps to postaw baniak pod korale sps i wyczyść wodę. Jak chcesz mieć miękasy lub lps-y to musisz postarać się żeby korale miały "papu".

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do tego zmierzałem :)


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor jakos nie widzialem zdychajacej euphylli przy "czystej" wodzie. Jezeli jest karmione (bezposrednio, badz z toni), to nie widze problemu.

Artur- moim zdaniem sol h2o jest bardzo dobra sola, wiec problemem nie byly sole


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zależy jak zdefiniujesz "czystą wodę"... Mi nie chodzi o "czystą wodę" tylko o konkretny problem - zbyt niskie fosforany = zdychanie korali.

Testy na fosforany są bardzo niedokładne i w dodatku mierzą tylko PO4 czyli nieorganiczne fosforany. Nie ma możliwości pomiaru fosforanów nieorganicznych.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Artur mierzył duża Hanka także wynik raczej dokładny


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bardzo niedokładny - do tego celu całkiem nieprzydatny. Za mało dokładny do tego żeby stwierdzić zmianę stężenia na przykład od 0,01 do 0,0001... W dodatku mierzysz tylko PO4. Nie wiesz więc ile w wodzie jest fosforu bo wiesz tylko ile jest jonów PO4 - i nie masz pojęcia o tym ile jest fosforu w innych związkach rozpuszczonych w wodzie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z Konradem, mam dużo SPS'ów 3 Euphylle i wodę "wypraną" do zera. Euphylia jest bo karmie korale 2-3 razy w tygodniu jednak wcale nie rosną, myśle że jak bym przestał karmić to by padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą,że przy wodzie z zerowym PO4 euphylie nie będą rosły czy nawet żyły. Jednak przy zerowym po4 wodzie musi być dla budowy tkanek dostępny fosfor i najlepiej gdy jest dostarczany w postaci pokarmu .Dlatego poziom PO4 w okolicach 0,02 jest ilością bezpieczną dla koralowców (wszystkich) więc albo mamy wykrywalne fosforany albo dostępny fosfor,który jest potrzebny do budowy komórek koralowców.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo chłopaki serio dzieki wielkie za wypociny i mądre słowa.Chyba zrobie tak...

Zaczne lepiej karmić koralowce i nic nie bede tutaj zmieniał już .Zrobie jakiegoś mixa z mrozonek konkret do tego dodam aminokwasy i zaopatrze sie w lepszej jakosci zarło.

Szkoda ,ze ciezko miekasy i lpsy pogodzić z sps :(((Bez miekasow i lps akwarium dla mnie sensu nie ma.

Kondrad właśnie u mnie no3 wyżej a po4 jest bardzo nisko.Dobry pomysł z tym karmieniem bardziej obfitym ?Moze jakas rada odnosnie karmienia czym i jak aby poprawiac kondyche tych ktore beda chciały odejsc i je utrzymywac jakos przy zyciu a zarazem miec łatwiejsze sps typu monti ,seriatopory

Kaczor ale Ty masz wiedze : DDD

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.