Skocz do zawartości
marking

Czy cos sie zlego dzieje? Szkli sie?

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę bąbli poleci dopóki się nie "dotrze" Powinno ustąpić po jakimś czasie. Jak nie ustąpi to go trochę skręć na powietrzu - o ile jest taka możliwość.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cholerstwo puszcza bąble cały czas i to w takiej ilości, że w połączeniu z cyrkulacją całe akwarium w nich jest, aż samica błazna ledwo żywa była. Wrzuciłem go do FZN-3 sytuacja niestety jest nadal taka sama, tyle że bąbluje w kaskadzie, a bąble wypływają z niej. Wrzuce go do 30tki i niech się dociera ;), a potem przełożę, może tak się uda.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest gdzieś nieszczelny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem to zawsze takie jest niestety, ale pokombinuje coś z nim w wolnej chwili, bo chyba czeka mnie przesiadka na większe po rozmowie wczoraj z Turborowerem, który wpadł do mnie wczoraj :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marking naucz się prowadzić akwarium odpowiednio...po co kombinujesz już z następnym,30litrów czy 50l więcej nie robi różnicy...

http://nano-reef.pl/topic/68341-k-akwarium-w-przystepnej-cenie-warszawa/#entry696545

http://nano-reef.pl/topic/68310-kupie-caulastrea-neon-w-warszawie/#entry696476

Nie kupuj życia nowego...do zbiornika w którym masz te wyżej wymienione kłopoty...

Jak już chcesz zacząć kompletować nowy sprzęt,to zacznij od ustalenia konkretnego litrażu i zaczęcie od kupna porządnego odpieniacza,porządnej lampy,porządnej cyrkulacji...a potem zamów szkło.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober obecnie mam 2 zbiorniki, więc po co ten komentarz, skoro nie wiesz gdzie chce kupić? Drugi 30 litrów stoi obok.

Po rozmowie z Turborowerem stwierdzilismy, ze zamiast dwóch obok lepiej jedno większe, no nie wiem czy 120 litrów nie zrobi różnicy z 54? To jest 66 litrów więcej, tak uwazasz? Uwazam inaczej.

Co do parametrów ustabilizowaly się, tylko nie znam obecnie Po4, jestem chory i nie mam jak podjechac, zeby zbadać Hanką, fakt No3 jeszcze na poziomie 25, reszta w normie.

Aha pomine fakt, ze czekam na filtr osmozy, kupilem 3 roznej przepustowości koralie (fakt uzywane) i pewnie bede mial odpieniacz, a szkla wiekszego i tak obecnie nie moge i tak, ze udalo sie do 120 litrow :).

Co nie oznacza, ze przeniosę się jutro na większe ;), ale na tani zbiorniczek juz poluje, niech sobie stoi póki wszystkiego nie pomontuje :) o ile sie takowy w przystepnej cenie trafi :).

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie ustabilizowane masz te parametry nie ma co...

Ty moim zdaniem w kazdym poście piszesz co innego...nie dawno twoja 30stka była docelowo dla krewetek,i dla szczepek...hehe

Nie masz kolego podstawowych narzędzi do poprowadzenia większego zbiornika mniejszego też,a zaczynając temat od ---kupie w dobrych pieniądzach to się = z oszczędnościa...odpieniacz już też pewnie myślisz że ci wystarczy do nowego zbiornika...bo producent napisał że moze być do 100litrów.

Temat tak samo śmieszny i nudny jak posty założyciela.Powodzenia,i już widzę kolejne tematy w stylu...Pomocy...coś mi się zesrało w zbiorniku bo nie mam podstawowych testów.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober czy ty nauczysz sie czytac ze zrozumieniem jednak?

Jak jest smieszny temat to nie komentuj, zeby bardziej nie rozsmieszac, a jak chcesz podbudowac swoje ego, to próbuj to zrobic gdzie indziej, bo mnie twoje odpowiedzi rownież rozsmieszają.

Zwłaszcza ze nie czytasz, ze sprzet idzie i ze nie odpalam następnego juz dzis.

No i jeszcze jedno uwaga: 30stka miala byc dla krewetek i szczepek. Dziś rozmawiałem z jednym zkolegów jak mu idzie sprowadzanie życia z bałtyku, też się zresztą ogłaszał, bo tak to dla krewetek jeśli się uda i szczepek, no ale teraz co do tej euphilii i mając odpaloną 30tkę, to nie mogę właśnie kupić do niej szczepki tejże euphilii? LOL ;-)

pozdrowienia ;) odpowiadac juz nie musisz, chyba ze nie wytrzymasz :D


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozesz, ale ta 30stka jest prowadzona na wodach z podmian innych zbiornikow....

Mialem sie juz nie odzywac w tym temacie, ale cholera ciagle co wchodze na NR (a czesto), temat wlazi na pierwszy plan jak zaraza..

EOT


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej martin. Tak wlana jest woda od turborowera o idealnych parametrach. Bedzie za pare dni jedna a potem druga podmianka. A dla Ciebie 54 litry i 120 to tez bez roznicy? E planie myslalem zeby do 120 jak za jakis czas caly sprzet przyjdzie tez wziac wode z podmianki poczekać jakis czas jesli bede mial taka mozliwosc, zrobic kilka podmian i jesli parametry beda ok przelozyc zycie.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.