Skocz do zawartości
marking

Czy cos sie zlego dzieje? Szkli sie?

Rekomendowane odpowiedzi

Weź słoik wody i idź z piwem do kogoś z okolicy bo nie wierzę w re parametry i wzrost korali przy nich. Badaleś zasolenie? Ile wyszło? Podaj cyferki a nie wywody.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanka tez sie pomylila w tescie? Takie sa teraz ryby byly malo karmione i dolany ten preparat rano zrobie ponownie i napisze. To nie wywody rozumiem chec pomocy ale sorry bez takich tekstow ok? Tak to wyglada jak napisalem. Bylo w tescie nie wstrzasac tylko mieszac. Postawilem probowke na stole dodawalem po kropli i przesuwalem ruchem okreznym na stole. Chyba ze je zle robie to powiedzcie.

Wstrzasalem tymi co było napisane jak np no3.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niejako zostałem "zmuszony" do zapoznania sie z tym tematem :)

Mariusz - czym mierzysz zasolenie wody? W sklepie przed testami wody zmierzono Ci zasolenie, czy też założono, że ta kwestia jest zbędna?

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierze splawikiem sera teraz zrobilem testy ponownie ca miedzy 460-470, mg 1470, kh 7,7 , no3 100, wedlug malego splawika sery 1024 jest zasolenie


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo, skąd pomysł z NO3PO4X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropora doradzono mi tam zeby zbic po4 bo jest bardzo wysokie.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godz. 18,30 kH 15 a 19,55 kH 7,7 to faktycznie dzieją się rzeczy...


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus nie przeczytales ze zrozumieniem to wyniki z rana sa jesli dobrze wykonalem testy. Podalem o 18.30 po powrocie z pracy bo mialem zapisane na tabelach.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marking, nie ucz mnie czytania ze zrozumieniem bo taki skok kH nawet w ciągu dwóch tygodni zabije wszystko w akwarium. To Ty masz problem nie ja.

Proszę, zwolnij, nie potrzebnie się nakręcasz, pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.

Powoli zrób testy, pisz powoli i z namysłem co i jak zmierzyłeś, podaj wyniki nie myląc kH z pH a my Ci z pewnością wskażemy rozwiązania.

Najpierw piszesz że Ca i Mg na strzykawkach pomiarowych poza skalą a potem Ci wychodzi dokładnie 460-470 i 1470. Albo masz testy do d..., w co wątpię, albo wyniki z sufitu bo tak Ci się wydaje że jest.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, niezłe zamieszanie.

Podstawa to podmiany wody. Kup np to:

http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro4-demineralizator-i4595056721.html?source=mlt

i sól np Instant Ocean będziesz wiedział co lejesz do baniaka, bo zbieranie wody z 4 stron świata to kiepski pomysł. Przy takich parametrach zmieniałbym z 10-15% wody co 2 dni a pierwsza podmiana to nawet i z 25% bo mniej zaszkodzi duża ilość solanki niż tak wysokie PO4 i NO3. Jak widzisz że jest syf na dnie to odsysaj. Małą pompkę chińczyka możesz sobie darować, no chyba ze masz słabą cyrkulację to wsadź samą głowice.

Ogranicz karmienie do minimum - jeżeli sypiesz rybom płatki to zrezygnuj i dawaj tylko wypłukaną wcześniej artemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, niezłe zamieszanie.

Podstawa to podmiany wody. Kup np to:

http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro4-demineralizator-i4595056721.html?source=mlt

i sól np Instant Ocean będziesz wiedział co lejesz do baniaka, bo zbieranie wody z 4 stron świata to kiepski pomysł. Przy takich parametrach zmieniałbym z 10-15% wody co 2 dni a pierwsza podmiana to nawet i z 25% bo mniej zaszkodzi duża ilość solanki niż tak wysokie PO4 i NO3. Jak widzisz że jest syf na dnie to odsysaj. Małą pompkę chińczyka możesz sobie darować, no chyba ze masz słabą cyrkulację to wsadź samą głowice.

Ogranicz karmienie do minimum - jeżeli sypiesz rybom płatki to zrezygnuj i dawaj tylko wypłukaną wcześniej artemię.

Skoro korale rosną to po co takie podmiany? Stawiam na złe wykonane testy to raz. Dwa to artemii nie ma nic w sobie i karmienie tylko nią doprowadzi do tego samego co by było z Tobą po miesięcznym jedzeniu suchego chleba.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie artemia i granulkami ocean formula two marine pellet.

Nie chciałem uczyc czytania tylko zwrocic uwage na to ze 1 byly rano robione, bez obrazy nie chcialem urazic.

Cncrob wieczorem wykonane byly 2 razy i 2 razy ten sam wynik.

Moze dac wiecej tego purigenu bo kupilem 100 i rozcialem woreczek i do swojego wrzucilem 1/4 zawartosci?

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja dla odmiany postaram się jakoś pomóc. Nie wiem czy dobrze doradzę, ale na pewno lepszy taki post niż off-top na temat niepodawania parametrów, które zostały podane, itp.

Świrek ale NO3 to mi praktycznie 100 wychodzi, w sklepie tak wyszło i u mnie w domu też. A może być coś co zaburza wyniki?

Caulastrea właśnie się dzieli z 3 główek będą 4.

Z tego co wiem to tak, może być. NO2. Jeśli na teście NO2 wychodzi cokolwiek to test NO3 wyjdzie błędny.

Nie wiem jak w salifercie, ale niektóre testy na NO3 można wykorzystać jako test na NO2 nie wsypując proszku.

Na spokojnie rób codziennie testy (szczególnie KH) i podawaj. Możesz zrobić sobie też testy na świeżej solance, żeby wiedzieć co lejesz przy podmianie no i sprawdzić poprawność wykonywania testów przy okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym purigenem? Dac cały?

Aha co to glonu, przez którego temat został założony, cały się znów praktycznie zazielenił :).

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy u kogoś lub zobacz jak to się robi na YouTube np adansa, kolega też niby robił jak trzeba a wychodziły kosmiczne.

Co do cyrkulacji to już Ci pisałem w innym temacie u mnie w 60l jest obiegówka 800l/h ,1800l/h ,2600l/h i dopiero teraz jest dobrze.

Edytowane przez k_bad (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh pokazyje mi dzis 7, zas no3 chyba zle odczytywalem. Patrzac z boku fiolki kolor jest jak 100, ale jsk sie patrzy z boku chyba trzeba podzielic przez 10? Czyli no3=10? :)

Dostalem teraz taka polska instrukcje :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Parząc z góry odczytujesz jak jest, a z boku, dzielisz wynik przez 10 (Salifert)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba zachowac spokój.Pomiedzy wynikami NO3 jest spora rozbieżność. w sklepie zmierzyli wczoraj 50? dzisiaj masz chyba 10. Różnica w KH tez jest jakaś szokująca. Wiem,ze pierwszy raz robisz testy, ale żeby coś ZMIENIAĆ w akwarium trzeba wiedzieć DOKŁADNIE na czym sie stoi.

Moze moja propozycja jest dość skrajna,ale mam taką.

Kup trzy pojemniki na mocz w aptece(nie słoik po dzemie przecierze czy butelka po coli) do kazdego nalej wody z baniaka. dwa weż do dwóch róznych sklepów i poproś o zmierzenie zasolenia refrakometrem i tych testów które masz w domu. Niech Ci zrobią Salifertem, poproś, żebyś mógł popatrzec jak się robi.

Przyjdziesz do domu i sam zrobisz testy z trzeciego pojemnika.

Wartośc testu moze sie sporo róznić w zaleznosci od wykonujacego, nawet jesli obydwaj robią prawidłowo.

A pierwszym i najważniejszym jest zasolenie, bo od niego zależą inne

PS na saliferta NO3 patrzy się z góry. To patrzenie z boku jest tylko pomocnicze jak nie masz pojecia co widzisz. i nie zawsze sie ze soba pokrywają

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zrobię coś takiego jak tylko będę miał możliwość, na razie nie mam jak ze względu na pracę. Natomiast postanowiłem dziś zrobić kilka zdjęć, ponieważ zauważyłem jak już wcześniej pisałem, że glon zielony znów się zazielenił i nie jest przeźroczysty.

Zauważyłem też, że brunatny glon ma więcej białych plam.

Xenia podzieliła się bardzo ładnie na dwa krzaczki, zrzuciła też kilka tych swoich "parasolek", jedną na ziemi widzę inną przytwierdzoną do innej skały.

Zielony koralowiec (nie znam nazwy) przedwczoraj zaczął się rozdzielać, wczoraj miał już spory "odrost", dziś jest jeszcze większy (zaznaczyłem w kółku na zdjęciu).

Sarcophyton ładnie się rozkłada, euphillia i rurówka też, rhodactisy i capnella także.

Oprócz tego bardzo ładnie polipuje styhlophora fioletowa (na zdjęciu słabo to widać).

Caulastrea też ładnie się pompuje, wieczorem po włączeniu niebieskiego samego zaczyna wystawiać polipy, po zgaszeniu 2 na 3 główki polipują, jedna jakby mniej.

Glon również brunatny w formie liścia chyba podrósł, do tego na skale pojawił się drugi malutki zaznaczony w kółeczku i na tym samym zdjęciu zauważyłem że niebieski grzybek dzieli się chyba na dwa.

Wiem jednak, że na radość może jest za wcześnie, ale chyba się polepsza, a nie zmienia to faktu, że teraz nauczony będę starał się dbać o parametry.

Nadal nikt nie napisał nic o purigenie, czy dać resztę, czy tylko zostawić tak jak dałem (1/4 woreczka 100g).

Mam tylko wrażenie, że po wlaniu preparatu no3po4X wtedy wszystko marnieje pod wieczór, bo na wieczór go dawkuję w ilości 0,25-0,30 ml.

post-23960-0-69647400-1411028595_thumb.jpg

post-23960-0-11414000-1411028603_thumb.jpg

post-23960-0-40089300-1411028607_thumb.jpg

post-23960-0-58696600-1411028611_thumb.jpg

post-23960-0-88380300-1411028620_thumb.jpg

post-23960-0-48252500-1411028753_thumb.jpg

post-23960-0-06204100-1411028928_thumb.jpg

post-23960-0-85193200-1411028934_thumb.jpg

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

jeśli chodzi o zdjęcie czerwonego makroglona to przyjrzyj się na żywo czy nie są to przypadkiem wirki o takie małe płaskie stworki

2rm8thu.jpg

bo ja ze zdjęcia nie jestem w stanie ocenić a rozmierem by odpowiadało.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Olek :D nie pomyślalbym, popatrzę dziś jak wrócę do domu :). Jeśli to wirki to ma to zostać, czy walczymy? ;-)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wirki...tylko problemy albo ze światłem,albo z wysokim kh i jeszcze moze być wysoki Mg...itd.Makroglony zanikają i bieleją.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nikt nie napisał nic o purigenie, czy dać resztę, czy tylko zostawić tak jak dałem (1/4 woreczka 100g).

Jak miałem podobny litraż to dawałem 1/2 woreczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Ja też dorzucę swoje 3 grosze. Lejesz NO3PO4-X a nie widzę w stopce odpieniacza. Pienisz w ogóle czyms? Przy stosowaniu tego preparatu tak jak i przy VSV i innej probiotyce porządny skimmer to podstawa. Jeżeli lejesz dodatkowo NOPOXa i nie masz czym wywalić nadmiaru bakterii to one umierają i oddają do wody to co w siebie wbudowały. Kółko się zamyka.

Jeszcze chwila o bedziesz miał zakwit bakteryjny i pozamiatasz sobie zbiornik.

Takie moje luźne rozmyślanie.

Co do purigenu, to już bym wolał phosguard do skarpety i do baniaka


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie tłumaczenia nic nie dają w tym temacie...,jak się nie zna podstaw różnych metod stosowanych w akwariach morskich oraz ogólnych podstaw prowadzenia zbiornika z morszczyzną to na nic się zda ich stosowanie.Tak jak napisałeś Maćko buuuum juz niedługo.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.