Skocz do zawartości
ramus 590l

Reaktor Deltec PF 601 kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , może ktoś się podzielić wiedzą na temat tego reaktora co do obsługi ,nie bardzo wiem czy u mnie działa on prawidłowo a konkretnie chodzi mi o ilość bombelków podczas podawania co2, ustawiłem na oko 2 bomble na 1 sekundę i podczas gdy kontroler załącza co2 mam jakąś nie szczelnoś i spod dekla na chwilę tryska woda czy może jest to normalne , ale z odcieku w tym samym czasie też z dużą siłą jest wypychana woda mimo że na wylocie jest zaworek który ustawiony jest na też ok 2 krople na sekundę potem już jest wystko ok to moje pierwsze pytanie .

drugie pytanie czy tylko podczas podawania co2 z odcieku wypływa rospuszczona zawartość KH,CA ,MG czy też w trakcie samego kręcenia się reaktora na sucho że tak powiem czyli kiedy nie jest podawane co2 a z odcieku kropelki idą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie miał do czynienia z tym reaktorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaworek na wylocie nie może być!!! Wylot swobodny bo wysadzisz reaktor!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ten klip:


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli woda wybija się w reaktorze spod dekla to znaczy że masz coś źle zmontowane albo w reaktorze jest ekstremalnie wysokie ciśnienie. Zawór na wyjściu jak już zostało napisane to fatalny pomysł. Napędzanie reaktora metodą grawitacyjną jest jakimś rozwiązaniem ale raczej z tych kiepskich. Kup pompę perystaltyczną sterowalną albo zwykłą np AM i podepnij ją na czasowym.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki głównie od Rafała filmik co prawda w języku angielskim i przedstawiający innej firmy reaktor ale chyba trafny , jedna żecz którą skorygowałem po obejżeniu tego filmiku co w sumie niewiem czy było przyczyną ale chyba tak bo podziałało to zawór od butli odkręciłem tylko leciutko a nie na cały zycher i drugie pokrętęko od zegarów równierz delikatnie i cel został osiągnięty nic nie tryska a zaworek na końcu wylotu raczej powinien być bo nim regulujemy zawartość stężenia wszystkich trzech składników przynajmniej tak słyszałem jeśli będzie kapać wolniej będzie większe stężenie CA a KH będzie spadać jak szybciej będzie lecieć to odwrotnie jesli moja wiedza związana z tym zaworkiem jest inna proszę poprawcie mnie możę w innym typie reaktora bez ale w tym na filmiku również on był pokazany .

tdew....

pompę AM 3000 mam i jest zasilany reaktor nią

myślę żę problem został rozwiązany dzięki jeszcze raz i pozostało ostatnie pytanie do obgadania zapraszam do dyskusji ...... czy tylko podczas podawania co2 z odcieku wypływa rospuszczona zawartość KH,CA ,MG czy też w trakcie kiedy nie jest podawane co2 a z odcieku kropelki wypływają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko leci cały czas, jeśli chodzi o Mg to trzeba pamiętać o specjalnym wkładzie (w domyśle jest to dolomit, zawierający poza magnezem i tak dużo Ca). U mnie 3/4 zasypu to wkład magnezowy ale i tak muszę czasami dodać z ręki chlorek magnezu.

Jeśli miałeś na wejściu pompę a na wyjściu zawór to nie ma się co dziwić że w reaktorze było nadciśnienie.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze się przydało:) Ale - tam mówią o ważnej rzeczy - reaktor nie jest do wyciągania parametrów - służy do ich utrzymywania. Dlatego jeślii masz rozchwiane/inne niż oczekiwane poziomy Ca, Mg i kH to najpierw wyciągnij je do pożądanych poziomów np. ballingiem . Wyciąganie ich reaktorem bez pompy perystaltycznej będzie bolesne/długotrwałe i zniechęcające:)

Ja nie mam (jeszcze reaktora) ale z tego co wiem, to podajesz CO2 po to by doprowadzić do określonego dla danego wkładu poziomu pH, w którym ten wkład się rozpuszcza uwalniając to co ma uwalniać. Na chłopski rozum - dopóki będzie odpowiednie pH w reaktorze dopóty urobek będzie zawierał Ca, Mg i kH (w uproszczeniu - czy to będą aniony, kationy, węglany czy wodorotlenki pisz do Testera, ja się nie podejmuję żeby sobie wstydu nie narobić). Nawet gdy bąbelki nie lecą to wkład się rozpuszcza więc i urobek zawiera to co ma zawierać.

Nic nie pisałeś czy masz pomiar pH w reaktorze i jak sterujesz podawaniem CO2...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja reaktor mam włączony od 3 dni i testy co dziennie rano robię i kh wzrosło z 7 kolejno na 7,3 ,drugi dzień 7,6 trzeci 8 CA wzrosło w pierwszym dniu z 420 na 430 w drugim 440 i trzecim 450 zobaczymy jutro rano dlatego ten zaworek otwożyłem na maxa i zobaczymy czy CA się zatrzyma oczywiście pewnie jest ważna obsada która będzie to pochłaniała w ostateczności będę musiał chyba wyłączyć na jedną dobę reaktor i zobaczyć dobowe zużycie przez korale .

co do wkładu to nie mam pojęcia o nim kompletnie wiem tylko że firmy ARM .

Rafale pomiar poprzez kontroler Weipro 2010 wyregulowany poprzez poprzedniego własciciela i starałem się nic w nim nie ruszać a kontrolę nad podawaniem to rozumiem chodzi ci o elektro zawór który uruchamia kontroler PH .

no i pokrętełko od puszczania bombelków również na reduktoże butli ustawiane na jedn ,dwie bąbelki na sekundę podejżewam że w tych bombelkach terz tkwi jakiś sekret .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wsparcie pewnie przyda się jeszcze jakaś podpowiedz , jak u ciebie pracuje ten reaktor masz zaworek na wylocie ,lub pompa persalityczna pracuje na czasówce czyli 15min pracuje 15min wyłączona ,żeby nie dławić zaworkiem lecz wyłączać na chwilę i wten sposób ograniczać np.wzrost KH, dostałem taką wskazówkę od Darka z Wołomina i narazie testuje .napisz coś o sposobie obsługi jesli możesz napewno przyda się innym początkójącym akwarystom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.