Skocz do zawartości
kuzim

Panel jako sump ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie dziwne pytanie poszperałem troszkę i znalazłem podobne tematy ale nie do końca moje pytanie brzmi czy ktoś ma pomysł lub widział projekt sumpa który jest stworzony z panelu umieszczonego na tyle zbiornika planuje zamówić akwarium u znajomego który się tym para o wymiarach 120x60x50 gdzie 60 to szerokość i z racji braku miejsca na sumpa z prawdziwego zdarza pomyślałem że może zagospodarować wydzielony panel w tym celu 120x20 wychodzi dość pojemny zbiornik co myślicie na ten temat?

Ps jestem naprawdę zielony w temacie więc błagam o nie torpedowanie na starcie chętnie przyjmę nawet linki do tematów ocierających się o temat posta.

Edytowane przez kuzim (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...racyjny-do-80l/

http://nano-reef.pl/...morskiego-200l/

Po prosty wpisz w google - panel filtracyjny w akwarium morskim

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej długości akwarium panel na 20 cm zrobi Ci głębię na 40 cm czyli trochę kupa, mało,morskie awarium z racji słonej wody uwiebia głębię,wiem coś o tym bo mam reefmaxa, czyli będzie 120x 40x 50wys. jeśli dobrze zrozumiałem, ale z drugiej strony panel 120x20 cm pozwoli Ci na umieszczenie dobrego odpieniacza, pompy obiegowej i mediów. Coś za coś, jeśli nie da się inaczej to też może być.I tak za rok będziesz myślał o czymś lepszym, z sumpem, ale na początek takie rozwiązanie nie jest złe.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób na boku a nie na tyle czyli akwa by miało np 100x60x50h a panel 20x60x50h.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób na boku a nie na tyle czyli akwa by miało np 100x60x50h a panel 20x60x50h.

zdecydowanie lepsze rozwiązanie jeśli jest możliwe


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co panowie powiedzą na samp o wymiarach 30x50 i wysokości 40 (można zwiększyć wysokość) miał by on zasilać akwarium o wymiarach 90x50 o wysokości 60cm (czyli jakieś 250litrów) przepraszam że zawracam głowę po prostu jestem ograniczony przestrzenią a dodam że samp był by na tym samym poziomie co akwarium przeglądam forum w poszukiwaniu rozwiązania jak takie cudo połączyć narazi ę z marnym skutkiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze myślisz o sumpie, ja mam w tej chwili panel podobnie jak ty chciałeś zrobić i powiem szczerze że to nie jest ani dobre ani wygodne rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleść tematu nawiązującego o proporcjach sumpa a akwarium bo widzisz z racji tego że nie mam jak umieścić sumpa pod akwarium chciałem go umieścić na tym samym poziomie co akwarium tylko takie pytanie czy sump powinien być umieszczony pod akwarium aby był sumpem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obok miejsce to rób sump, może być w jakiejś szafce połączony rurkami.

Plusem sumpa na tej samej wysokości jest możliwość zastosowania mniej zżerającej prąd pompy bo nie musi tłoczyć do góry


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz jakieś przykłady pomp które wtłoczą wodę do sampa a później z ostatniej kamory wpompują wodę z powrotem do akwarium tak jak mówiłem samp na tym samym poziomie co akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na tym samym poziomie to możesz zrobić na zasadzie przelewu (np. pudełko) z akwa do sumpa, powrót rozwiązujesz pompą obiegową. W jedną stronę naczynie połączone i grawitacja zrobi swoje w drugą masz pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki odpieniacz proponujecie do akwarium o pojemności 250 litrów miałby wejść do sampa o szerokości 30 cm będę szukał czegoś używanego najprawdopodobniej a i podkreślam iż samp będzie na tym samym poziomie co akwarium bo wiem że niektóre odpieniacze są przystosowane do spływu wody z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splyw wody z GORY do odpieniacza ma prawo bytu, gdy odpieniacz jest nizej niz akwarium... Sump stojacy z boku akwarium musi byc z nim polaczony jakims przelewem, ktory w najlepszym przypadku, powinien przelewac wode zbierana z powoerzchni akwarium. Czyli jakims grzebieniem. Ta woda jest najbardziej zanieczyszczona. W sumpie ustawisz odpieniacz z pompa, grzalke i pompe obiegowa. Nie potrzeba nawet przegrod.

Pomysl tez nad miejscem do automatycznej dolewki odparowanej wody. Chlupniecie raz dziennie kilku litrow nie jest zbyt wskazane, a czesciej sie nie chce lub nie moze. Odparowanej wody bedzie brakowac w sumpie, wiec odpieniacz przestanie wyrzucac brudy, zasolenie bedzie skakac...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię a polecisz jakiś odpieniacz do 300 litrów akwarium mam zamiar kopić używany może coś firmy deltecka polecisz jakiś model który będzie pobierał wodę z dna sampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.