Skocz do zawartości
TMK

Synchiropus splendidus

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie mam parkę.

Samiec większy. Nie potrafi podnieść tej szpiczastej najdłużej płetwy. Bardzo rzadko stawia wszystkie płetwy i zwiewa przed lusterkiem. Samiczka jeszcze bardziej tchórzliwa bo najczęściej siedzi za skałami, a jak przypłynie bliżej to ucieka jak ktoś podchodzi do baniaka.

Ostanio kilka nocy usiłowałam obserwować ich zachowanie. Mam tylko świetlówki, które wyłączają się przez ok godzinę. Ostatnia jest swietlówką z niebieskich ledów.

Czasem wieczorem razem popływają. Maksimum to 2-3 cm w górę, raczej powoli i obojętnie.

Czy facet z leżacą płetwa jest impotentem? Ma ktoś taka sytuację? bo samiczka wygląda tak.

post-6574-0-34793100-1410940954_thumb.jpg

post-6574-0-31567300-1410940973_thumb.jpg

post-6574-0-00644200-1410940990_thumb.jpg

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy facet z leżacą płetwa jest impotentem? Ma ktoś taka sytuację? bo samiczka wygląda tak.

Się popłakałem normalnie.

To zaraz facet ma być winny? Może mu samiczka nieodpowiada seksualnie?

Patrząc na zdjęcie, to mogłaby zrzucić trochę gramów, zadbać o siebie, to może samiec by się nią zainteresował. A tak na co liczy? Na piękne wnętrze?

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leżę... piękne wnętrze :unworthy:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu jakies podśmiechujki robicie, a ktoś opisywał podobny problem z parą mandarynów.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta samiczka jest niedysponowana (chora), ma taki duży brzuszek.i samczyk nie wykazuje zainteresowania.

A może są za młode. Moja parka pływa około roku i na amory też im się nie zbiera. Spotkają się, popłyną kawałek razem a potem każde w swoją stronę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie olbrzymi brzuch samicy, nie przejmowałabym się brakiem skutecznych amorów. Ale brzuch ma olbrzymi, zaczął sie powiekszać w kwietniu (mamy wrzesień). Moze to jakaś choroba? ale pływa je i nic niepokojacego oprócz monstrualnego brzucha nie widać. Salarias czasem ma taki brzuch, jak się obeżre. Ale ona ma stale. zastanawiałm sie nad kupnem 3 mandaryna, może to wyjasniłoby sytuację? Tylko samca? czy samiczkę.

Usiłowałam podejrzeć na internecie mandaryny in flagranti.Owszem samiczki mają często wiekszy brzuch,ale NIE TAKI.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem samiczki mandaryna z takim brzuszkiem.

To niepokojące. Musisz obserwować. Wprowadzenie trzeciego osobnika to nie jest dobry pomysł.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję od kwietnia.To ona pływa za samcem, a monstrualny brzuch jest symetryczny, gładki i nie wygląda na guza tylko ikrę.

Myślałam, ze może nowy samiec pozwoliłby sie jej pozbyc ikry. Zakładając, że ten jest impotenetem.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.