Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ciekawych mojego zbiornika.

Po trzech latach latach zdobywania doświadczeń w zbiorniku 400l przyszła myśl stawiam większy zbiornik.

Bezpośrednią inspiracją był i jest nadal zbiornik kolegi Pawła Fox'a to u niego pierwszy raz zobaczyłem czysty rozświetlony tętniący życiem zbiornik z SPS'ami. Wizji było wiele ostatecznie stanęło na 180x80x65, zbiornik z OW komin zewnętrzy. Po setkach telefonów do Pawła zbiornik został zalany w ostatnich dniach grudnia.

Nie będę pisał teraz o całej reszcie tylko pokaże kilka nieudolnych fotek w moim wykonaniu.

2s9u3bd.jpg

2ltly4h.jpg

Ocellaris'y wychowanie przez Fox'a

2ica7gz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem robi wrażenie :) co prawda zaraz po zalaniu. A teraz normalnie szacun :D

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Garnet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo!

Coś o setupie?

Szkiełko jakiej grubości?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wzgląda. Dużo przestrzeni do pływania dla rybek. Takie najbardziej mi sie podobają.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie :)

porób w wolnej chwili jakieś makro fotki - bo jeśli kolory są takie jak przy mojej ostatniej wizycie to masz się czym pochwalić :)

No i oczywiście gratulacje !

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł za pochwały, makro fotki to chyba nie tym obiektywem spróbuje jeszcze pokombinować w ustawieniach.

2djoxs0.jpg

5ckk6q.jpg

vsm9eu.jpg

2q9huf9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miejsca to ryby mają sporo ale jakoś ich mało :-) ale co kto lubi. Ogólnie to choć nie w moim stylu to zbiornik prezentuje się fajnie i tylko czekać aż korale zapełnią przestrzeń.

Pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert w porównaniu do twojego bania to faktycznie skały mało a i bezrybie totalne ale po kolei

- ryb było więcej, przywlokłem odinozę i przeżyła tylko jedna ryba a że mam wszędzie daleko to ciężko na raz kupić dużo ryb

- przestrzeń jest puki co, w sumpie mam ok.60kg skały tyle samo suchej więc jak zabraknie miejsca na korale będzie jak u Ciebie

- koral z trzeciej fotki to ten co kupiłem u Krzyśka a Ty odłamałeś kawałek, jak u Cibie się ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wymiary robią wrażenie. Akwarium bajka


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tych korali nie rozpoznaje bo co baniak to inny wygląd korala ale chyba ma się dobrze.

Z rybami to już ta bywa i czasem strach jest wpuścić coś nowego a pokus jest nie mało

ps. Jak byś miał jakąś konkretną rybę na uwadze to daj znać i się znajdzie i przekwarantanuje


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się kozak

pełen szacun

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, z ryb to planuję w najbliższym czasie Chelmona i kilka Pseudanthias'ów. A po korale to chyba do Ciebie wybiorę się na złodziejstwo :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelmon to jest od reki ale z pozostałymi może być problem choć da radę :-) napisz kiedy byś się wybierał i będziemy kombinować.

A po koral zapraszam

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny różowy ukwiał. jaka jest jego nazwa ? Gdzie kupiony ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał to jakiś quadricolor, gdzie kupiony nie pamiętam jest u mnie kilka lat.

Uczę się powoli aparatu

21lsxaw.jpg

Setup ? tak jak pisałem sprawdzone rozwiązanie zaczerpnięte od kolegi Fox'a

2lvek5u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setup ? tak jak pisałem sprawdzone rozwiązanie zaczerpnięte od kolegi Fox'a

... i wszystko jasne ;)

wszystko widać jak na dłoni :D

a na poważnie, Sławek - ta fotka juz jest niezła

muszę koniecznie wpaść na nauki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dla tego że Zorka5 jest też zdjęć pięć?? :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek, zdjęć jest więcej tylko że na nie akwarystach to ryby robią większe wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale acroporki zacnie się prezentują i tylko prośba o więcej a i focie ryb być mogą bo to też sztuka dobrze zdjęcie zrobić.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz to ja rozumiem, Ty po prostu miałeś zły aparat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że lubelskie rządzi.Brawo zapowiada się piękny zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert

dużo akropor nie mam nowe nabytki dochodzą do siebie ale wyraźnie widać że zmiana oświetlenia, soli, reaktor, stabilne KH przynosi efekty i najważniejszy czynnik doradztwo Pawła.

Paweł

jakość zdjęć z mojego aparatu jest odwrotnie proporcjonalna do jego ceny.

Dzięki za pochwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.