Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie mialem okazji z Pawlem rozmawiac, ale z tego co tu pisze tez korzystam. Mycie kubka odpieniacza, pilnowanie kH to to co wdrazam u siebie rownież i to zaczyna przynosic efekty. Mam nadzieje doprowadzic swoj baniak, zwlaszcza ten planowany do tekiego stanu jak u Foxa, aby rownież ugościć piekne akropory.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten atut że nie mam bardzo daleko do Pawła, więc jutro się wybieram na szybką konsultację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć może nie jestem miłośnikiem sps ale trafiłem na twój baniaczek i na tle wielu podobnych twój wypada bardzo dobrze i ryby mają też nieźle bez przepychanek.

A i fajny aparacik na pełnej klatce :thumbsup:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe krzaczowisko, taki litraż zawsze robi wrażenie .


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykombinował byś może znowu Zorkę 5 i zrobił kilka zdjęć. Ja byłem i widziałem dzisiaj na żywo, ale inni też może są ciekawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się Sławku prosić, jak Paweł mówi że warto się pofatygować po aparat to znaczy że warto :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że akwarium jedzie u Sławka na podmianach i mrożonkach. Żadnych dodatków , buteleczek mikro, makro czy innych magicznych cudów. Siła prostoty.

aha. no i reaktor.. ale to chyba oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to akurat Pawle nic dziwnego bo to dopiero roczek baniakowi minie i jeszcze nie jest za dużo obciążony rybami i koralami wiec starcza mu to co z reaktora i podmianek jest dostarczane.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zobacz ile czasem niektórzy potrafią wlewać w takich samych warunkach i to jak widać niepotrzebnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko powinno się robić w swoim czasie i wtedy ma to sens, no i jeszcze jedna bardzo ważna kwestia to na jakiej soli robimy podmianki ale Sławek dobrze wie jak prowadzić swoje akwarium i też się zorientuje jak będzie czegoś w wodzie brakować.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz.. przywiozę Ci szczepki w nagrodę za Twe mądre słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i też mam dla Ciebie szczepki:-)

Sorry Sławku za zaśmiecanie Twojego wątku.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez namawiania to na sobotę jestem ustawiony z kolegą od Zorki 5. Co do zbiornika to faktycznie w obecnej formie będzie miał w grudniu rok jednak ja traktuję go jako kontynuację starego. Całe życie ze skałą zostało przełożone ze starej 4setki, stara skała trafiła do sumpa a do zbiornika sucha. Reaktor zrobiłem z myślą o nowym baniaku i działał w starym pół roku, jedynie co zmieniłem w nowym to światło na T5 i sól na FM. Ryb mam faktycznie mało bo 15 a korali może nie rzadkie gatunki jest już sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że akwarium jedzie u Sławka na podmianach i mrożonkach. Żadnych dodatków , buteleczek mikro, makro czy innych magicznych cudów. Siła prostoty.

aha. no i reaktor.. ale to chyba oczywiste

;) i o to chodzi... było kiedyś takie akwa, bardzo prosto prowadzone i nawet TOTM-a zaliczyło hehe

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do soli to zdradzę sekret że Paweł nabył dziś na testa sól ze stajni KZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja była to kupiłem :) Nigdzie nie mogłem się doszukać rzetelnej informacji jakie ma parametry to postanowiłem sam sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Pawle zrób testy solanki przed podmianką a na pewno obowiązkowo zrób test na POTAS!!!!


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - spokojna Twoja głowa.. na potas to mam 5 różnych testów.. nic też bym nie wlał nowego nie sprawdziwszy wpierw podstawowych parametrów. Tak jak pisałem ciekawiły mnie poziomy Ca,Kh,MG,K+ itp tej soli, a jakoś nigdzie nie idzie się doszukać aktualnych danych. No to kupiłem próbkę żeby sobie zbadać. A pakowane niestety po 20kg jest :)

No ale to już zdecydowanie odchodzimy od tematu zbiornika Sławka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Pawła, to dwa razy się zastanowi przed podmianą a i pewnie nic by się nie stało musiały by być mocno rozjechane parametry aby zrobiły duży skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek czyta i wnioski wyciąga a dopóki piszemy o hobby to może nas nie pogoni :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie piszcie wymiana informacji i poglądów jest bardzo ważna przy prowadzeniu akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

2s9u3bd.jpg

Mam pytanie. Prawy górny róg-co to za koral? Stylophora fluo zielona? Jakim combo świetlówek świecisz? Ładny, czysty zbiornik BTW

Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu jest to Stylophora pistillata green czyli tak jak piszesz, dostałem go od Fox'a już wyrośniętego wielkości piłki do ręki.

Świecę zestawem 10x80 dobranym przez Krzysztofa T.

czyli

1 Giessman Actinic +

2 Ati Coral Plus

3 FM Royal

4 Ati Aquablue Special

5 Giessman Aquapink

6 Giessman Actinic +

7 Ati Aquablue Special

8 FM Royal

9 Ati Coral Plus

10 Giessman Actinic +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.