Skocz do zawartości
gilek231

Jaka lampę wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

A może coś Przemek się wypowie na temat lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak myślisz co napisze Przemek :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć trzecie. HQI zaczyna się od 250W i jak dla mnie jest to najlepsze światło jakie można zawiesić nad zbiornikiem (250-400W + T5) ale ma ono swoje wiadome wady. Ogólnie to kwestia gustu, da się trzymać korale pod HQI, T5 i ledami. Pewnie najprostszym wyborem będzie lampa T5.

Świecące w nocy świetlówki z tego co pamiętam mogą oznaczać źle podłączony kontakt (faza / zero). Wystarczy odwrócić kabelki, u mnie w każdym razie pomogło.

Pzdr

Edytowane przez tdew (wyświetl historię edycji)

BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką obudowę ma Diuna? Stal malowana proszkowo? Jeżeli tak to brałbym coś z aluminium czyli ATI lub Matrix II (piękna lampa), na pewno obudowa posłuży dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał ATI na 8 świetlówek, bo nieraz nie chcemy palić od razu 6 sztuk, Diuna ma tu tą przewagę że pali się co 2 sztuki


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcemy ? Po to np kupujemy lampę na 8 świetlówek żeby wszystkie paliły się przez te 12 godzin - zwłaszcza nad SPSami które kolega planuje.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym ATI 10 x 54W :blushing:

Nad 120 x 75 x 45 cm mam 8 x 54W i dol przy bokach akwarium jest dla dobrego wybarwienia sps-ow za ciemny, takze oszczednosc rur i pradu ma tez swoje ujemne skutki. Oczywiscie, bedziesz mogl dac sps-y w srodku a lps-y na dole i po obwodzie dna, ale przy tych rozmiarach i litrazu, prosi sie o przynajmniej 10 x 54W jesli nie 10 x 80. :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe za ułąmek ceny

http://akwamaniak.pl/aluminiowa-belka-oswietleniowa-8x54w-121cm-p-5362.html

może i nie jest ściemnialna ale to można zrobić na 4 czasówkach ;)

He,he co do chinskich wynalazkow,pogadaj z uzytkownikami firmowych T5,chociazby z Ironista -ma w piwnicy maly skladzik takowych :p.

mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.