Skocz do zawartości
pasek

Co dołożyć do obsady? (ryby)

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna pływają u mnie dwa błazny i dwa garbiki. A.Ocellaris i Ch.Cyanea. I tak sobie myślę że chciałbym coś dołożyć dlatego że jakoś tak pusto i mało ruchu. Akwarium ma po odjęciu panelu ok 160l, 15 kg skały, piachu mało. Głównie spsy. Boję się że garbate będą tłukły nowego i dlatego proszę o radę. Był już u mnie w akwarium Escenius Bicoror ale niestety zszedł po 2 tygodniach eliminując razem z sobą resztę rybnej obsady.

Teraz w ciągu dnia u mnie w akwarium pełna tolerancja, aż za bardzo. Jeden błazen pływa z garbikiem i druga para osobno. Na czas snu wszystko wraca do normy, czyli garbiki w osobnych norach a błazny razem. Czekam na jakieś sugestie.

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania gdyż sam mam podobny dylemat.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ile masz garbików?? Bo w sumie przez nie ten temat. Wszędzie czytam za garbate na końcu obsady. Agresja u nich była na początku ale skutecznie zostały spacyfikowane przez większego błazna.

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływają w zgodzie jeszcze dwa pterapogony, salarias segmentatus i Halichoeres Chrysus.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i śmieszne chromisy,które dodają życia w akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym dołożył Nemateleotris magnifica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze ich ulubionym miejscem nie była przestrzeń między akwarium a ścianą,nie wiem czy to reguła,ale straciłem trzy w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszymi pierwszymi rybami były garbiki (niebieski z żółtym brzuszkiem i czarny z białą kropką) każda ryba (oprócz błazna) jest wrogiem przez chwilę, nawet Hepcio który ma ponad 10 cm był atakowany :) ale potem im przechodziło :)

Ja polecam rozdymkę :) fajna rybka i cały czas coś kombinuje :) (tylko ślimaki nie mają lekko)

Nemateleotris magnifica mamy dwie z tej rodziny ani jedna nie wyskoczyła jak do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w reefmaxie,czyli jakies 80 l netto (wg kolejnosci wpuszczania): 2x A. percula, E. bicolor + Ch. parasema (wpuszczone razem), G. okinawae, P. paccagnellae. Ogolnie jest spokoj,bicolor nie ma zatargow z zadna inna ryba. Jedynie gobiodon,jak opusci swoje legowisko,szybko ma przypomniane przez paraseme lub (rzadziej) przez paccagnellae,gdzie jego miejsce :p,na szczescie krzywdy mu nie robia,i o dziwo - calkowicie mu odpuszczaja podczas karmienia :). A blazny maja wywalone na wszystko i siedza w swoim kacie :). Ale jednak jest sporo prawdy w tym,ze w niewielkich zbiornikach garbikowate sa zadziorne i z tego powodu do nastepnego baniaka wrzuce je na koncu.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki - Bicolor był już w moim rankingu nabytków także pseudochromis. Niestety garbik to prezent od żony - w pierwszej kolejności wygonił mi mandaryna, którego podarowałem w ten sposób koledze. Teraz w spokoju żyje z dwoma błazenkami. O chromisach właśnie też myślę... Wielkie dzięki.

Edytowane przez Shiroki (wyświetl historię edycji)

Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.