Skocz do zawartości
Krs

co to za obrzydlistwo? (podejrzany robak)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co to jest? Dzisiaj zaobserwowane po raz pierwszy, po wyłączeniu świateł. Rozwinięty długość ok 15cm+, wygląda jak jakiś wieloszczet... groźne toto?

Czy ma odejść na wieczną rafę czy zostawić go w akwarium? W sumie wygląda zbyt obrzydliwie i groźnie by go zachować, tak czy siak...

post-23477-0-93667300-1412107219_thumb.jpg


Start 18.03.2014. Obecnie przesiadka z 160l do 100l.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz wieloszczętów więcej tylko ten musiał być głodny i wylazł na swoje nieszczęście jak obserwowałeś :D


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.reeflex.ne...rythoe_sp02.htm dobra nevermind sam sobie znalazłem :D Lepiej to wywalę.

EDIT: tak, małych jest sporo, czasem nawet w dzień je widać ale taki okaz to pierwszy. Będę wywalał te duże, zbyt ryzykowne zdaje się trzymanie ich przy życiu.

Edytowane przez Krs (wyświetl historię edycji)

Start 18.03.2014. Obecnie przesiadka z 160l do 100l.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łazi tego pełno u mnie w baniaku ... Sprzątają to co nie zjedzą ryby i cała reszta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczet, ale wielki jest, ja bym wywalił, małe są bardziej pracowite i mniej ohydnie się prezentują.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawiła, ale pewnie i tak zrobisz jak zechcesz :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie takie posty o wywalaniu. Cała zabawa w tym żeby mieć jak najwięcej różnorodnego życia, które można obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak mi się wydaje że każde życie czy to wieloszczety, wężowidłą, robale (spaghetti worm) mysis, kryl i inne są bardzo ważne dla zachowania równowagi. To ekipa sprzątająca. Jak mi się sypnie za dużo jedzenia to nie boje się że będzie gdzieś po kątach akwarium leżeć i kisnąć. Wszystko ładnie wysprzątane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co innego jak wieloszczet ma 5cm a co innego jak ma 50cm i zaczyna wciagac korale za skałe :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie jest tak do konca jak piszecie :)

Owszem, jest duzo stworzen, ktorych nie ma sensu sie pozbywac (wieloszczeta mam takiego ze 30cm), ale jak trafi wam sie mala modliszka, lub krab I zaczna ginac zwierzeta, to zmienicie zdanie (widac jeszcze tego nie doswiadczyliscie). Jak przekladalem akwa to wyciagnalem (wreszcie) kamien, ktorego wczesniej nie moglem sie pozbyc, a wiedzialem co tam siedzi. Byl to 20cm bobbit, ktory w 30min "zrobil" cala centropyge bicolor. Rwal mieso jak wsciekly pies, a ja moglem tylko patrzec, lub wkladac rece I probowac wyrwac juz martwa rybcie ze szczek- jakos ta druga opcja do mnie nie przemawiala ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie jest tak do konca jak piszecie :)

Owszem, jest duzo stworzen, ktorych nie ma sensu sie pozbywac (wieloszczeta mam takiego ze 30cm), ale jak trafi wam sie mala modliszka, lub krab I zaczna ginac zwierzeta, to zmienicie zdanie (widac jeszcze tego nie doswiadczyliscie).

I niech tak zostnie :thumbup:

Jak przekladalem akwa to wyciagnalem (wreszcie) kamien, ktorego wczesniej nie moglem sie pozbyc, a wiedzialem co tam siedzi. Byl to 20cm bobbit, ktory w 30min "zrobil" cala centropyge bicolor. Rwal mieso jak wsciekly pies, a ja moglem tylko patrzec, lub wkladac rece I probowac wyrwac juz martwa rybcie ze szczek- jakos ta druga opcja do mnie nie przemawiala ;)

Rozebrłbym wszystko do kamienia i dorwał drania :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie jest tak do konca jak piszecie :)

Owszem, jest duzo stworzen, ktorych nie ma sensu sie pozbywac (wieloszczeta mam takiego ze 30cm), ale jak trafi wam sie mala modliszka, lub krab I zaczna ginac zwierzeta, to zmienicie zdanie (widac jeszcze tego nie doswiadczyliscie). Jak przekladalem akwa to wyciagnalem (wreszcie) kamien, ktorego wczesniej nie moglem sie pozbyc, a wiedzialem co tam siedzi. Byl to 20cm bobbit, ktory w 30min "zrobil" cala centropyge bicolor. Rwal mieso jak wsciekly pies, a ja moglem tylko patrzec, lub wkladac rece I probowac wyrwac juz martwa rybcie ze szczek- jakos ta druga opcja do mnie nie przemawiala ;)

Też miałęm tego " chwaściora " ale wiadomo to co szkodliwe ( niebezpiecze ) to sump lub kibelek. Ale ludzie w zapędzie potrafią wyrzucać pożyteczne stworzenia bo np. duże albo inne. Oczywiste że najlepiej zrobić fotkę i zapytać się kolegów bardziej doświadczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się i takie ale to musi być jakaś mniej oklepana odmiana nigdy u siebie nie widziałem wieloszczeta większego niż 15-20cm a trochę przemieliłem skały z różnych źródeł i przy okazji widziałem jak stawały się pokarmem krewetek.

Nie mówię że większych nie ma , są ale znacznie rzadziej i nie szufladkuje ich do morderczego wora.

Zawsze można dać do sumpa lub komuś oddać zamiast spuścić w sraczu.

Jest to ich środowisko a że ryba słabsza czy głupia jak ptak na szybie auta tak też czasem bywa - życie.

Podoba mi się podejście seahorse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.