Skocz do zawartości
seahorse

Położenie odpieniacza w RM

Rekomendowane odpowiedzi

W moim RM odpieniacz przechyla się nieco w stronę filtra z koszykami, przez co gorzej wypływa z niego woda. Zamiast wylewać się do trzeciej komory, przelewa się bokiem do komory w której jest odpieniacz. Zauważyłem, że gromadząca się woda ma negatywny wpływ na pracę odpieniacza. Wprowadziłem więc małą poprawkę przechylając odpieniacz w stronę trzeciej komory i wstawiając klin od strony pierwszej komory uniemożliwiający powrót odpieniacza do położenia oryginalnego. Woda przestała przelewać się bokiem i wydaje mi się, że odpieniacz lepiej pracuje. Czy ktoś może to potwierdzić?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie odpieniacz siedzi tam na styk i nie powinien się przechlać w żadną stronę. Może jest źle złożony i temu u Ciebie tak się dzieje. Spróbuj zdjąć kubek i sprawdź czy ta część z otworem do zamocowania kubka dobrze siedzi.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak @lech360 pisze osadzony jest na sztywno. Można go minimalnie w prawo lub lewo przesunąć, ale to dosłownie o 1 mm. Musisz coś źle mieć złożone.

Wysłane z mojego LG G2 przy użyciu Tapatalka


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam odpieniacz jest poprawnie złożony ale komora jest nieco dłuższa niż odpieniacz dlatego daje się go przechlać. Normalnie dotyka do pierwszej komory i jest nieco przechylony w jej stronę. Przesunąłem go tak, żeby był przechylony w kierunku trzeciej komory i wsadziłem klin żeby się tak utrzymał. To powoduje, że woda lepiej przelewa się do trzeciej komory i nie zalega w środku odpieniacza. Wcześniej nadmiar wody wylewał się bokiem (jest tam takie wycięcie w kształcie grzebienia).

Myślałem, że tak jest w każdym RM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie leży coś na dnie komory, co uniemożliwia postawienie go w pionie?

Wysłane z mojego LG G2 przy użyciu Tapatalka


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie leży coś na dnie komory, co uniemożliwia postawienie go w pionie?

Wysłane z mojego LG G2 przy użyciu Tapatalka

U mnie wystaje rura od pompy. Jak będę czyścił odpieniacz to zrobię mu zdjęcie. Może rzeczywiście trafił mi się jakiś trefny.

Edytowane przez seahorse (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś też przestał pienić - zdjąłem górę i bąbelki przez rozpoziomowanie leciały w złe miejsce - najpierw poprawiałem odpieniacz ( wcisnąłem rurkę od ro z jednej strony) ale potem doszedłem, że cała szafka wymaga poziomowania.

Pomogło na jakiś czas.Od tego czasu 2 razy go płukałem w occie - bo przestawał pienić.

Rozwiązując cykliczne problemy z pienieniem, obecnie jestem na etapie takieg rozwiązania:

Mój teraz chodzi z zaworkiem, dodatkowym węzykiem do powietrza i strzykawką na końcu wężyka celem wytłumienia.Chodzi też na NJ 1200 . Myślę, że to jeszcze nie to ale teraz go mogę przynajmniej regulować ilość bąbelek niwelując obiżony poziom wody i jest cichszy.

Problemów z pienieniem jest też pewnie mniej przy automatycznej dolewce, ale takiej się jeszcze w życiu nie dorobiłem.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dochodzę do wniosku, że automatyczna dolewka to podstawa dobrej pracy tego odpieniacza. Zmienia się poziom wody i trzeba regulować na nowo bąbelki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dochodzę do wniosku, że automatyczna dolewka to podstawa dobrej pracy tego odpieniacza. Zmienia się poziom wody i trzeba regulować na nowo bąbelki :(

U mnie po wypoziomowaniu i z automatyczną dolewką pieni raczej dobrze tylko co parę dni muszę wyczyścić wylot piany. W tej rurce zbiera się syf i wtedy odpieniacz słabiej pieni. Wystarczy wytrzeć palcem owiniętym ręcznikiem papierowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki poziom wody utrzymujesz?

jakiś centymetr poniżej górnych przerywanych kresek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdkę, bo nie mam górnych przerywanych kresek. Czyli ile na oko od góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam reefmaxa prawie rok ten pseudo "odpieniacz " i tak nic nie odpieni ma swoje humory raz pieni raz nie walczyłem z nim 4 miesiące t rezultaty mizerne przy zwiekszeniu obsady nie jest odpienić a przy wyłaczeniu pompy podczas karmienia znowu przestaje działać na kilka godzin tak samo jak zmieni sie poziom wody i znowu przestaje pienić.Powiem tak ja zmieniłem na Hydora i jest lepiej ale i tak komory sa 3 a wiec w którym zamontować miałem w kazdym z nich i w końcu został w ostatnim.Powody sa takie ze orginalny "obpieniacz" służy do przepompowania wody do tego sie nadaje w pierwszej komorze sa zeczy do oczyszczania wody np. ceramika,wkład z włókniny itp.Ogólnie tan cały zestaw jest nic niewarty ale co sam go kupiłem i walczyłem tak jak wy wszyscy nie znam osoby która jest zadowolona z tego zestawu i może z czystym sumieniem polecić komuś.Jeżeli dodamy trochę obsady np.2krewetki ,6 małych rybek i 4 slimaki kilka miekasów ,euphilie ,lps to juz jest wielki problem AZOTANY nie ma jak ich zwalczyć można stosować wszystko i hydor tez nie pomaga.Pozdrawiam Wszystkich reffmaxów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam reefmaxa prawie rok ten pseudo "odpieniacz " i tak nic nie odpieni ma swoje humory raz pieni raz nie walczyłem z nim 4 miesiące t rezultaty mizerne przy zwiekszeniu obsady nie jest odpienić a przy wyłaczeniu pompy podczas karmienia znowu przestaje działać na kilka godzin tak samo jak zmieni sie poziom wody i znowu przestaje pienić.Powiem tak ja zmieniłem na Hydora i jest lepiej ale i tak komory sa 3 a wiec w którym zamontować miałem w kazdym z nich i w końcu został w ostatnim.Powody sa takie ze orginalny "obpieniacz" służy do przepompowania wody do tego sie nadaje w pierwszej komorze sa zeczy do oczyszczania wody np. ceramika,wkład z włókniny itp.Ogólnie tan cały zestaw jest nic niewarty ale co sam go kupiłem i walczyłem tak jak wy wszyscy nie znam osoby która jest zadowolona z tego zestawu i może z czystym sumieniem polecić komuś.Jeżeli dodamy trochę obsady np.2krewetki ,6 małych rybek i 4 slimaki kilka miekasów ,euphilie ,lps to juz jest wielki problem AZOTANY nie ma jak ich zwalczyć można stosować wszystko i hydor tez nie pomaga.Pozdrawiam Wszystkich reffmaxów

No to juz znasz jedna osobe - kupilem Reefmaxa jako pierwsze morskie akwarium,swiadom jego slabych punktow. Obecna obsada to miekkie i LPS, 6 rybek, 2 krewetki, 3 kraby, 2 krewetki, 1 jezowiec, 1 wezowidlo, 6 slimakow,akwarium zalane 2 lata temu,nadal jestem zadowolony,azotany od ponad roku ~ 2 ppm :).

Odpieniacz oryginalny,pompa wymieniona na NJ1200.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam reefmaxa prawie rok ten pseudo "odpieniacz " i tak nic nie odpieni ma swoje humory raz pieni raz nie walczyłem z nim 4 miesiące t rezultaty mizerne przy zwiekszeniu obsady nie jest odpienić a przy wyłaczeniu pompy podczas karmienia znowu przestaje działać na kilka godzin tak samo jak zmieni sie poziom wody i znowu przestaje pienić.Powiem tak ja zmieniłem na Hydora i jest lepiej ale i tak komory sa 3 a wiec w którym zamontować miałem w kazdym z nich i w końcu został w ostatnim.Powody sa takie ze orginalny "obpieniacz" służy do przepompowania wody do tego sie nadaje w pierwszej komorze sa zeczy do oczyszczania wody np. ceramika,wkład z włókniny itp.Ogólnie tan cały zestaw jest nic niewarty ale co sam go kupiłem i walczyłem tak jak wy wszyscy nie znam osoby która jest zadowolona z tego zestawu i może z czystym sumieniem polecić komuś.Jeżeli dodamy trochę obsady np.2krewetki ,6 małych rybek i 4 slimaki kilka miekasów ,euphilie ,lps to juz jest wielki problem AZOTANY nie ma jak ich zwalczyć można stosować wszystko i hydor tez nie pomaga.Pozdrawiam Wszystkich reffmaxów

Po wyłączeniu pompy i ponownym jej włączeniu piana nie wyłazi od razu bo musi znowu uzbierać się odpowiednia jej ilość. To chyba normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, raz są takie okresy że pieni na mokro (zazwyczaj gdy jest dużo wody) a czasami pieni i pieni lecz efektów nie widać. RM chyba już tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kupic Hydora Slim Skin i jest problem rozwiązany ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje idealnie, śpię obok akwarium i go nie słyszę... A pieni bardzo ładnie, fajnie można go wyregulować ogólnie polecam ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erem88 A czy ten odpieniacz w Reef Maxie w zamian za oryginalny pracuje również jako obieg, czy potrzebna jest dodatkowa pompa?

Sorry za offtop.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba jest pompa która przeleje wodę z 2 komory do 3. Ale to żaden problem pompa + wężyk, obieg śmiga i po temacie ;) ja jestem bardzo zadowolony. Dla chętnych moge zrobic filmik ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.