Skocz do zawartości
_Artur_

Jakie pokolce i ile mogę dołożyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Akwarium ma 1600L, wymiary 320x70x60. W obsadzie aktualnie są:

- 2x paracanthurus hepatus

- acanthurus nigricans

- zebrasoma flavescens

- zebrasoma scopas

- acanthurus lineatus

Czy naso sohal wchodzi w grę?

Jakie inne pokolce mogę wpuścić?

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naso i sohal wchodzi w grę, ale nie o tym ... kuźwa jaki fajny obieg, gdziem są fotki się pytam ?????????????


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lineatus którego już masz i Sohal którego chcesz wpuścić to na 99% pewna wojna. Naso jak najbardziej, inne pokolce też, ale te dwa w jednym baniaku to ogromne ryzyko imo.

Powtórzę za Mariuszem - gdzie są zdjęcia? Nie ma aż tak dużo takich baniaków na forum, chętnie pooglądamy.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek to 1600l.

Ja bym wprowadził, - obie to piękne ryby.

Zawsze z nowym towarzyszem będzie wojna z obsadą i dotyczy to większości ryb, musi od podstaw powstać hierarchia i tu nie ma co gadać ale myślę że się poukłada.

Kiedyś w akwarystyce co prawda słodkiej stosowało się metodę albo samiec i harem albo przerybienie i min 4 samce do haremu a przemoc się rozłoży.

Może odpowiem pytaniem na pytanie, czy w akw 600 l trzymałbyś 2 salariasy? Bo kiedyś kolega też miał ten problem a do tej pory pływają sobie i wojen nie ma.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sohala przed zimowym pierdyknięciem baniaka i mimo że był mały, to już nie dawał sobie w kaszę dmuchać większym pokolcom. I to nie przez jeden czy dwa dni po wpuszczeniu, tylko nawet po aklimatyzacji każdego dnia z kimś się przepychał.

Z tego co ludzie piszą o Lineatuasach, to to są jeszcze większe zadymiarze.

Salarias to inna bajka, bo w razie czego schowa się w skałach, nie pływa szybko i nie ma dużego terytorium, a te Acanthurusy to jednak szybcy pływacy i w naturze non stop patrolują swój rewir.

No ale, Zielony Amator zrobi jak tam będzie uważał. Zawsze można odłowić jakby co.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od indywidualnego harakteru ryby.

Widziałem na necie sohala i lineatusa w baniaku ciut mniejszym...zabij nie powiem u kogo bo nie pamiętam. W razie wijny zawsze mozna odlowic którąś.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to postaram się założyć wątek :)

Co sądzicie o zebrasoma desjardinii i naso lituratus?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

literatus fajna spokojna rybka, choć ciekawska i ciągle pływa, ale młody jest koloru szarego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba ci się Naso Lituratus lub Elegans (różnica de facto tylko w kolorze płetwy grzbietowej) to ja szczerze polecam.

Mój Lituratus ma ksywę "psiak", bo tak się zachowuje, no i ten "całuśny" pyszczek. Żarłok straszliwy, bezkonfliktowy dla innych mieszkańców. Jak dobrze odpasiony, to naprawdę się pięknie wybarwia.

Desjardini, to wiadomo że na początku dostanie baty od żółtka i scopasa, ale po czasie jest szansa że się dotrą, jak wpuszczana ryba będzie w miarę silna żeby przejść "chrzest nowego".

Z jak nie założysz wątku i nie dasz fotek baniaka, to cię znajdziemy w tym Gorzowie :ninja:

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sohal i lineatus będą sie tłukły... tak statystycznie przynajmniej ;) naso to super rybcia. Postaraj sie kupic jak największego. Wiem ze u Oliwiera z Krakowa (Akwamarin) mozna takiego zamówić juz ubarwionego z pomarańczowymi kolcami i juz wstążkami na ogonie. Dorosły jest juz intensywniej wybarwiony i często takich kolorów w Akwa nie osiągnie. Ostatnio u niego takiego widziałem - odjazd. Desjardini piekna rybcia. Polecam. Z pokolcow jest jeszcze super strigosus ale ten z Hawajów nie z indo (tez u Oliviera). Jest ładniejszy. Rybka bezkonfiktowa, radosna i niezły odkurzacz na glony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniej popularnych polecam pokolca pasiastego, rzeczywiśćie fajna spokojna rybka, w sumie średnio ładna ale naprawde fajna w zachowaniu, podobno żyje w akwa nawet w kilka sztuk. Bardzo fajna jest tez zebrasoma veliferum. Odnośnie naso vlamingi to jego ciekawą cechą jest że zmienia u mnie kolory jak kameleon (czarny-oliwkowy-w paski) no i jakiś super spokojny nie jest. Acanthurus pryforeus u mnie bardzo spokojny, najdłużej się aklimatyzował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie prezentował by się jeszcze białobrody i xanturium. . Ale , Przede wszystkim napisz jaki masz zbiornik . Jeśli FO to jeszcze kilka sztuk wejdzie ;) . A przede wszystkim DAWAJ FOTY !! :rant:;) Proponuję przy wpuszczaniu (jeśli to możliwe) zrobić podział akwarium np.szybą wstawioną ,albo siatką plastikową . Jak się napatrzą na siebie to agresja trochę minie .


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny litraż,obsady monotematyczne tez dają pewną harmonie i pięknie wyglądają,np7szt flavenscens i ze 3 xanturum.

Jest w takich baniakach jakaś magia,no ale kto co lubi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.