Skocz do zawartości
Miss-Colen

Koszmary Akwarysty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry - Dobry wieczor :)

Temat z przymrozeniem oka :)

A mianowicie :) Czy macie koszmary zwiazane z akwarium ? Np. Sni sie wam,ze budzidzie sie rano a w akwa plywaja martwe ryby? Albo caly baniak zarosniety jest glonami?

Mi np. Czesto sie sni,ze ryby plywaja poza akwarium haha a ja z sitkiem zaganiam ryby jal kury do zagrody heheh :p

Macie takie, lub podobne sny ? Jesli tak to podzielcie sie nimi -'moze byc zabawnie :p

PS.Jesli temat jest w niewlasciwym miejscu to prosze o przeniesienie (Moderacje)

Jesli glupi o likwidacje :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas mam wizje nocne, że akwarium pękło, a tak to raczej luz...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś śniło, że zaniedbałem akwarium i mnie za to goniło:) Skąd się to w głowie bierze, to nie mam pojęcia:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś potrafiłem budzić się w nocy, by iść sprawdzić, czy wszystko ok ze zwierzakami :)

Zapewne jeśli mniej zmęczony kładł będę się do łóżka pewnie zdarzą mi się znowu nocne wycieczki, choć tym razem by coś pofotografować

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam koszmar na jawie..bo wlasciwie raz na dwa tyg zapalam oswoetlenie,by sprawdzic czy wszystko wyglada " normalnie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas mam wizje nocne, że akwarium pękło, a tak to raczej luz...

Też mnie to prześladuje , lub że coś przecieka.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam wstydziochy :) wyjawcie swoje tajemnice :) .... To zabawa :)

Nie wierze,ze nie Macie koszarkow zwiazanych z akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie o tym tyle nie mysli, to sie o tym nie sni ;) sa wazniejsze zeczy...

Zdazalo sie ze po przebudzeniu I chwilowym nasluchiwaniu schodzilem na dol sprawdzic, czy wszystko ok. Przy burzach schodze do dzis ;)

Naleze do tych co sa za bardzo zmeczeni, zeby pamietac sny, no I wstaje przed najwieksza faza snow, takze mnie troche omija :)

Ale nie raz miewam porownania natury do zbiornika. Jesien, zima, lato- rosliny z bliska, krzaki I drzewa z dalszych odleglosci nie raz do zludzenia przypominaja gatunki koralowcow ze zbiornikow. Myslalem nawet kiedys, zeby zrobic album "foto-porownawczy" :D


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja już dluuugo nie pamiętam aby mi się coś śniło ;/ niestety :(


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy morskim nie tak bardzo jak gdy zaczynałem z roślinnym. Często śniło mi się, że mi krewetki wędrują po mieszkaniu i jak się okazywało były to prorocze sny bo czasem znajdowałem zasuszone kilka metrów od akwarium. Z morskim to też przy burzach jestem czujny.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstydziochy :) Ma byc zabawnie :) Dawajta koszmarki przesladowki :) Co tam w waszych koszmarnych snach gra :) Wieloszczety zamiast makaronu :) zooa trujace tesciowa ( biegunka)

potop w'srodku nocy :p wrrrrr

koszmarki :p

sciera i jazda :) hihi

Calkiem nie serio :);)

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja walnę ciekawy sen.

Kiedyś śniło mi się że kolega wpadł do akwarium i się topił więc podbiegłem do akwarium i wyłowiłem z niego lampe led, którą zaczołem reanimować:D haha:D uprzedzam!!! Nie było sztucznego oddychania:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja walnę ciekawy sen.

Kiedyś śniło mi się że kolega wpadł do akwarium i się topił więc podbiegłem do akwarium i wyłowiłem z niego lampe led, którą zaczołem reanimować:D haha:D uprzedzam!!! Nie było sztucznego oddychania:)

Pozdrawiam

O rany ! Nie wierze ;) ... reanimacja lampy - zes sobie wymyslil :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to... to... mi się sniło że mi akwarium wybuchło a ryby zaczęły latać mi po mieszkaniu i zlizywać kurz z wyższych półek ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie koszmar tylko perfekcyjna akwarystyczna pani domu :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie koszmar tylko perfekcyjna akwarystyczna pani domu :)

Pozdrawiam mobilnie

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisal ze mu rybki we snie zlizuja kurz z gornych polek :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisal ze mu rybki we snie zlizuja kurz z gornych polek :)

Haha

Perfekcyjna pani domu nie dopuszcza do kurzu..wiec nie wiem co kolega mial na mysli ... Sen to sen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłaś z tym tematem.

otóż nie rozumiem dlaczego i skąd miewam bardzo często sny zwiazane z moim akwarium które najczęsciej pęka bądz zostaje w jakiś sposob uszkodzone.w przaciagu kilku ostatnich miesiecy miałem takie sny z 10 razy:(.Nie mam pojecia z czego to wynika bo nigdy nawet o tym nie myśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak myslisz skoro masz sny ;) raczej z zycia tego nie pamietasz, filmow tez nie ogladasz o katastrofach akwarii, wiec zostaje podswiadomosc...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mózg we śnie też działa jak kalkulator i potrafi często coś przewidziec,sam sie przekonałem .We śnie potrafi sie odblokować wiekszy % mózgu niz za dnia zaledwie 10 % naszego mózgu używamy.Jestem muzykiem i wam powiem ,ze piosenka nad która pracuje obecnie skomponowałem we śnie :)Jestem ku kresu jej kończenia,niedługo bedzie mógł ją posłuchać każdy kto bedzie chciał, bo ją wrzuce tez na nano w dopowiednią zakładke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.